Přesnost měření digitálního bezkontaktního teploměru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
430
5.3.12 17:00

Přesnost měření digitálního bezkontaktního teploměru

Ahoj holky, prosím o radu :oops: . Minulý týden jsem si s velkou slávou koupila digitální bezkontaktní teploměr ( měl by být poměrně přesný a kvalitní ) a dnes už o jeho „přesnosti“ nejsem vůbec přesvědčená. Syn ( 2 roky ) se mi včera zdál unavený, měl teplé čelíčko. Změřila jsem jej několikrát po sobě výše uvedeným teploměrem a ukazoval pokaždé cca. 36,5 - 36,7 °C. Připadalo mi to poněkud zvláštní ( protože poznám když na kluka něco leze a má teplotu ), tak jsem jej přeměřila v zadečku digitálním teploměrem Hartman ( s ohebnou špičkou ) a naměřila jsem po odečtu 38,1 °C :nevim:. Věřím spíše měření v zadečku, překvapilo mě že bezkontaktní teploměr vůbec teplotu neukázal. Nechci do syna zbytečně cpát Nurofen.
Jaké máte zkušenosti s měřením různými druhy teploměrů, jak vám fungují bezdotykové teploměry? Díky za vaše zkušenosti a postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1064
5.3.12 18:23

ja si takhle s velkou slavou koupila usni teplomer a uplne nanic. od jiste doby merim digitalnim pod jazykem, protoze rektalne u nas nebylo mozne a v podpazi s temahle teplomerama je to nanic.
taky jsem o tomhle teplomeru uvazovala, protoze jsem ho videla u nasi Mudr a ptala jsem se kolik stoji a tak a rikala, ze stal dva tisice a uz ho dvakrat reklamovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
5.3.12 18:46

Já mám bezkontaktní asi 3 roky a jsem s ním maximálně spokojená - mám 3 děti, takže každou chvíli je potřeba někoho změřit :lol: .. Je to rychlovka, můžu i ve spaní, fakt super.. Ze začátku jsem několikrát porovnála naměřenou teplotu s jinými teploměry, vždy to bylo max o 0,1 stupeň, takže za mě :palec: Máš v pořádku baterky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
5.3.12 19:09

Taky mam usni, zn.Farlin a nejsem spokojena, budu ho ted reklamovat. Meri v kazdem ousku rozdilne teploty (rozdily v rozmezi do 1c), ale co me ted nastvalo nejvic, manzel mel zvysenou teplotu a klasicky meril rtutovym-mel 37,1C a usni nameril pouhych 36,2C! O to hur kdyz by slo o nasi malou dcerku a mela by treba horecku. Nastesti bych to poznala i bez toho, ale taky nebyl levny, takze ho pujdu pekne vratit. Otazkou zustava, co dalsiho vybrat :nevim: Jakou mas znacku?
Jinak tady probehla podobna diskuze a hodne chvali usni Chicco - https://www.emimino.cz/…lomer-89902/
O bezdotykovem jsem kdysi davno tady na emimi vycetla, ze je vyborny snad zn. Thermofocus, taky stoji cca 1800kc :think:

Příspěvek upraven 05.03.12 v 19:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
5.3.12 19:12

Mám značku Microlife NC 100, stál 1000,– Kč. Stupně si tam fakt lítají jak chtějí. Neřešila bych pár desetinek ale tady to měří pokaždé jinak a liší se to třeba i o 1,5 °C. Koupila jsem ho hlavně kvůli měření v noci, abych malého nemusela budit a jak tak koukám je mi to na nic :cert:
Baterky by měly být fungl nové, pro jistotu ještě zkusím vyměnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
5.3.12 19:18

Tady je http://www.lekarna.cz/…thermofocus/#…
A stoji tedy uz 2litry, jestli to neni ten jak ho ma ta pani Dr. :nevim: (nekdo to tu psal)…
Baterky by na funkci teplomeru vlyv mit nemely, nam ten teplomer meri uz od koupi blbe a to byla baterka nabita!
Precti si diskuzi z odkazu, hned prvni prispevek je o tom tvem teplomeru a ne zrovna pozitivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
5.3.12 19:32

Teď jsem na to koukala… Asi jim ho pošlu zpátky a budu ho chtít vyměnit :cert:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1888
5.3.12 21:41
Tak ten mám taky a měří uplně jak píšeš.Už jsem ho měla na reklamaci a prý,že je v pohodě.Takže ho tam budu dávat znova :cert: Takový prachy to stojí a stojí to za uplný ho…no :poblion:
Timura píše:
Mám značku Microlife NC 100, stál 1000,– Kč. Stupně si tam fakt lítají jak chtějí. Neřešila bych pár desetinek ale tady to měří pokaždé jinak a liší se to třeba i o 1,5 °C. Koupila jsem ho hlavně kvůli měření v noci, abych malého nemusela budit a jak tak koukám je mi to na nic :cert:
Baterky by měly být fungl nové, pro jistotu ještě zkusím vyměnit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
14.7.12 13:16

Tak jsem právě dala synka spát, měl naměřeno rtuťovým teploměrem 37,9.
Jak spí, tak si ho přeměřuju bezdotykovým…ze spánku 38,5 a z ucha 40.
Tak teď nevím, jestli ho mám chudáka budit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
14.7.12 13:23

@ivodička Myslím, že rozdíl 38 a 40 bys poznala pouhým sáhnutím na čelo (nebo dotykem rtu), ne? Určtiě je spolehlivější rtuťový a pokud se ti nezdá, že by mu teplota takhle moc vylítla, tak bych ho nechala spát.

Mám Thermofocus a jsem spokojená maximálně. Deformací z povolání (učitelka fyziky :lol: ) jsem zezačátku měřila současně i rtuťovým a rozdíl byl maximálně 0,1°C. Předtím jsme měli ušní - čelní (Tefal) a díky bohu, že se mu rozbil displej, protože ten měříl plus minus dva stupně 8o. Thermofocus je sice 2× drazší, ale přesto nelituju. Holky měřením nebudím, měřím takhle i sebe (u zrcadla) a pro všechny nám stačí jeden teploměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
14.7.12 13:27

@hkac Je to tenhle?
http://www.zbozi.cz/…serie-01500/
Musim koupit nějaký dražší a přesnější, na tenhle levnej kašlu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
14.7.12 13:28

Sáhnutím na čelo jen poznám, že má horečku, ale syn na ně trpěl a když má 39,9, tak je to u něj stejné, jako když má 37,5…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
14.7.12 13:28

@ivodička Jo, přesně. Kupovala jsem ho na jejich stránkách (nebo aspoň doufám, že to byly jejich stránky) a přivezli mi ho druhý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
14.7.12 13:37

Tak už se mi chudáček vzbudil, tak rtuťovym už má 39,2…ach jo. Tak alespoň že ten digitální poznal, že má horečku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4241
16.7.12 12:13

Holky, taky se mi u syna před rokem stalo, že digit. tepl. ukazoval ok a syn měl 39C. Tak jsem mu dala normální teploměr a bylo, ale teď čekáme druhé a nevím, jak ho měřit. Syn mi na bříšku nevydržel, abych mu dávala do zadečku - řval u toho, prali jsme se, takže teplota se zvýšila jen díky tomu. Proto bych alespoň na dva roky chtěla koupit čelní teploměr. Ale teď jsem divá z recenzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat