Přestat pracovat na rodičáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 11:18
Prestat pracovat na rodicaku?

Ahoj -predne se omlouvam za anonym, napisu nejake osobni informace. Rozhoduju se…a mozna by mi pomohla rada nezucastnenych s pohledem odjinud. Predne ma situace:jsem na RD, mam dve deti (4roky a 1.5roku),manzel je pracovne a sam svymi zalibami tak vytizen, ze mi s domacnosti a detmi temer nepomuze(max. jednou tydne 1hodinu, a to jeste varim obed, takze jsem ve vedlejsi mistnosti…). Uz od prvniho ditete pracuju na castecny uvazek-zcasti pro udrzeni v oboru, zcasti pro penize. Ty penize se mi hodi-je to asi 7500/mesic (stejne i tak jdu casto do svych financnih rezerv). Prace je vcelku narocna, navic mi privadi stres. Je to sedave zamestnani. V tu dobu, kdy pracuji, tak hlida ma mama anebo mam home-office a delam to v noci. Nyni ale mam v praci problem se vztahy. Mam tam i nejake uspechy (ktere ale nejsou nejak obzvlast financne hodnoceny). V te praci ale panuje zavist, stale se pomlouvaj (i me pomlouvaj, coz se mi doneslo). Berou me jako deb…,co dela na materske. Pracovala jsem v jednom oddeleni, odkud me bez meho vedomi preradili jinam-delam v zasade to stejne, ale vubec se me nezeptali a dozvedela jsem se to, kdyz jsem si sla pro novou praci. Prace me v zasade i vycerpava a navic-jak je to sedave zamestani a furt drepim u pocitace, nemam pak ani trochu casu na sebe a tloustnu a to me stve. V rodine se snazim pro deti vytvaret aktivity, doma mam uklizeno, navareno, napeceno, nazehleno..Ale sama jsem vycerpana, unavena a smutna. A muj dotaz-pro ty, kdo to docetli az sem. Mam se na tu praci vykaslat a proste se uskromnit a brat dal z rezerv(nezbytne mnozstvi). A uzit si posledni 1.5roku na RD? A pak si hledat klidne jinou praci a vykaslat se na ty lidi, co me stvou? Diiiky

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 2 inzeráty 06.01.19 11:26

Ano, vykašli se na to. Já při RD taky začínám pracovat, krom peněz proto, že se chci naučit něco nového a chvíli myslet na něco jiného, než děti. Ale kdyby mi to přinášelo stres navíc, nepříjemné prostředí atd, tak bych do toho určitě nešla. Má to být relax od toho kolotoče s dětmi, ne další stres a nervy. Z rezerv beru dlouho, teď došly, proto ta práce. Ale já mám pohodicku.

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 06.01.19 12:00

Když nefunguje táta, musí aspoň máma. Takže jo, odejdi z práce a věnuj se dětem..

Ornwen
Závislačka 4820 příspěvků 1 inzerát 06.01.19 12:18

Napsala bych ti vykasli se na to, ale pises, ze ty penize potrebujes. Kde teda budes brat? A jak to, ze je manzel vytizen praci a ty nemas penize?

Jako chapu te, taky jsem delala z domu s jednin celkem dost, s druhym jsem dostavala mene prace a i jsem byla rada. Taky to byl pro me stres, protože v tomhle jsem moc poctivka a chci to mit vzdycky brzo a tak. Ale byla jsem rada, ze se udrzim v obraze a verim, ze mi to pomohlo ted sehnat praci. Vsude jsem to psala, deti netajila a na pohovory me zvali.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64181 příspěvků 3 inzeráty 06.01.19 13:05

Jo, to me napadlo, jatoze je manzel vytizen nejen pravovne, ale i konicky a ty resis penize?

Mičule
Kelišová 5735 příspěvků 06.01.19 16:13
@Anonymní píše: … Mam se na tu praci vykaslat a proste se uskromnit a brat dal z rezerv(nezbytne mnozstvi). A uzit si posledni 1.5roku na RD? A pak si hledat klidne jinou praci a vykaslat se na ty lidi, co me stvou? Diiiky

Ano. Přesně takto bych se zařídila, pokud to bez toho přivýdělku jde zvládnout. Jednak to můžeš odnést i zdravotně, ale jednak si myslím, že děti jsou malé jen jedenkrát a tak hrozně rychle to letí.
Ale chlapa bych víc zapojila. Prace je jedna věc, ale koníčky bych mu omezila. Však jsou ty děti i jeho ne??? Taky bys měla mít možnost vydechnout aspoň jednou v týdnu.
Já si přivydělávám jen nárazově, např. na skromnou dovolenou pod stanem, jinak prostě šetřím, jak to jde (ne na úkor kvalitní stravy), a zbytek berem z rezervy. Až bude rezerva pryč, budu si muset přivydělávat asi dlouhodobě. Počítám tak od dvou let prcka.

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 06.01.19 16:17

Co má manžel za práci, že je časově tak vytížen a zároveň vás finančně nezabezpečí, že bez privydelku musíš sahat do rezerv? To nechápu, můj muž má průměrný plat, já rodicak, 2 děti a ještě nám zbyde :think:

dickys
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 06.01.19 16:18

A jinak jo, na práci bych se vykašlala :)

Mičule
Kelišová 5735 příspěvků 08.01.19 20:27

@dickys někdy je to ne o příjmech, ale o výdajích.
Když bude přijem rodiny 40.000 a mají hypotéku a třeba auto na leasing, tak bude jejich situace odlišná než rodiny se stejným přijeme, která ale bydlí ve svém malém bytě a auto mají třeba starší nebo žádné nebo nové ale již splacené. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >