Přestala jsem v noci kojit, a rapidně mi ubylo mléka

IamSherlocked
19.7.13 16:22

Přestala jsem v noci kojit a rapidně mi ubylo mléka

Dobrý den, nadpis mluví jasně, přestala jsem dcerku kojit v noci (má 7,5 měsíce), po odnaučení dokáže spát celou noc. Ale problém je že mi rapidně ubylo mléka. Přes den se snažím kojit víc, ale rozhodně mléko v jednom kojení dceři nestačí a musím ji dokrmit UM… Příkrm má ráno ovoce, odpoledne zeleninu a před spaním kaši. Snažím se ji často dávat prso ale je to bída… má někdo podobnou zkušenost zda je možné se ještě rozkojit (tento stav trvá asi 3 týdny) a nebo se mám smířit se situací? Taky mě ještě napadlo zda nebude lepší „šetřit“ si přes den mléko a pak nakojit jednou a pořádně než takové cochvilkové pocucávání? Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6177
19.7.13 17:16

@posibilities No, tak mléko se tvoří hlavně díky poptávce v noci a jelikož v noci nekojíš, není se čemu divit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
19.7.13 17:33

Šetřit mlíko je blbost. Naopak kojit co nejčastěji aspoň přes den. Takže odbourat přes den UM, protože kde není poptávka, nebude nabídka. Myslím, že by se to za pár dní mělo srovnat. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
19.7.13 17:43

To nebude tím. Já nekojím v noci od dvou měsíců a mlíka mám přes den dost, dcerka je i teď plně kojená a ještě nějakou dobu jistě bude, protože příkrmy odmítá.
To UM jí dáváš z lahve?? To si myslím, že bude problém, prostě se navykla na to, že z lahve to jde snáž, tak se už u prsa tolik nesnaží

• Nahlásit
  • Citovat
2659
19.7.13 17:55

@posibilities Syn mi někdy spí celou noc, někdy ne, mléka mám pořád dost :think: Určitě přikládej co nejčastěji, a soustřeď se na svou stravu - mě třeba na tvorbu mléka pomáhají silné masové vývary. Jiné jídlo včetně UM bych nabízela až jako druhou variantu, nejdřív vždy kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
19.7.13 17:56

@madi Jo, taky možnost. Tak jedině jí přestat dávat UM a jen kojit, ona se bude snažit, když bude mít hlad a vytáhne si to potřebné. Nejdříve bude potřeba často přikládat ale cca po třech dnech až týdnu se nabídka srovná poptávce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IamSherlocked
19.7.13 20:18

Děkuji za reakce! Právě se snažím dcerku přikládat co nejčastěji, nejlíp jí na večer, přes den se jí moc nechce. Asi bude pravda to, že si navykla na tu láhev když to z ní jde snáz. Tak zkusím zrušit dokrmování UM, snad mi chuděrka neumře hlady :P :) ještě jednou děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
6177
19.7.13 23:03

@posibilities Neumře, on jí hlad donutí pořádně sát :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
19.7.13 23:10

Já nyní řeším to stejné akorát u menšího miminka:
https://www.emimino.cz/…leko-157643/?…
začala jsem víc pít kojící čaj, gravimilk, nasadila jsem homeopatika ricinus comunis5ch ty mě pomohli a začala jsem v noci dosávat, abych to bylo tak po 3hodkách. odsáté mléko jsem si šetřila na den či večer kdy to malé nestačilo nebo dala na mražák dnes po 3dnech už je to zase dobré a mlíčko už stačí. Ale je to blbý malá mě krásně spí a já musím podle budíka vstávat a to je v noci přemlouvání. Ale jsem tu pro ni a chci kojit dlouho pokud to půjde bez větších problémů :srdce:
hold někomu není dáno toho mléka mít :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IamSherlocked
20.7.13 06:38

@emma217 Tak pokud to je u menšího miminka tak je to horší, ale pokud se ti to spravilo tak to je dobře. Já měla mlíka dost, dcera byla do šestýho měsíce plně kojená, takže kdyby to už ted nešlo tak mě to nebude trápit tak moc jak kdyby byla menší. Ale samozřejmě zkusím pro to udělat vše a tak ode dneška zkusím vynechat to um, uvidíme ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama