Přestat kouřit v 8. měsíci těhotenství?

Napsat příspěvek
24.2.17 01:25
@Adinka_2012 píše:
já to např. chápu, ale ani to neopravňuje těhotné ženy kouřit, brát drogy atd. Rozhodnout se mít dítě je obrovská zodpovědnost a toto by měly mít vyřešené. Pokud do toho spadnou nečekaně a mají aspoň trochu inteligence, tak přestanu hned…A to mi nepřijde, že by byl zakladatelky případ, už jen to, že na začátku přestat mohla a pak zase kouřit začala 8o…Ano, soudím, i když jsem nezažila, ale toto prostě nepochopím, nepochopím, vědomě dusit své dítě…nenenene, 10000× ne!

Jinak právě to, že přestala a pak začala (a kolik žen začne třeba po 5 letech až odchovají děti!) je důkazem toho, že největší význam má podvědomé psychické rozpoložení, nikoliv biochemie, ta mizí za pár dnů. V podvědomí je uložen psychosociální návyk (že navzdory vší logice je kouření super), který nelze ovlivnit násilným přesvědčováním, silnými slovy, a u někoho je tak silný, že ani výčitkami v důsledku probíhajícího těhotenství. Takový pocit musí být zničující, nesmírně skličující. Tady nejvíc pomůže hluboké poznání následované vznikem podvědomého přesvědčení, že kouření je zbytečné a není nutné být závislý. Pouze toto přesvědčení zaručuje trvalý výsledek. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Huk
614
24.2.17 06:36

@Kelsey
Jasně, že ti nikdy nikdo nezaručí zdravé děti.
(A nejen deti, mmch, mám v přízni paní, která začala mít problémy s lepkem a mlékem těsně před padesátkou :nevim: )
Ale na tom, že kouření není nic zdravého panuje všeobecná (a vzácná) shoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16847
24.2.17 07:47
@pikola píše:
@Paola21 Kazdym nevykourenym cigarem snizuje riziko poostizeni a vad ditete. Seknout s tim ze dne na den je dobre pro ni i pro dite.

Moje sestra taky kourila, dite se narodilo „zdrave“ nema tri nohy a dve hlavy, ale ma astma. A myslim, ze pokazde kdyz s nim musela do nemocnice pri zachvatu by tu krbicku radsi rozslapala. Ale tem matkam je to jedno. Ja nekourila cele tehotenstvi a kojeni, pak kolem druheho roku jsem si dala vecer kdyz usnula a tim to taky zkoncilo.

Příspěvek upraven 23.02.17 v 19:08
@martina82 píše:
Mam spoustu pratel co hulily cely tehotenstvi a deti jsou v poradku, ne kazdy dite musi mit hned naky problem ale kazdeho vec nekdo to dokaze nekdo bohuzel tu vuli nema preji hodne stesti

Pak je tu jedna, co hulila a dite ji po par dnech umrelo… Sic to na situaci nic nezmenilo, dalsi tehotenstvi kourila taky. Nekdo se nepouci. I jednoho mrtveho ditete z mnoha zdravych je skoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3189
24.2.17 09:13

@Erzsébet Báthory, já tu závislost nezlehčuji, zažila jsem ji. Vykourila jsem cca 40 cigaret za den…sekla jsem s tím ze dne na den, víc jak dvě roky před prvním dítětem, rozhodli jsme se, že děti chceme…chápu, že někdo to nedokáže takhle dopředu, ale nechápu že nepřestane když otěhotní 8o, kdy jindy? Není to zase takový problém, stačí chtít…Kdy bude mít takovou motivaci přestat? Pokud bych nechtěla děti asi kouřím pořád… U mě těhotenství a kojení prvorozeneho trvalo skoro 4 roky…a to je dobrá odvykačka… Taky jsem nepila kafe ani alkohol, přišlo mi to logické, nezvysovat pravděpodobnost nějaké nemoci, postižení svého dítěte, stejně tak ho zapinam do autosedačky, když jedem autem…prostě se snažím snížit rizika na minimum, jako každá normální matka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
24.2.17 09:17

Taky znám pár kuřáků..nejde přestat tak že omezujeme a omezujeme, každý z nich přestal ze dne na den…
Jde o to jakou má člověk motivaci a jak je silný..
Hold kouření je závislost a kouří pouze lidé slabý..
Svést to na chuť je jednodušší než prostě na to, že to potřebovala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
24.2.17 09:55

@smurfka Také je jednodušší si do ní tady kopnout, než jí třeba konstruktivně poradit, že jo. Ano, i to dělají slabí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
24.2.17 09:57
@Žena Vlk píše:
@smurfka Také je jednodušší si do ní tady kopnout, než jí třeba konstruktivně poradit, že jo. Ano, i to dělají slabí.

rady už proběhli..stačí číst celé vlákno. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
24.2.17 10:01

@Žena Vlk jinak nevím jak chceš poradit kuřákovi aby přestal..
má rada byla přestat ze dne na den uplně a mít motivaci..motivaci která bude silnější než " chuť "..
Nikdo ji asi nedá radu jak přesně přestat..to bychom museli stát u ní a držet ji zbran u hlavy kdykoliv dostane svoji chut..( nebo u břicha to je příhodnější )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
24.2.17 10:03

@smurfka Já jen říkám, že kopat do ní je slabost, takže kdo jí tady omlacuje o hlavu, že kouří jen slabí, by si s ní mohl podat v něčem ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
24.2.17 10:04

@Žena Vlk jj my slabí si rádi kopnem do ještě slabších. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
24.2.17 10:05

@smurfka Tak už to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22149
24.2.17 10:15
@Erzsébet Báthory píše:
Viděla jste někdy někoho např. v nemocnici na přísné dietě, jak chodí potají ujídat čokoládu? Dobře, pod peřinou by ji možná ujídal. :lol: Ale chodil by ji ujídat ven v mrazu jen v županu, kdyby byl v nemocnici zákaz pojídání čokolády a všude v budově nějaké „čokoládohlásiče“? Chápete? Kouření není nějaký ten nešvar jako pojídání sladkostí. Je to biochemicky a psychosociálně podmíněná drogová závislost.

Tak žena s těhu cukrovkou, pokud by si neodřekla (nejen)sladké, může svému plodu zásadně ublížit ;) A co další věci, které jsem zmínila? Alkohol, káva…Obávám se, že mechanismus (biochemický i psychosociální ;) ) závislosti (potřeby) je prakticky stejný, bez ohledu na její předmět.
Nebo takový sex. Klasická lidská potřeba, které se musí řada těhotných zříci, často na 8 měsíců. To není žádná sranda, a přesto to pro své dítě udělají.
Zkrátka si trvám na tom, že když žena chce, svůj zdroj slasti si kvůli dítěti odřekne - at je jakýkoli ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22620
24.2.17 10:34

@Erzsébet Báthory Konečně někdo, kdo se k tomu staví realisticky. Já jako nikdy nekouřící právě nemůžu soudit. Mám taky nešváry a „závislosti“, ale zatím mě nenutilo nikdy nic žádnou omezit. Teda jednu na čas a je pravda, že mi to nechybělo.
Jak jsem psala, já kuřáky ze srdce nenávidím, je to nechutný, smrdí to a člověk si platí za ničení zdraví. Ale opravdu toho o zakladatelce víme velmi málo, aby jsme po ní mrskaly urážkama. To jí v odvykání asi moc nepomůže :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
24.2.17 10:37

@pe-terka přesně tak..po několikáté dávali někdy minulý týden nebo tento dokument Katka..
jako já jsem z té ženské rostla..závislost je závislost a pokud to neohrožuje pouze mě, ale mé dítě, musím se rozhodnout..A za některá rozhodnutí se bohužel platí..ano MĚ bude špatně třeba, ale vím že to bude trvat jen pár dní a dělám to pro své dítě..

myslím že 4 cigára denně nejsou zas tak těžká závislost aby se nedalo přestat na den. Ano budou chutě, ( zvlášt pokud hulí celá její rodina a stýká se s nima )…ale bud mi víc záleží na sobě, nebo mi více záleží na dítěti..asi tak :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22620
24.2.17 10:40

Chtělo by to radu a podporu od někoho, kdo si něčím takovým prošel. Ať už šlo o jakoukoliv závislost. My, co nemáme života ohrožující závislosti, to těžko posoudíme. Ano, je spousta těch, co přestaly s otěhotnění nebo před ním ze dne na den. Těm tleskám. Bohužel zakladatelka k těmto silným nepatří a tak je potřeba jí dát argumenty, rady, jak a proč přestat úplně. Ona to vidí jinak, vidí, že přestup z 20 na 4 je fajn, ale my vidíme, že cokoliv je špatně a to je potřeba jí říct, napsat. A ne po ní házet špínu a nadávat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama