Přestat kouřit v 8. měsíci těhotenství?

Napsat příspěvek
24.2.17 13:12

@smurfka
A právě, vetsinou nikdo neví, jestli je to díky cigaretě nebo ne a pak zij s těmi výčitky, ze je to díky mne a nebo kdybych nekourila, třeba by se to nestalo… samozřejmě to nikdo třeba neví, ale je lepší se tohoto ušetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21771
24.2.17 13:24
@Žena Vlk píše:
@smurfka Já jen říkám, že kopat do ní je slabost, takže kdo jí tady omlacuje o hlavu, že kouří jen slabí, by si s ní mohl podat v něčem ruku.

Promiň, ale rad tady padlo dost a dost..a kdyby to nestačilo, tak další jsou na obdobných diskusích. Navíc existují i poradny pro odvykání kouření, a pojištovny na tuto léčbu přispívají v řádu tisíců. Kdo chce najít, najde ;).
Btw. nemyslím si, že tu zakl. dostala morální průplesk od slabých jedinců. Naopak - litovat či chlácholit závisláka považuji za cestu do pekel, silně demotivační ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
24.2.17 13:27

Těhotná kuřačka je hnus. Stejně tak kojící kuřačka nebo nebo matka, která kojení vymění za kouření. Znám takovou a nesnáším ji. Pohrdám jí a je to pro mě prostě blbá ženská s IQ tykve.
Pak znám taky jednu, co má tři děti, strašně si stěžuje na nedostatek financí a jak chudáci děti chodí v otrhaných hadrech, ale za cigára utratí bez mrknutí oka 2tis za měsíc. Dle mého je bohatá.

• Citovat
  • Upravit
Uju
6719
24.2.17 13:41

@smurfka No, jo, nejsem zvyklá psát anonymě :mrgreen: Tak jsem to alespoň smazala a holt to asi budu mít na talíři :mrgreen:
No, jsou i horší věci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 13:47
@pe-terka píše:
Tak cigarety mají taky provizorní řešení. Od elektronických po různé nikotinové náplasti, žvýkačky a co já vím co všechno…A pojištovny nemalou měrou přispívají na různé odvykací kůry…
A to sladké jsem si (ve prospěch dítěte i svůj) dokázala odříct. A jiné ženy si dokázaly odříct alkohol, ačkoli před těhu s radostí popíjely vínko či pivo.
Alkohol i cigarety jsou stejně návykové ;) Jenže někdo prostě chce a jiný hledá alibi - to je celé.Příspěvek upraven 24.02.17 v 13:18

Ta e-cigareta by možná šla. Já ji teda měla a byla mi k ničemu, ale budiž. Nejlepší je přestat. Pojišťovny nepřispívají vůbec na nic, sama jsem to hledala, léky (cca 20% úspěšnost odvykání) stojí 2000/měsíc a to k tomu ještě musíte zpočátku kouřit, nezabere to hned. Kognitivně-behaviorální terapie (úsp. 70%) stojí 12 000 (počet nul je správný). K tomu ostatnímu, promiňte, ale asi jste nečetla důkladně, tak já Vám to ještě jednou zkopíruji:

Čokoládu (obecně sladkosti) si odřekne bez problému každý, tam žádná biochemická závislost není, to je ta pointa.

Alkohol způsobuje příjemné pocity i nezávislým lidem, proto jej lze užívat jen jako požitek a při zřeknutí se nenastává hluboký psychický propad. Na rozdíl od závislých, kteří pijí, protože musí, ale ti se taky nezřeknou pití ani v těhotenství, bohužel. Ano, máte pravdu, biochemický i psychosoc. mechanismus je shodný. Cigarety nezávislého neovlivňují vůbec nijak, proto 95% kuřáků jsou závislí, kteří kouří, protože „musí“.

Já myslím, že konstruktivní část debaty již byla vyčerpána, proto se s Vámi rozloučím. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.17 13:48

Děkuji za rady…a taky za rejpaly..(většina lidi co mi tu nadává…tak jde vidět, ze je nekurak..!!!)Nedělá mi problém si nezapalit..jen me zajímal názor…co by se mohlo stát, kdybych s tím sekla nadobro…Mimochodem já mám kolem sebe spoustu známých co kouřila..a to docela nechutne…jako jedna ma spoluzacka ze základky..kouřila snad víc jak krabku denně…tomu říkám hnus…nechci se omlouvat.ty 4slimky…někdy ani to ne..třeba si jen párkrát potahnu me neomlouvaji..a hodlam s tím něco dělat…třeba od te doby co jsem tu psala jsem si nezapalila a vůbec me to netrapi..(a to ze jsem nekourila v době kdy mi bylo zle a pak opět trochu začala..mela jsem docela stres..stěhovali jsme se atd..taky byli dny kdy jsem nekourila vůbec…když jsem byla na operaci se štítnou žlázou taky jsem vydržela měsíc nekourit…a keci at si zapalim v porodnici atd…mi přijdou stupidni..ptala jsem se jen na názor…nebo kdo ma zkušenost…jde vidět jaký jsou občas lide… :D…nikdy bych nesla s kočárkem a s cigaretou v ruce!!!.. To same bych nesla po ulici s cigaretou v ruce a s briskem!!! :zed: nejsem padla ma hlavu… :zed: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
kdochcekam
24.2.17 13:52
@Anonymní píše:
Děkuji za rady…a taky za rejpaly..(většina lidi co mi tu nadává…tak jde vidět, ze je nekurak..!!!)Nedělá mi problém si nezapalit..jen me zajímal názor…co by se mohlo stát, kdybych s tím sekla nadobro…Mimochodem já mám kolem sebe spoustu známých co kouřila..a to docela nechutne…jako jedna ma spoluzacka ze základky..kouřila snad víc jak krabku denně…tomu říkám hnus…nechci se omlouvat.ty 4slimky…někdy ani to ne..třeba si jen párkrát potahnu me neomlouvaji..a hodlam s tím něco dělat…třeba od te doby co jsem tu psala jsem si nezapalila a vůbec me to netrapi..(a to ze jsem nekourila v době kdy mi bylo zle a pak opět trochu začala..mela jsem docela stres..stěhovali jsme se atd..taky byli dny kdy jsem nekourila vůbec…když jsem byla na operaci se štítnou žlázou taky jsem vydržela měsíc nekourit…a keci at si zapalim v porodnici atd…mi přijdou stupidni..ptala jsem se jen na názor…nebo kdo ma zkušenost…jde vidět jaký jsou občas lide… :D…nikdy bych nesla s kočárkem a s cigaretou v ruce!!!.. To same bych nesla po ulici s cigaretou v ruce a s briskem!!! :zed: nejsem padla ma hlavu… :zed: :mavam:

No vidíš, tak se drž, cigára zahoď a kup si místo nich kilo jablek. Kdyby tě popadla chuť, tak hryzneš do jabka. Držím palce.

• Citovat
  • Upravit
24.2.17 13:55
@Anonymní píše:
Děkuji za rady…a taky za rejpaly..(většina lidi co mi tu nadává…tak jde vidět, ze je nekurak..!!!)Nedělá mi problém si nezapalit..jen me zajímal názor…co by se mohlo stát, kdybych s tím sekla nadobro…Mimochodem já mám kolem sebe spoustu známých co kouřila..a to docela nechutne…jako jedna ma spoluzacka ze základky..kouřila snad víc jak krabku denně…tomu říkám hnus…nechci se omlouvat.ty 4slimky…někdy ani to ne..třeba si jen párkrát potahnu me neomlouvaji..a hodlam s tím něco dělat…třeba od te doby co jsem tu psala jsem si nezapalila a vůbec me to netrapi..(a to ze jsem nekourila v době kdy mi bylo zle a pak opět trochu začala..mela jsem docela stres..stěhovali jsme se atd..taky byli dny kdy jsem nekourila vůbec…když jsem byla na operaci se štítnou žlázou taky jsem vydržela měsíc nekourit…a keci at si zapalim v porodnici atd…mi přijdou stupidni..ptala jsem se jen na názor…nebo kdo ma zkušenost…jde vidět jaký jsou občas lide… :D…nikdy bych nesla s kočárkem a s cigaretou v ruce!!!.. To same bych nesla po ulici s cigaretou v ruce a s briskem!!! :zed: nejsem padla ma hlavu… :zed: :mavam:

Jste dobrá. Fakt dobrá, takhle to omezit, to vyžaduje disciplínu. :palec: Zkuste tu knížku https://www.ulozto.cz/!RHUVaKYP6/allen-carr-snadna-cesta-jak-prestat-kourit-pdf . Stejně už máte víc jak půl cesty za sebou - zamyšlení, uvědomění, omezení. Ten stres tomu prostě nepřidává, to je úplně logické. Ty 4 slimky do konce těhotenství už Vašemu dítěti asi neublíží, nicméně je spousta dalších důvodů, proč nekouřit (peníze, zdraví, vzor pro své děti a ostatní lidi, atd), ale jen jeden jediný důvod proč dál kouřit - odstraňování abstinenčních příznaků. Je jen na Vás, kdy tomu učiníte přítrž a já Vám přeji, ať je to brzy. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Wjeruška
24.2.17 13:56
@Anonymní píše:

Když jsi zvládla několikrát vydržet, měsíc, tři… Tak teď bys také mohla vydržet. Nepremyslela jsi o o ECigarete? Pořád asi lepsi nez ty škodliviny, pokud si teda opravdu nemůžeš pomoct a nekourit vubec. Což je asi nejlepší ;)

Příspěvek upraven 24.02.17 v 13:58

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
24.2.17 13:57
@kdochcekam píše:
No vidíš, tak se drž, cigára zahoď a kup si místo nich kilo jablek. Kdyby tě popadla chuť, tak hryzneš do jabka. Držím palce.

Děkuji za podporu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.2.17 13:58
@Wjeruška píše:
Když jsi zvládla několikrát vydržet, měsíc, tři… Tak teď bys také mohla vydržet. Nepremyslela jsi o o ECigarete? Pořád asi lepsi nez ty škodliviny, pokud si teda opravdu nemůžeš pomoct a nekourit vubec.

Ta je prý ještě skodlivejsi…ale mám ji doma..a nějak to nemůžu ani cítit…

• Nahlásit
  • Citovat
24.2.17 13:58
@kdochcekam píše:
No vidíš, tak se drž, cigára zahoď a kup si místo nich kilo jablek. Kdyby tě popadla chuť, tak hryzneš do jabka. Držím palce.

Jojo, jablka pomáhají spolehlivě! ;) Taky bonbony, gumoví hadi, ovocné čaje… Hlavně sport. To tedy bude možné nejspíše až za nějakou dobu (nyní max. nějaké protahování, ale i to mi pomáhalo). Sportováním prostě donutíte mozek vyplavit ty správné hormony štěstí a spolehlivě „přetlačíte“ i rozbouřené nikotinové receptory, které chtějí působit opačně. ;) A taky se tím zabavíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.17 13:59
@Erzsébet Báthory píše:
Jste dobrá. Fakt dobrá, takhle to omezit, to vyžaduje disciplínu. :palec: Zkuste tu knížku https://www.ulozto.cz/!RHUVaKYP6/allen-carr-snadna-cesta-jak-prestat-kourit-pdf . Stejně už máte víc jak půl cesty za sebou - zamyšlení, uvědomění, omezení. Ten stres tomu prostě nepřidává, to je úplně logické. Ty 4 slimky do konce těhotenství už Vašemu dítěti asi neublíží, nicméně je spousta dalších důvodů, proč nekouřit (peníze, zdraví, vzor pro své děti a ostatní lidi, atd), ale jen jeden jediný důvod proč dál kouřit - odstraňování abstinenčních příznaků. Je jen na Vás, kdy tomu učiníte přítrž a já Vám přeji, ať je to brzy. :kytka:

Děkuji, za podporu ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
49974
24.2.17 14:00
@kdochcekam píše:

to muze napsat jen nekurak :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 14:00
@Anonymní píše:
Děkuji, za podporu ;) ;)

Za málo. Bylo mi potěšením. Fakt Vám přeji, ať s tím zatočíte, je to super pocit. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama