Přestat kouřit v 8. měsíci těhotenství?

Napsat příspěvek
661
24.2.17 10:45

Jak se tady tak bavíte o tom kouření v porodnici, tak mě to úplně připomnělo historku mé známe, že dříve se kouřilo i v porodnicích- dřív se kouřilo všude a ona zrovna kouřila a přišel primář na vizitu, tak cigárko rychle schovala pod deku. No začalo se jí kouřit z pod deky, jako ta představa je celkem vtipná :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22149
24.2.17 10:46
@Aries6 píše:
Chtělo by to radu a podporu od někoho, kdo si něčím takovým prošel. Ať už šlo o jakoukoliv závislost. My, co nemáme života ohrožující závislosti, to těžko posoudíme. Ano, je spousta těch, co přestaly s otěhotnění nebo před ním ze dne na den. Těm tleskám. Bohužel zakladatelka k těmto silným nepatří a tak je potřeba jí dát argumenty, rady, jak a proč přestat úplně. Ona to vidí jinak, vidí, že přestup z 20 na 4 je fajn, ale my vidíme, že cokoliv je špatně a to je potřeba jí říct, napsat. A ne po ní házet špínu a nadávat :roll:

to je dost nekonstruktivní optika. Málokdo jí tady nadává, jen jí prostě jasně říkáme, že ZODPOVĚDNOST je JEN NA NÍ! To rozhodnutí za ni nikdo jiný neudělá. A že je líp nekouřit vůbec než 4 cigára denně, to je snad každému jasné.
A řada z nás si v těhu musela odepřít nějakou slast (zmiňuji na předešlé stránce), prostě musela (pokud chtěla chránit dítě). Máme vůli a je to na nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 10:50
@MarieP píše:
@Erzsébet Báthory, já tu závislost nezlehčuji, zažila jsem ji. Vykourila jsem cca 40 cigaret za den…sekla jsem s tím ze dne na den, víc jak dvě roky před prvním dítětem, rozhodli jsme se, že děti chceme…chápu, že někdo to nedokáže takhle dopředu, ale nechápu že nepřestane když otěhotní 8o, kdy jindy? Není to zase takový problém, stačí chtít…Kdy bude mít takovou motivaci přestat? Pokud bych nechtěla děti asi kouřím pořád… U mě těhotenství a kojení prvorozeneho trvalo skoro 4 roky…a to je dobrá odvykačka… Taky jsem nepila kafe ani alkohol, přišlo mi to logické, nezvysovat pravděpodobnost nějaké nemoci, postižení svého dítěte, stejně tak ho zapinam do autosedačky, když jedem autem…prostě se snažím snížit rizika na minimum, jako každá normální matka…

Jste dobrá. :palec: Taky jsem zvládla víc než krabičku denně, hlavně po nástupu na VŠ. Já jsem takový ten analytický typ, a tak jsem si potřebovala uvědomit spoustu věcí, abych byla úspěšná a ta knížka mi nesmírně pomohla. Taky jsem si říkala - jednou budu muset přestat, radši to udělám hned. :lol:

Právě si myslím, že takhle dopředu je to mnohem lepší. ;) Nedovedu si představit nečekaně otěhotnět = stres (pro mě), k tomu řešit studium, hledat vhodné bydlení, stěhování, finanční starosti, všechno… No určitě bych si k tomu nepřidala ještě abstinenční stres, to říkám rovnou. A protože to o sobě vím, tak jsem přestala hned, ne kvůli děcku, ale kvůli sobě, a jestli budu chtít v budoucnu dítě, nebudu tohle muset řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 11:01
@pe-terka píše:
Tak žena s těhu cukrovkou, pokud by si neodřekla (nejen)sladké, může svému plodu zásadně ublížit ;) A co další věci, které jsem zmínila? Alkohol, káva…Obávám se, že mechanismus (biochemický i psychosociální ;) ) závislosti (potřeby) je prakticky stejný, bez ohledu na její předmět.
Nebo takový sex. Klasická lidská potřeba, které se musí řada těhotných zříci, často na 8 měsíců. To není žádná sranda, a přesto to pro své dítě udělají.
Zkrátka si trvám na tom, že když žena chce, svůj zdroj slasti si kvůli dítěti odřekne - at je jakýkoli ;).
Čokoládu si odřekne bez problému každý, tam žádná biochemická závislost není, to je ta pointa.

Alkohol způsobuje příjemné pocity i nezávislým lidem, proto jej lze užívat jen jako požitek a při zřeknutí se nenastává hluboký psychický propad. Na rozdíl od závislých, kteří pijí, protože musí, ale ti se taky nezřeknou pití ani v těhotenství, bohužel. Ano, máte pravdu, biochemický i psychosoc. mechanismus je shodný. Cigarety nezávislého neovlivňují vůbec nijak, proto 95% kuřáků jsou závislí, kteří kouří, protože „musí“.

Kávu lze nahradit čajem.

Sex si člověk „udělá sám“, popř. tohle lze vždycky nějak operativně vyřešit.

Já to neomlouvám, to vůbec ne, jenom tomu rozumím a chápu to. Je mi těch lidí spíš líto. Samozřejmě jsou takoví, kterým je to jedno, že kouří a i v těhotenství a vůbec nad tím nepřemýšlejí, tak to je mi jedno, to je, s odpuštěním, přírodní výběr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 11:07
@Aries6 píše:
@Erzsébet Báthory Konečně někdo, kdo se k tomu staví realisticky. Já jako nikdy nekouřící právě nemůžu soudit. Mám taky nešváry a „závislosti“, ale zatím mě nenutilo nikdy nic žádnou omezit. Teda jednu na čas a je pravda, že mi to nechybělo.
Jak jsem psala, já kuřáky ze srdce nenávidím, je to nechutný, smrdí to a člověk si platí za ničení zdraví. Ale opravdu toho o zakladatelce víme velmi málo, aby jsme po ní mrskaly urážkama. To jí v odvykání asi moc nepomůže :think:

Díky. Máte pravdu. A přestože to ti lidi vědí, nedonutí je to přestat. Je to strašná past na lidi. Nejlíp kdyby se to přestalo prodávat, aby do toho už nikdo nespadl.

(Mimochodem mám nesmírnou radost, že tu v diskuzi potkávám rozumného člověka, který sem nechodí jen machrovat, ale bavit se jako člověk. :kytka: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22149
24.2.17 11:09
@smurfka píše:
@pe-terka přesně tak..po několikáté dávali někdy minulý týden nebo tento dokument Katka..
jako já jsem z té ženské rostla..závislost je závislost a pokud to neohrožuje pouze mě, ale mé dítě, musím se rozhodnout..A za některá rozhodnutí se bohužel platí..

Víš, že si na ten dokument často vzpomenu? Ani nevím, že ho reprízovali, viděla jsme ho před pár lety…ale tohle se nedá zapomenout. A ta proměna krásné holky v živořící trosku, kterou neprobere ani těhotenství a narození vlastního dítěte…Závislost na heroinu je šílená (s se 4 cigáry zakl. nesrovnatelná), je to prostě mor. ta její hočička už musí mít tak 10let? Zajímalo by mě, jak se jim ted daří, ale nikde jsem o ní nic nečetla, neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
24.2.17 11:14

@pe-terka jo no..na konci ji bylo asi 40 a vypadala na 60…hruza..Hlavně nechápu ty lidi co s nima pracují..prostě ta bezmoc, že nevidíš ve své práci úspěch, že chodíš denně do práce abys lidem pomohl ale ona ti na to zvysoka..kadí..Nevím no..Bych to zrušila..tolik peněz do toho jde, centra se jim staví, odvykačky mají zdarma..a k čemu..?
jj ta její dcerka ted bude mít tak 10..ale asi je jasné že se o ni nikde nezminují, děti se chrání…mě by spíš zajímalo jak dopadla ta Katka..jestli vůbec ještě žije..
Dcera se určitě bude mít dobře..snad nezdědí slabou vůli po svých rodičích a nedopadne podobně.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22149
24.2.17 11:15
@Erzsébet Báthory píše: Čokoládu si odřekne bez problému každý, tam žádná biochemická závislost není, to je ta pointa.

Alkohol způsobuje příjemné pocity i nezávislým lidem, proto jej lze užívat jen jako požitek a při zřeknutí se nenastává hluboký psychický propad. Na rozdíl od závislých, kteří pijí, protože musí, ale ti se taky nezřeknou pití ani v těhotenství, bohužel. Ano, máte pravdu, biochemický i psychosoc. mechanismus je shodný. Cigarety nezávislého neovlivňují vůbec nijak, proto 95% kuřáků jsou závislí, kteří kouří, protože „musí“.

Kávu lze nahradit čajem.

Sex si člověk „udělá sám“, popř. tohle lze vždycky nějak operativně vyřešit.

Tak v tomhle se bohužel neshodneme, každá to vidíme jinak. Já (nekuřák) mívám takovou chut na sladké, že bývám vemli nervozní, když ji neuspokojím :mrgreen: Podotýkám, že jsme zcela zdravá ;)
A nahradit soulož masturbací či jinými praktikami? Pro mě to tedy plnohodnotná náhrada rozhodně není, a určitě nejsem jediná. Každá žena (muž) to má nastavené jinak. a zvládnout to osm měsíců (resp. deset s šestinedělím) jsou pěkná muka ;) Že ty to máš jinak ještě není plošné měřítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
24.2.17 11:16

Jinak si myslím že zakladatelka nemá motivaci a nepřestane..vidí jen příklady kdy vše dopadlo dobře..tak proč se snažit..matka kouřila v těhu a nic se nestalo, přítelova matka taky a nic se nestalo..tak proč by se mělo stát něco zrovna ji..
Navíc pokud se opravdu pohybuje ve společnosti kde se běžně kouří, tak přestat opravdu nejde..nebo spíš si myslí že není třeba.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22149
24.2.17 11:19
@smurfka píše:
@pe-terka jo no..na konci ji bylo asi 40 a vypadala na 60…hruza..Hlavně nechápu ty lidi co s nima pracují..prostě ta bezmoc, že nevidíš ve své práci úspěch, že chodíš denně do práce abys lidem pomohl ale ona ti na to zvysoka..kadí..Nevím no..Bych to zrušila..tolik peněz do toho jde, centra se jim staví, odvykačky mají zdarma..a k čemu..?
jj ta její dcerka ted bude mít tak 10..ale asi je jasné že se o ni nikde nezminují, děti se chrání…mě by spíš zajímalo jak dopadla ta Katka..jestli vůbec ještě žije..
Dcera se určitě bude mít dobře..snad nezdědí slabou vůli po svých rodičích a nedopadne podobně.. :(

taky bych s takovými lidmi těžko pracovala, ta beznaděj…a máš pravdu - do různých odvykaček se sypou soustavně státní peníze, měsíce, roky, výsledek většinou nula, resp. hlubší a hlubší propady do závislostí…
A pak má někdo bez vlastního zavinění nemocné dítě a pořádají se na ně sbírky ;) Hrozný paradox :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
24.2.17 11:25

Když jsem byla před Vánoci v Praze, potkala jsem Katku na nádraží. Ano, je ještě mezi námi, ale vlastně nežije, vypadá příšerně :,(
Je mi jich líto těchto lidských trosek. Nedávno proběhl příběh 9 (!) letého clapce na pervitinu. Je to děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
24.2.17 11:28

@Ester13 tak to se teda upřímně divím ( že ještě žije )..moc let po natáčení jsem ji nedávala. :think:
To že ti je jich líto..já mám jiné pocity..ale tak každý to bereme jinak a to je správné.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 11:28
@pe-terka píše:
Tak v tomhle se bohužel neshodneme, každá to vidíme jinak. Já (nekuřák) mívám takovou chut na sladké, že bývám vemli nervozní, když ji neuspokojím :mrgreen: Podotýkám, že jsme zcela zdravá ;)
A nahradit soulož masturbací či jinými praktikami? Pro mě to tedy plnohodnotná náhrada rozhodně není, a určitě nejsem jediná. Každá žena (muž) to má nastavené jinak. a zvládnout to osm měsíců (resp. deset s šestinedělím) jsou pěkná muka ;) Že ty to máš jinak ještě není plošné měřítko.

No vidíte to. Jaké máte nutkání třeba na to sladké, a to tam ještě nemáte tu biochemickou závislost. Ten kuřák to má asi tak pětkrát horší (obrazně).

S tím sexem mluvím obecně, ne o sobě. Plnohodnotná náhrada to není, ale aspoň nějaké provizorní řešení to má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
24.2.17 11:32
@smurfka píše:
@Ester13 tak to se teda upřímně divím ( že ještě žije )..moc let po natáčení jsem ji nedávala. :think:
To že ti je jich líto..já mám jiné pocity..ale tak každý to bereme jinak a to je správné.. ;)

Taky jsem jí moc času nedávala. Ale byla to určitě ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 12:11

Me by zajímalo spíše, jestli si kuracka od této diskuze zapálila??? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie