Přesnídávka z DM s chlorátem, prosím poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evulina
Extra třída :D 14747 příspěvků 11.01.18 09:36
Přesnídávka z DM s chlorátem, prosím poraďte

Ahoj, prosím poraďte.
9. 1. mi přišel z DM mail, který jsem si bohužel přečetla až teď před chvílí. Stahují jednu šarži přesnídávky Babylove bio s lesním ovocem, s datem trvanlivosti do 5. 7. 19, kvůli tomu, že se v této přesnídávce našel zbytek čistícího prostředku s obsahem chloru. Stahují preventivně celou šarži a kdo má doma, může i bez účtenky vrátit v DM se zárukou vrácení peněz. Bohužel, nakoupila jsem jich více a včera ji měla k jídlu 6 letá dcera a dnes ráno zamíchanou v kaši dcera 21 měsíční. Poradíte, co dělat? Dle popisu z DM, cituji:
„Zvýšený příjem chlorátu v jediném dni může u lidí vést k omezení schopnosti krve vázat kyslík a může bránit příjmu jódu“

:? :?

Reklama

Reakce:

anupati
Kelišová 5489 příspěvků 4 inzeráty 11.01.18 09:46

@Evulina Jde o preventivní stažení šarže, takže bych se toho nebála, i když tě chápu. Asi bych zavolala k pediatrovi, jak by se případně projevovalo, co máš hlídat, či jestli ti doporučí nějaké testy. A skleničky už nemáš? Že bys požadovala po DM zbytkový rozbor?

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 11.01.18 09:46

Nepanikar. Reálné nebezpečí by hrozilo při “zvýšeném příjmu “. Tedy kdyby těch presnidavek snědli dítě x za den. Při jedné se nic nestane. Ale můžeš zavolat do Fm nebo na toxikologixkou­ linku

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 11.01.18 09:51
lucika.k

@Evulina asi bych nepanikařila, ale chápu tě:) zavolej pediatričce at tě uklidní:)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19026 příspěvků 11.01.18 09:55

Pro klid duše zavolej na Toxikologická linka – 224 915 402 ;)

vertunka
Závislačka 4370 příspěvků 11.01.18 09:57

Neřešila bych to. To DM to stahuje preventivne, nevi jestli to bylo ve vsech sklenickach. A deti to nejedli na kila. Uz bych jim je nedavala.

Evulina
Extra třída :D 14747 příspěvků 11.01.18 11:51

Děkuji moc za rady. Zavolala jsem po desáté na tu toxikolog. linku a prý se pravděpodobně vůbec nic nestane, že by už dcera měla příznaky - neklid, pláč, zažívací obtíže..prý tam pár dotazů stejných už měli.
Jednu mám ještě doma, půjdu jí vrátit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj Stropnický a jeho cesta na zámek: Jak káže levicovou vodu a sám hltá víno

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický si pořídil s přítelem... číst dále >

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama