Přestat v noci kojit nebo dávat UM?

115
18.2.20 11:49

Přestat v noci kojit nebo dávat UM?

Ahoj všem :palec:
Malýmu bude zachvilku 8 měsíců a já si řekla, že do příští MS (kvůli antikoncepci) bych chtěla přestat kojit.
Kojim ráno, potom dopoledne dostává ovoce prikrm nebo kaši s rozmixovanym ovocem(dam napit čaje nebo stavy naředěné aby si zvykl a nabídnu ještě prso..) potom má oběd, to dělám stejně a pak kojím kolem 17h, 20h, 23h, 3h a pak až zas ráno kolem té 7h.
No a teď k otázce, nevím zda ho mám odstavit úplně v noci a nebo mu dávat UM (kupuju Kendamil bio organic, tak snad je to opravdu kvalita jak uvádějí poměr k ceně)
Jak vlastně poznáM, že se mi budí ze zvyku a ne z hladu? Já když v noci jsem hodně utahaná a trvá mi víc jak 2 minuty než mu prso dam, tak chytne hroznej záchvat pláče a pak pije jako divej 8o tak si moc nedovedu predstavit, ze by se měl uklidnit bez mleka. Pak mě zajima jestli vaše mimi v noci tedy při pláči uklidnila čistá voda, která se doporučuje.. jinak malý spí vedle mě, ani tohodle nevím jak se zbavim :? Protože se celou noc na mě lepí a skoro vždy pozná když se zkouším vypařit, jakmile ho přendám do postýlky tak se vzbudí, vyvalí na mě ublíženě oči a rozjede to.. :)
Dekuju za všechny rady :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5863
18.2.20 12:26

A přes den mu dáváš UM už? Dcera ( brzo 8m) dostává 2× denně UM, kojím 1-3× denně, jinak jí „normální“ stravu. V noci se ze mě stává ale kojná :cert: Budu už zcela odstavovat a začnu tím nočním, už ted párkrát dostala UM v noci, a pak ještě X krát prso. Prostě budu nabízet čaj, vodu, ponosit, dudlík… čekám, že to bude náročné. Ale vše završím mým odjezdem na 3 dny a to se tu děj vůle Boží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
18.2.20 14:57

@kve-tinka přes den mu dávám právě 1× denně tu kaši někdy mu ji dam místo ráno večer kolem 18h.. ale přijde mi že mu to vyhovuje spíš po ránu a to mu dělám právě do toho Kendamilu.. jinak ho pil i samotný a problém neměl. Kdyby nebyl taková přísavka na prso, tak se toho tolik nebojím, ale někdy se stane že je nervozni večer a usne jen s ním.. :roll:
a co ji třeba dáváš, popsala bys mi “váš den”? Myslis ze mohu dat už i bílý jogurt nebo je ještě brzo? A co třeba polévky jako vývar z masa kuřecího a zelenina? Není to moc tučný nebo jen vývar ze zeleniny? Kupuju mu prikrm skleničku špagety boloňske bez masa a tam davaji oregano a bazalku koření, to tedy mohu dát do polévky i petrželovou nať? Někdy se v tom ztrácim :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5863
18.2.20 15:13

@Vavanda bílé jogurty už dávám, i vývar ;) čistý - bez soli, Masoxu a atd. Dcera ráno vstane, do hodiny si dá UM (150ml) pak má dopolední svačinu - ovocnou přesnídávku, oběd - z 95% jedu sklenky, odpo svačina - ten zmiňovaný jogurt, kolem 17-18h sní něco dalšího, zbytek oběda, UM (150ml), či kaši. Ale to tak střídám, nejde to paušálizovat. Kojím teda jak kdy, když je rozmrzelá, přišly jsme z venku a potřebuji aby ještě cca půl hodiny vydržela než bude oběd a tak… když uspávám já, občas dám prso, ale manžel si musí poradit bez něho, logicky :lol: v noci kojím často, ale spíše, protože princezna se rozebere a neumí jinak usnout. A to mě zabíjí asi nejvíc, nevím co je spát v kuse 2h, luxus jsou 3. někdy vstávám X krát za hodinu - dudel, prso, pochodit po bytě :roll:
Jo a edit. když má v těch 17-18, tak pak ještě před spaním má UM, či kaši. Takže má 5-6 „jídel“ denně, počítáme-li i UM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama