Přestat nebo omezit kojení a konečně se vyspat

Anonymní
13.9.21 06:32

Přestat nebo omezit kojení a konečně se vyspat

Zdravím, není to poprvé, co zakládám podobnou diskuzi, tak se moc omlouvám. Ale já jsem už tak v koncích, že jsem celkem dost rozhodnutá, že s tím opravdu něco udělám. V noci mi syn visí stále ne prsu a momentálně jsme ještě ke všemu všichni nemocný, takže se mi děti budí na střídačku. Já jsem nemocná strašně často a podle mě je to tím. Až budeme zdraví, tak mám v plánu malého uspavat ve své postýlce (spí se mnou, s manželem jsme odděleně :-( ) a prostě mu prso nedat. Moc nejí normální jídlo, tak jsem to takhke nechtěla. Ale kdybychom nebyli nemocní, udělala bych to vzeky už dnes v noci. Snažím se dělat pro děti to nejlepší a nakonec dělám asi to nejhorší pro rodinu. Děti jsou v tomhle asi rozmazleni. Starší se mi budí na vysmrkaní, pití a pod. Myslím, že je ve věku, kdy by to zvládl už sám. Mladší zas to kojení. Asi jsem moc benevolentni a pak trpí celá rodina. Myslíte že jsem si našla dobrý způsob, jak to ukončit? Uspavat v postýlce, samotného ho nechat nechci, ale budu hladit, pokládat zpět.. Všude čtu, že to trvá tak 3 noci.. A asi musím stejně i přes den… To spí zase jenom na ruce. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2313
13.9.21 06:46

Podstatne asi je, jak jsou deti stare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 06:48

@VitaminC 6 a 1 rok pryč

• Citovat
  • Nahlásit
26489
13.9.21 07:07

Starší už se vysmrkat a napít (z připravené skleničky) v noci opravdu má zvládnout sám.
A dudlík mladšímu opravdu nedělej. Možná bude pro začátek stačit uspat v manželské posteli a pak přendat do postýlky?
Děti potřebují vyspalou a fit mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10506
13.9.21 07:07

Ukončit kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26489
13.9.21 07:09
@karkarka píše:
Ukončit kojení.

Ono bude možná stačit jen omezit - nakojit a odpojit, žádné odumlavani a dáváni prsa na každé zaknourani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 07:12

@Svistice právě, že se přendat nenechá. Nechala jsem to dojít tak daleko, že přes den mi spí na ruce, jinak prostě nespí a je protivnej a v noci v tý posteli. Když už se odpojím, nemůžu se pomalu ani hnout, hned je vzhůru :-(
Když už, tak bych na to smad nejraději šla rovnou do postýlky a mít už konečně klid a začít si užívat mateřskou…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 07:15

@Svistice popravdě nejradši bych ho ukončila. Jenže jsem měkká. Nechci mu uškodit, ale takhle jsou fakt nešťastný všichni, starší a manžel.. Není tu žádná pohoda. Jen boj o přežití, uklidit, uvařit, postarat se… Moc se omlouvám, jak jsem negativní, ale už jedu dlouho přes čáru..

• Citovat
  • Nahlásit
26489
13.9.21 07:22
@Anonymní píše:
@Svistice právě, že se přendat nenechá. Nechala jsem to dojít tak daleko, že přes den mi spí na ruce, jinak prostě nespí a je protivnej a v noci v tý posteli. Když už se odpojím, nemůžu se pomalu ani hnout, hned je vzhůru :-(
Když už, tak bych na to smad nejraději šla rovnou do postýlky a mít už konečně klid a začít si užívat mateřskou…

V tom případě určitě uspávat tam, kde má spát zbytek noci.
Můžeš zkusit to omezení kojení (ale musíš být fakt důsledná a nastavit jasná pravidla- třeba ráno a večer, můžeme se potulit, budu tě držet za ruku, ale prso ne). A pokud to neklapne, tak proste mlíko není, jedině ve flasce (a nenechat ho u ní udumlavat, jinak budeš x krát za nic lítat dělat UM).

Případně vyzmizet na víkend, ať se stará tatínek.

Přes den by neusnul v kočárku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
13.9.21 07:22

Popravdě si nemyslím, že bys tady došla odpovědi. Každý reaguje podle sebe, nic tobě na míru. Já bych v takové situaci neodstavila, nastavila bych pravidla a ta dodržovala. Ale k čemu je taková odpověď tobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 07:27

@Svistice takhke nějak si to představuju. Kojit třeba 2× nebo 3× denně. Zmizet by bylo fajn, alr není kam. Už jeden den zvládl, když jsem byla se starším v nemocnici. Ale jak mě má.. A asi i já jsem málo důsledná.
@JanaDaR nevím no, snažím se najít nějaký nejšetrnější způsob, ale už při tom ukončit tuhle hrůzu.

• Citovat
  • Nahlásit
2113
13.9.21 07:29
@Anonymní píše:
@Svistice takhke nějak si to představuju. Kojit třeba 2× nebo 3× denně. Zmizet by bylo fajn, alr není kam. Už jeden den zvládl, když jsem byla se starším v nemocnici. Ale jak mě má.. A asi i já jsem málo důsledná.
@JanaDaR nevím no, snažím se najít nějaký nejšetrnější způsob, ale už při tom ukončit tuhle hrůzu.

Ale to je jenom v tobě a o tobě. Proto píšu, že tady ti stejně nikdo nepomůže. Nastav pravidla, nevím, třeba před spaním a po spaní. 2× denně je v tomhle věku fakt dost málo. K tomu se moje nejmladší dítě dopracovalo tak ve třech letech. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64736
13.9.21 07:42
@Anonymní píše:

Tak rozhodně musíš být důslednější.. přes den kočár nebo postýlka, v noci prostě nachystat flašku s vodou a hotovo..a pokud je staršímu 6, tak už musí dávno zvládnout sebeobsluhu sám :think: normálně bych mu to řekla.. ano, výjimka, když je nemocný, ale i to má své hranice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26489
13.9.21 07:42
@Anonymní píše:
@JanaDaR nevím no, snažím se najít nějaký nejšetrnější způsob, ale už při tom ukončit tuhle hrůzu.

Musíš si to srovnat v sobě.
Prostě nějaké kňourání nebo vyřvávání ignorovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 07:44

Děkuji všem, možná se ještě zeptám, myslíte, že mě může třeba v noci manžel vystřídat, nebo by to pro malého byla už moc velká zrada?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat