Přestat kojit miminko v 6. měsíci skrz nové rizikové těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aninkaaa
Závislačka 2541 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 13:05
Přestat kojit miminko v 6mesici skrz nové rizikové těhotenství

Dobrý den všem, mám docela pro mě a dceru 6m velké trápení. Mám dvě dcerky vymodlene a proto pro nás byl strašný šok když jsem nedávno zjistila že jsem znova těhotná. Chranily jsme se i přesto že jsem do te doby měla problém otěhotnět a stejne to nebylo stoprocentní. Šok to je ale na potrat bych nikdy nešla. Teď jsem v 8tt a bohužel mi dr. nedoporučuje kojit že je velké riziko že bych potratila. Dceka je hodně kojená a kojím na požádaní plus sní na oběd trochu zeleniny a večer trochu přesnídávky ale vždy jí potom dokojím a v noci kojím snad nonstop. Dudlik i lahev od narození odmítá tak ani nevím jak jí naučit pít z lahve. Manžel dnes koupil Hipp mléko a ano nevím jak jí to dávat. zda musím s odstupem tech tři hodiny i když toho třeba moc nevypije? Vodu a žádné jinde tekutiny zatím nepije. Prosím o pomoc kdo může poradit

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Diana69
Kecalka 330 příspěvků 11.02.19 13:08

Zkus najít podobnou savicku bradavce..snad si tím rychleji navykne..držím pal­ce!

Masina
Stálice 85 příspěvků 11.02.19 13:12

Kojila jsem starší dítě po celé těhotenství a pak obě děti tandemově. To mladší se mělo bezva v tom, že hned na porodním sále se pěkně napilo a nemuselo čekat, až se rozkojím jako to první :-)
Neměla jsem druhé těhotenství rizikové, takže jsem asi jiný případ. Ale jen chci napsat, že těhotenství automaticky neznamená ukončit kojení prvního. Jinak - odstavit šestiměsíční děcko asi už nebude problém. Kamarádky, co je nebavilo kojit, to takhle udělaly všechny. Do konce 6. měsíce a dost.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 11.02.19 13:12

Myslím si, že pokud se má embryo udržet, tak se udrží i v době kojení. Já bych kojila dal.
Můžu se prosím zeptat, proč to v těhotenství vadí? Slyším to poprvé, tak se ptám.

Diana69
Kecalka 330 příspěvků 11.02.19 13:14

Ale tady jde i o odvapneni..Já bych radši kojit přestala

Ennny
Závislačka 2576 příspěvků 11.02.19 13:15

Určitě bych se řídila lékařem asi ví co říká, prostě ukázat že mlíko není nebo prostě být z dohledu tak aby krmil jen manžel a ona si zvykne, žádné dítě ještě dobrovolně neumřelo hlady ;) držím palce a pohodové těhotenství

Aninkaaa
Závislačka 2541 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 13:22

Jednou uz jsem přišla o miminko v 9tt a pak o dvojčata ve 20tt ale to bylo jiné a vzhledem k tomu že teď opět hodně zvracím a neodpočinu si skrz dvě děti a celou noc nespím a mám dcerku na prsu tak je to asi na tělo moc. Sestřička mě taky dnes přemlouval a vysvětlovala mi že kojením se stahuje děloha a kdykoliv můžu skrz to potratit a hlavně že mě to vysává a to tělo to nemusí zvládnout. přemlouvala mě abych taky myslela na to miminko v břichu a na své zdraví. Jsem z toho fakt špatná, dcera je prsomil a nechci jí ubližovat tím že radikálně jí tu jistotu, prso seberu.Ale potratu se taky děsně bojím a je pravda že jsem jak chodící mrtvola

Martina84
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 11.02.19 13:25

Je to šílenej nápor na organismus matky. Živí mlékem dítě a “vyrábí” druhé. Taky bych postupně přestala s kojením. Zkus UM nabízet.. Mě ho děti taky hned nevzaly, ale pak se chytly a bylo :) Hodně štěstí a opravdu se šetři, ať nejsi vyždímaná jako hadr.

Ennny
Závislačka 2576 příspěvků 11.02.19 13:25

Tak teď si to po sobě přečti a máš odpověď :hug: malá to zvládne i s lahvičkou ,ale to malé v tom břichu nemá jinou variantu než tebe v dobrém zdravotním stavu

Uživatel je onlineAliik
Echt Kelišová 8402 příspěvků 11.02.19 13:26

Taky bych ukecala tatínka, aby pár dní krmil pouze on. A mě naučení na lahvičku stálo 2 dny řevu a vyzkoušení asi 4 typů lahviček a x mlík (v lékárně mají vzorečky) ;) Obě holky se nakonec chytly na ortodontickou savičku od NUKu (tedy mladší už jsem ji dala automaticky), a starší pila Nutrilon a mladší byla ochotná pít jedině Sunar complex. Poradila mi to kámoška sestřička, že je z UM asi nejsladší a většina dětí, co x značek plive, se na něj chytí ;)

Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 11.02.19 13:30

Pokud dcerku odstavíš, tak jí neublížíš. Samozřejmě že začátku to ponese nelibě, ale zapomene. Žádnou psychickou újmu z toho mít nebude. Mysli na sebe a vaše miminko. Myslím, že doktor moc dobře ví, co říká :hug: :kytka:

edding400
Kecalka 168 příspěvků 2 inzeráty 11.02.19 13:30

Ahoj, s tím Hippem mám dobře zkušenosti. Já tedy s ním doktmovals, alenecekala jsem 3 hodiny, normálně dle potřeby. Problémy nebyly. Držím palce. Kojeni i těhotenství je dost nápor na organismus, asi je rozumné skončit.

Tichošlápek
Extra třída :D 12182 příspěvků 11.02.19 13:35

Já musela přestat kojit kvůli dalšímu těhotenství. Není pravda, ze to nema vliv - pro tebe je to velmi vyčerpávající, tělo není zregenerováno po porodu, vydáváš se kojením -a těhotenstvím, navíc kojení muze způsobovat stahy dělohy (viz zavinovaní po porodu) a skutečně to vse muze vyústit v potrat. Kup savicku s tvarem bradavky - děla je třeba Mam, a um normálně nasad. U nás tedy prošel jen Nutrilon. K pití bych dávala slabe čaje a vodu, minimálně ze zacatku se pokusila dodržet rozestupy v dávkách um, nasadila probiotika, na noc dudlík. Půjde to

Terrinka93
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 11.02.19 13:45

Radu nemam, kazdopadne moc gratuluji k detem. :kytka: nedavno jsme spolu lezely v porodnici a ted uz budete mit tretatko. At jste vsichni zdravi a at je tehotenstvi pohodove. Mala to s lahvickou urcite zvladne :hug:

Titta
Kecalka 301 příspěvků 11.02.19 13:46

Já bych to kojeni hned nezatracovala, pokud chceš podporu nebo nějaké rady zkus se obrátit na Facebooku na stránku skupiny Podpora kojeni :srdce: snad ti to bude užitečné :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >