Přestat kouřit v 8. měsíci těhotenství?

Napsat příspěvek
50177
23.2.17 20:38
@Tarinka píše:
Myslite, ze maj v porodnici na oddeleni sestinedeli kurarnu? :P :think:

Nemají. Ale mají tam matky kuřačky veeeeelmi rádi :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19159
23.2.17 20:46

@Včelička992 Předtsav si, že svoje dítě sr. ačkama ani sladkostma nekrmím.
Zato jsem dítě, kterému celé dětství a dospívání hulili pod nos, i ta továrna na smrad byla doma povětšinou jen o víkendech. A já se nemohla nijak bránit. Nemohla jsem říct, že tatínek smrdí a ať si jde kouřit jinam. Později teda mohla, ale taky jsem to pěkně schytala. A bylo mi to houby platné, doma se kouřilo dál, kouřilo se v autě, na procházce.
Překvapivě jsem jako malá měla nepřehlédnutelné projevy atopického ekzému a častou nemocnost i ve věku nad 15 let, zejména co se zánětů nosohltanu a horních cest týchacích týče.
Po odstěhování od rodičů jsem přešla na frekvenci nemocí 1-2 virózky čí rými ročně. Čímpak to asi bude?
U jednoho mého dítěte se sklon k ekzému lehce projevuje a trochu trpí na rýmičky. Ale já mám svědomí čisté, že to nemá z toho, že jsem si neodpustila nějakou neřest, co mi dělá dobře. Což matka kuřačka říct opravdu nemůže.

@Mallorka Takovou taky jednu znám. Přitom fakt chytrá inteligentní holka. O dítě se snaží 4 roky, ona chodí po doktorech, cpe se různými preparáty na podporu otěhotnění a cyklu, ale cigarety nezahodila. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19159
23.2.17 20:46

Příspěvek upraven 23.02.17 v 20:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19159
23.2.17 20:51

Příspěvek upraven 23.02.17 v 20:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
23.2.17 20:51

Zažila jsem průběh rakoviny plic s tím nejhorším koncem. Dotyčný k tomu bohužel přišel jako slepý k houslim, nekouril. Jak může byt nekdo tak neskutečně pitomej a dobrovolně tohle riskovat, to fakt nepochopím. A jeste ten hnus cpat do nenarozenyho dítěte… A ukazovat to jako běžnou soucast zivota těm narozenym a bohužel i tem, jejichž rodiče mají tolik rozumu, ze na to nesahnou ani klackem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47712
23.2.17 20:53

@Huk ja ti nejak nevim, nekourila jsem ani jedno tehotenstvi ani nemam krom tchana nikoho v okoli, kdo by v me pritomnosti kouril, i ten tchan, tak casto jsme se nevideli, ze bych mu davala vinu za nikotin a prostredni dite melo problem jist mlecne vyrobky mezi 6 mes. a tretim rokem po mlecnem prujem a zvraceni, maso povazuje celou dobu za muceni, nejmladsi je atopik diky mlecnym vyrobkum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.17 20:53
@Včelička992 píše:
Nechapu to napadani. Co kdyz jeji mama taky kourila v tehotenstvi a ona zacala kvuli tomu take kourit a vypestovala si zavislost a proste nekterym lidem to nejde ze dne na den. Uz jen to, ze to chce resit je pokrok, aspon neco. Myslim, ze zrovna ty co tady napadaji, tak svoje deti doma krmi srackama a sladkostma a take jim vedome ublizuji. To si clovek proste nevybere no :D hold kazdy ma neco :D

svoje děti s_ačkama nekrmím, dokonce ani sladkostma a NEKOUŘÍM…kuřačky matky jsou husy a kudla v kapse se mi otvírá, když vidím sousedku, jak jde se 3 dětima na procházku a pálí jim u huby cígo - krávy, nic jiného…a ty si za svůj názor ubohá a teď klidně do mě :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.17 21:08

@Adinka_2012 ty prosim te…ja jsem ale nepsala, ze se mi libi matka kuracka s kocarkem apod. Take nekourim, mamzel take ne a vlastne ani nikdo z rodiny. Klidne at jsem pro tebe uboha. Ty jsi mi naprosto ukradena a zily mi to netrha :D :D :D a potrefena husa se vzdy ozve, bez si dat cokoladu jo :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
23.2.17 21:11
@Huk píše:
Bez ohledu na vaší žádost o nekomentování rýpalkami - jsi úplně blbá kráva, která si neváží šance na zdravé dítě. Každá cigareta tvoje dítě dusí, protože se na hemoglobin v krvi váže místo kyslíku oxid uhelnatý. Tak si to přeber.
Moje superinteligentní nevlastní segra taky v těhotenství kouřila „jen trochu“ prý je to lepší, než aby byla nervní z absťáku. Holka má alergii na laktózu, lepek, speciální mlíko drahý jak prase, osype se skoro po všem, co sní, krom vařený rýže, mrkve a kuřecího masa.
Co by daly jiný ženský za šanci na zdravý dítě.
A teď do mě!

Hele takovým, jako je zakladatelka nepomůže když jí vynadáš do blbých kravek. Prostě si stejně zapálí, však to dítě to nějak přežije. Čůzy bezohledné :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22552
23.2.17 21:16

Já mám v okolí bohužel jen případy, kdy se nemocné nebo postižené dítě narodilo matce, co žije zdravě, nekuřačce :(
Ano, je to humus, takhle vědomě riskovat zdraví dítěte, ale jistota není nikde.
Jo a navíc veliká většina lidí, co znám a kouří, má rodiče nekuřáky a naopak. Takže těžko soudit.
Nadávat do krav zakladatelce můžeme, ale vidíme do její hlavy? Víme, co prožila? Jak byla vychovaná? Jaké měla stavy bez cigarety?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.17 21:16
@LKL píše:
@Svistice „nech si ty debilni kecy, povime si za tri roky“

Tak tohle je strašný :( a ještě kouřit před nim, pasivní kouření je ještě horší, já můžu aspoň před kuřáky utéct, on ne :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.17 21:20
@Včelička992 píše:
@Adinka_2012 ty prosim te…ja jsem ale nepsala, ze se mi libi matka kuracka s kocarkem apod. Take nekourim, mamzel take ne a vlastne ani nikdo z rodiny. Klidne at jsem pro tebe uboha. Ty jsi mi naprosto ukradena a zily mi to netrha :D :D :D a potrefena husa se vzdy ozve, bez si dat cokoladu jo :D :D

četla jsi, co jsem psala…rozhodně potrefená husa nejsem…to je taková trapná fráze těch, kterým došly argumenty…ale co, já matky kuřačky neplácám po rameni, že ať si kouří, horší je stres z ukončení :lol: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19159
23.2.17 21:21

A v nemconici na gyndě se mnou ležela taky vtipná děvčata. Jedna byla ve 30. týdnu, léčili ji 14 dní ze zánětu ledvin včetně antibiotik do žíly, ale jak ji definitivně odpojili od kapaček, tak běhala ven před nemocnici jen v županu kouřit (byl konec listopadu). Další hospitalizovali ve 12. týdnu kvůli krvácení a bolestem. Už druhý den čiperně behala několikrát denně před špitál na cigaretu. No a perličkou byla náctiletá holčina ve 34. týdnu, která tam byla už téměř měsíc kvůli tvrdnutí břicha, horším ozvám, riziko předčasného porodu, napíchaná kvůli dozrávání plic, na kapačkách magnézia. Ale s těma dvěma si 1-2 cigárka denně taky zvládla dát. Ještě za mého pobytu byla odvelena na císaře poté, co se doktorovi nezdál monitor. Ani to nestihla oznámit nastávajícímu tatínkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
23.2.17 21:39

Mě a bratrovi když jsme byli děcka taky hulil otec doma po nosem. Vždycky říkám mamce, že to neměla dovolit. Hulil nám tak několik let. Já ani brácha nekouříme, ale následky tohohle hnusu se klidně mohou jednou projevit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2250
23.2.17 21:42

@Včelička992 Ty jsi taky kuřačka viď? Protože udělat ze své domněnky fakt je opravdu vrchol diskuse, který předčí už jen „kdo s tebou nesouhlasí, ten ti závidí“ :mrgreen: Anebo odmítáš připustit možnost, že existují matky, které nejsou dementní (tedy nekouří v těhotenství a ani po něm) a zároveň svému dítěti zajišťují pestrou stravu přiměřenou věku?

Jsem striktně proti kuřákům, oba dva mí rodiče kuřáci jsou. Nikdy nekouřili doma, chodili a chodí na balkon, ale to je před rakovinou plic a respiračními chorobami všeobecně nespasí. Já jsem toho názoru, že rozumný člověk prostě nekouří, hotovo dvacet. A opravdu jen naprostý bezmozek kouří v těhotenství a omlouvá si to pseudodůvody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama