Přestat kouřit v 8. měsíci těhotenství?

Napsat příspěvek
Wjeruška
24.2.17 14:01
@Anonymní píše:
Ta je prý ještě skodlivejsi…ale mám ji doma..a nějak to nemůžu ani cítit…

Znam par lidí, kterym to pomohlo přestat uplne, tak asi proto, ze jim to nechutnalo ;)

• Citovat
  • Upravit
kdochcekam
24.2.17 14:02
@Venetia píše:
to muze napsat jen nekurak :mrgreen:

Jsem napravená. Moc dobře vím co píšu :mavam:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
24.2.17 14:02
@Erzsébet Báthory píše:
Jojo, jablka pomáhají spolehlivě! ;) Taky bonbony, gumoví hadi, ovocné čaje… Hlavně sport. To tedy bude možné nejspíše až za nějakou dobu (nyní max. nějaké protahování, ale i to mi pomáhalo). Sportováním prostě donutíte mozek vyplavit ty správné hormony štěstí a spolehlivě „přetlačíte“ i rozbouřené nikotinové receptory, které chtějí působit opačně. ;) A taky se tím zabavíte.

Když jsem na začátku jedla sladké ti bylo supr…a ted kvůli pálení žáhy nemůžu nic…

• Nahlásit
  • Citovat
Wjeruška
24.2.17 14:06

Vždy kdyz si budes chtit dat slimku tak si vzpomen na ecigarko a prestanes raz dva :palec: Hodně štěstí a sílu, fakt prestat kourit je pocit k nezaplaceni :palec: ;) bohuzel vim o cem píšu, pred sesti lety jsem prestala ze dne na den, no i ja jsem byla ostuda :oops:

• Citovat
  • Upravit
24.2.17 14:10
@Anonymní píše:
Když jsem na začátku jedla sladké ti bylo supr…a ted kvůli pálení žáhy nemůžu nic…

Tak něco jiného, co Vám nebude dělat zle. V podstatě to může být cokoliv. Já třeba ráda mlsám zeleninu s česnekovým dipem (jogurt, sýr, česnek). Pokud by to bylo na Vás moc ostré, tak klidně holou zeleninu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.17 14:10
@Wjeruška píše:
Vždy kdyz si budes chtit dat slimku tak si vzpomen na ecigarko a prestanes raz dva :palec: Hodně štěstí a sílu, fakt prestat kourit je pocit k nezaplaceni :palec: ;) bohuzel vim o cem píšu, pred sesti lety jsem prestala ze dne na den, no i ja jsem byla ostuda :oops:

Díky…a klobouk dolu, ze jsi to také zvládla ;) :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
50139
24.2.17 14:16
@kdochcekam píše:
Jsem napravená. Moc dobře vím co píšu :mavam:

mne by tedy jablko nepomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
24.2.17 14:18
@pe-terka píše:
Promiň, ale rad tady padlo dost a dost..a kdyby to nestačilo, tak další jsou na obdobných diskusích. Navíc existují i poradny pro odvykání kouření, a pojištovny na tuto léčbu přispívají v řádu tisíců. Kdo chce najít, najde ;).
Btw. nemyslím si, že tu zakl. dostala morální průplesk od slabých jedinců. Naopak - litovat či chlácholit závisláka považuji za cestu do pekel, silně demotivační ;)
Úplně přesně si nerozumíme, ale to nevadí. Gró je, že zakladatelka poprosila o zkušenost, radu, a zároveň požádala, aby se ženy zdržely rýpavých komentářů. Jako obvykle se ovšem našla početná skupina, která si prostě rýpnout musela, a to občas i dost sprostě. Jak to zakladatelce pomůže? Nijak. Co se litování a chlácholení závisláka týče, to asi není úplně na mně, o tom já jsem nikde nemluvila.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
24.2.17 14:18
@Venetia píše:
mne by tedy jablko nepomohlo

To si každý musí najít náhražku sám. Ale v první řadě musí chtít. Je to jednoduché.

• Citovat
  • Upravit
21810
24.2.17 14:21
@Erzsébet Báthory píše:
Ta e-cigareta by možná šla. Já ji teda měla a byla mi k ničemu, ale budiž. Nejlepší je přestat. Pojišťovny nepřispívají vůbec na nic, sama jsem to hledala, léky (cca 20% úspěšnost odvykání) stojí 2000/měsíc a to k tomu ještě musíte zpočátku kouřit, nezabere to hned. Kognitivně-behaviorální terapie (úsp. 70%) stojí 12 000 (počet nul je správný). K tomu ostatnímu, promiňte, ale asi jste nečetla důkladně, tak já Vám to ještě jednou zkopíruji:

Čokoládu (obecně sladkosti) si odřekne bez problému každý, tam žádná biochemická závislost není, to je ta pointa.

Alkohol způsobuje příjemné pocity i nezávislým lidem, proto jej lze užívat jen jako požitek a při zřeknutí se nenastává hluboký psychický propad. Na rozdíl od závislých, kteří pijí, protože musí, ale ti se taky nezřeknou pití ani v těhotenství, bohužel. Ano, máte pravdu, biochemický i psychosoc. mechanismus je shodný. Cigarety nezávislého neovlivňují vůbec nijak, proto 95% kuřáků jsou závislí, kteří kouří, protože „musí“.

Já myslím, že konstruktivní část debaty již byla vyčerpána, proto se s Vámi rozloučím. :kytka:
četla jsem si to velmi dobře, moje pojištovna na odvykačky kouření přispívá tisícovku nebo dvě ;)
Zbytek jste ani kopírovat nemusela, umím číst a pamatuji si ;) Jen se v tomhle zkrátka neshodnem - já závislost na alkoholu (a odvykání) považuji za stejně náročné jako to kouření. Že vy to vidíte jinak je vaše optika, ale necpěte ji jako obecné pravidlo ;)
Ad. E - cigareta + nikotin náplasti - vy to za adekvátní náhražku nepovažujete, já zas (na rozdíl od vás) za náhražku soulože nepovažuji masturbaci ;) Přesto si ji mnohé nast. maminky, když je třeba, dokáží odříct.
Tímto se s Vámi taktéž loučím :mrgreen: :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
24.2.17 14:28
@kdochcekam píše:
To si každý musí najít náhražku sám. Ale v první řadě musí chtít. Je to jednoduché.

Asi tak.
Ten motivační cíl musí být silnější než chuť na cígo.
Já jsem lakomá Barka a když začali zdražovat, tak mi bylo líto za ten hnus vyhodit tolik peněz. :oops: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
To jako fakt.
Normálně a regulérně jsem si sedla, začala počítat a zjistila, že měsíčně mě to stojí cca dva a půl litru. Jako dost.
Motivačně - pokladnička a fakt jsem poctivě prvních pár týdnů spořila. Denně tu jednu krabku, co jsem prohulila - to jsem si dala bokem.
A pak jsem se za každý den pěkně pochválila. Normálně jsem to masochisticky počítala a to pomohlo taky.
Za každý týden bez cigarety jsem si něco malého koupila.
Anebo jsme šli s mužem na večeři.

Takže chce to akorát hodně síly a velkou motivaci. Žádné náhražky nepomůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
24.2.17 14:28
@Žena Vlk píše: Úplně přesně si nerozumíme, ale to nevadí. Gró je, že zakladatelka poprosila o zkušenost, radu, a zároveň požádala, aby se ženy zdržely rýpavých komentářů. Jako obvykle se ovšem našla početná skupina, která si prostě rýpnout musela, a to občas i dost sprostě. Jak to zakladatelce pomůže? Nijak. Co se litování a chlácholení závisláka týče, to asi není úplně na mně, o tom já jsem nikde nemluvila.

Ne, to ne - myslela jsme to obecně. Kritizovala jsi holky, které byly trochu ostřejší. Ale já si prostě myslím, že tenhle přístup bývá ve výsledku efektivnější než nějaké empatické řeči. Jasně, každé odvykání závislostí je těžké, proč to nepřiznat. Ale máme vůli a je na nás, abychom se s tím poprali. Zvlášť když v tom nejsme sami. A na tohle bych řekla, že apelovala většina radikálnějších názorů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
24.2.17 14:30
@radúna píše:
Asi tak.
Ten motivační cíl musí být silnější než chuť na cígo.
Já jsem lakomá Barka a když začali zdražovat, tak mi bylo líto za ten hnus vyhodit tolik peněz. :oops: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
To jako fakt.
Normálně a regulérně jsem si sedla, začala počítat a zjistila, že měsíčně mě to stojí cca dva a půl litru. Jako dost.
Motivačně - pokladnička a fakt jsem poctivě prvních pár týdnů spořila. Denně tu jednu krabku, co jsem prohulila - to jsem si dala bokem.
A pak jsem se za každý den pěkně pochválila. Normálně jsem to masochisticky počítala a to pomohlo taky.
Za každý týden bez cigarety jsem si něco malého koupila.
Anebo jsme šli s mužem na večeři.Takže chce to akorát hodně síly a velkou motivaci. Žádné náhražky nepomůžou.

Dobrý, šikovná :palec: Takže praktický tip, něco pro zakladatelku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 14:31
@pe-terka píše: četla jsem si to velmi dobře, moje pojištovna na odvykačky kouření přispívá tisícovku nebo dvě ;)
Zbytek jste ani kopírovat nemusela, umím číst a pamatuji si ;) Jen se v tomhle zkrátka neshodnem - já závislost na alkoholu (a odvykání) považuji za stejně náročné jako to kouření. Že vy to vidíte jinak je vaše optika, ale necpěte ji jako obecné pravidlo ;)
Ad. E - cigareta + nikotin náplasti - vy to za adekvátní náhražku nepovažujete, já zas (na rozdíl od vás) za náhražku soulože nepovažuji masturbaci ;) Přesto si ji mnohé nast. maminky, když je třeba, dokáží odříct.
Tímto se s Vámi taktéž loučím :mrgreen: :mavam:

To jste mi to teda nandala. :potlesk: Nic takového jsem nenapsala, o svém sex. životě jsem tu nenapsala ani řádku. Myslela jsem si, že máte lepší úroveň, opravdu. A hlavně že umíte číst, ale asi blbě. :nevim: Tak nashle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
24.2.17 14:33
@Erzsébet Báthory píše:
To jste mi to teda nandala. :potlesk: Nic takového jsem nenapsala, o svém sex. životě jsem tu nenapsala ani řádku. Myslela jsem si, že máte lepší úroveň, opravdu. A hlavně že umíte číst, ale asi blbě. :nevim: Tak nashle.

tak ty příklady sex. náhražek jsou z vaší hlavy, opravdu. Mám Vám to dohledat?
A že jste si to vztáhla na svůj sex. život není můj problém..
A vůbec mi nešlo o to Vám to jakkoli nandat - nemám to zapotřebí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama