Přesnost těhotenských testů

2
25.5.18 12:44

Přesnost těhotenských testů

Zdravím vás a zároveň prosím o vaše rady a zkušenosti.
Před několika dny se po 28denním cyklu nedostavila menstruace, koupila jsem si těhotenský test a ten mi tři dny po sobě během několika vteřin vyšel pozitivně(+). Mohu se na tento výsledek spolehnout? Jsem v této situace poprvé, nemám sebemenší zkušenost, bylo to neplánované, ale byla bych moc ráda, kdyby to byla pravda. Za jak dlouho je dnešní medicína schopna rozpoznat těhotenství? podle různých těhotenských kalkulaček na internetu bych měla mít 4.tt+5.
Předem děkuji za odpovědi.
N. S.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
363
25.5.18 12:47
@NS123 píše:
Zdravím vás a zároveň prosím o vaše rady a zkušenosti.
Před několika dny se po 28denním cyklu nedostavila menstruace, koupila jsem si těhotenský test a ten mi tři dny po sobě během několika vteřin vyšel pozitivně(+). Mohu se na tento výsledek spolehnout? Jsem v této situace poprvé, nemám sebemenší zkušenost, bylo to neplánované, ale byla bych moc ráda, kdyby to byla pravda. Za jak dlouho je dnešní medicína schopna rozpoznat těhotenství? podle různých těhotenských kalkulaček na internetu bych měla mít 4.tt+5.
Předem děkuji za odpovědi.
N. S.

Těhotenské testy jsou v dnešní době velmi spolehlivé. Po 14 dnech od styku je výsledek platný. Pokud opravdu ukazují pozitivní výsledek a menstruace se nedostavila, jste pravděpodobně opravdu těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16810
25.5.18 12:48

@NS123 No není to o medicíně, ale o hladině HCG v krvi. A ano, pokud test děláš správně a vyšel ti tak, jak píšeš, tak bych to brala jako pozitivní. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.18 12:51

Dobrý den,
pokud jste v takto raném stádiu těhotenství na UTZ gynekolog nic neuvidí. Těhotenství Vám 100% potvrdí krevní test na HCG v krvi, který si můžete nechat udělat jako samoplátce v laboratoři nebo Vám ho udělá Váš gynekolog. Ale pokud Vám vyšly 3 testy pozitivní a pokud to k tomu ještě byly například různé značky, tak o těhotenství půjde a gratuluji Vám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807

Na ultrazvuk bych šla nejdříve kolem 7 týdne těhotenství, aby bylo něco vidět.

Jinak na test se spolehnout můžeš, můžeš udělat ještě jeden, jestli mu nevěříš :mrgreen:

Hodně zdraví přeji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1828

@NS123 prvně gratuluju (ťuk, ťuk, ať je všechno v pořádku)
Za druhé :D hledat na netu evidentně umíš, píše se to tu pořád dokola. Pokud nemáš problém, je nejlepší jít k lékaři až kolem 8.týdne. :kytka:

Příspěvek upraven 25.05.18 v 12:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
25.5.18 12:52

Děkuji za reakce. Pokud tomu tak opravdu bude, mám zaplacenou leteckou dovolenou, máte zkušenosti s létáním v prvním trimestru, není to nebezpečné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16810
25.5.18 12:53

@NS123 Je a a není. Každý to snáší jinak. Jinak obecně se létání doporučuje až ve druhém. Konzultovala bych to s doktorem, až zhodnotí situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
25.5.18 12:56
@NS123 píše:
Děkuji za reakce. Pokud tomu tak opravdu bude, mám zaplacenou leteckou dovolenou, máte zkušenosti s létáním v prvním trimestru, není to nebezpečné?

To je věc názoru, já bych letěla v klidu.

Jinak je běžné, že ze začátku bolí břicho, kdybys ale měla větší nepříjemné bolesti, tak jdi k lékaři dřív. Ale třeba já byla na prvním ultrazvuku až kolem 9 - 10 týdne, bylo krásně vidět srdíčko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1828
25.5.18 12:58

@NS123 kamarádka letěla, zjistila těhotenství na dovolené.. Takže tam i zpátky už byla těhotná, asi nějaký 6.týden. Ono pokud se má něco pokazit, pokazí se to i na zemi. Já to věděla dopředu, tak jsme dovču plánovali na druhý trimestr. Pokud bych to měla jako ty, zvážila bych to kvůli destinaci, kvalitě zdravotní péče tam. Kdyby náhodou něco… a když už jsem u toho, taky pojištění, aby platilo i pro komplikace v těhu, může se ti stát i něco drobného, ne nutně to nejhorší. Samozřejmě přeju, ať to dopadne dobře. Jen je potřeba myslet na všechno. Což ty myslíš, když se ptáš. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama