Reklama

Přesnídávka z DM s chlorátem, prosím poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 11.01.18 09:36
Přesnídávka z DM s chlorátem, prosím poraďte

Ahoj, prosím poraďte.
9. 1. mi přišel z DM mail, který jsem si bohužel přečetla až teď před chvílí. Stahují jednu šarži přesnídávky Babylove bio s lesním ovocem, s datem trvanlivosti do 5. 7. 19, kvůli tomu, že se v této přesnídávce našel zbytek čistícího prostředku s obsahem chloru. Stahují preventivně celou šarži a kdo má doma, může i bez účtenky vrátit v DM se zárukou vrácení peněz. Bohužel, nakoupila jsem jich více a včera ji měla k jídlu 6 letá dcera a dnes ráno zamíchanou v kaši dcera 21 měsíční. Poradíte, co dělat? Dle popisu z DM, cituji:
„Zvýšený příjem chlorátu v jediném dni může u lidí vést k omezení schopnosti krve vázat kyslík a může bránit příjmu jódu“

:? :?

Reklama

Reakce:

anupati
Kelišová 5764 příspěvků 5 inzerátů 11.01.18 09:46

@Evulina Jde o preventivní stažení šarže, takže bych se toho nebála, i když tě chápu. Asi bych zavolala k pediatrovi, jak by se případně projevovalo, co máš hlídat, či jestli ti doporučí nějaké testy. A skleničky už nemáš? Že bys požadovala po DM zbytkový rozbor?

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 11.01.18 09:46

Nepanikar. Reálné nebezpečí by hrozilo při “zvýšeném příjmu “. Tedy kdyby těch presnidavek snědli dítě x za den. Při jedné se nic nestane. Ale můžeš zavolat do Fm nebo na toxikologixkou­ linku

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 11.01.18 09:51
lucika.k

@Evulina asi bych nepanikařila, ale chápu tě:) zavolej pediatričce at tě uklidní:)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19525 příspěvků 11.01.18 09:55

Pro klid duše zavolej na Toxikologická linka – 224 915 402 ;)

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 11.01.18 09:57

Neřešila bych to. To DM to stahuje preventivne, nevi jestli to bylo ve vsech sklenickach. A deti to nejedli na kila. Uz bych jim je nedavala.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 11.01.18 11:51

Děkuji moc za rady. Zavolala jsem po desáté na tu toxikolog. linku a prý se pravděpodobně vůbec nic nestane, že by už dcera měla příznaky - neklid, pláč, zažívací obtíže..prý tam pár dotazů stejných už měli.
Jednu mám ještě doma, půjdu jí vrátit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >