Přestávka mezi vztahy

60
29.11.20 20:15

Přestávka mezi vztahy

Dobrý den,

jsem teď v nemocnici, malinko se neudím, napadlo mě založit diskuzi.

Vlastně nevím, jestli jen název diskuzního tématu správný.

Zaujímalo by mě, jak dlouho jste měly přestávku mezi dvěma vztahy? Jak dlouhý byl ten předchozí vztah? Proč zrovna tak dlouhou? Hledali jste si partnera po rozchodu/rozvodu hned? Co jste v rámci hledání dělali? Seznamka a pod.? Jaká byla Vaše motivace hledat si partnera hned? Nebo motivace k rozhodnutí být třeba rok, dva sám? Měli jste jste nějaký požadavek na nový vztah (resp. vlastnosti nového partnera), které byli ovlivněny předchozím vztahem?

Děkuji za Vaše odpovědi,

Agata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61742
29.11.20 20:44

Od rozvodu do nového vztahu bylo 0 času, milence jsem měla paralelně rok, pac s manželem jsme byli od sebe už 2 roky, byť byla společná domácnost. Z milence se pak stal přítel.. Nehledala jsem, stalo se, byl to kámoš.. Manželství 6 let, vztah s milencem 10 let.. Pak rok pauza, opět jsem Nehledala, stalo se.. Opět známý.. A dnes jsme spolu skoro 2 roky ofiko, známe se ale přes 10 let :mrgreen: ovlivněno předchozími vztahy hodně.. Nesnesu pár věcí a můj muž to ví :think: naštěstí to respektuje :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 21:32

Po prvním vážném vztahu(1,5 roku) jsem byla přes rok sama. Potom tedy druhý vážný vztah (zase 1,5 roku) s tím jsme se rozešli úplně v pohodě a po chvilce spolu začali x měsíců spát.. Teď už se to úplně utlo, ale chci být teď třeba alespoň nějaký čas sama, ale samozřejmě se ničemu nebráním. Podle mě to je individuální. Znám lidi který po 2 měsícech jdou do nového vztahu, ale taky lidi kteří jsou třeba 2-3 roky sami. :nevim: A ty vlastnosti, ano už jsem věděla co a jak mi vyhovuje na klukovi a co naopak.

Příspěvek upraven 29.11.20 v 21:33

• Citovat
  • Nahlásit
23896
29.11.20 21:32

Po 18 letech pauza necelých půl roku. Vztah sem nehledala, jen povyražení, ale zapadli sme do sebe jak dva puzzliky :mrgreen: a ještě nás to nepustilo.
Jinak původní plán byl takovej, že sem chtěla být klidně rok dva sama, užít si to, volnost, svobodu, do ničeho vážného se nepouštět, nenechat se omezovat, jet si sobecky sama na sebe.
Nevím, jestli to nazvat přímo požadavky, ale samozřejmě měla sem představu o tom, co už nechci. Nechtěla sem chlapa, pro kterého bude důležitější tisíc věcí než já, chtěla sem někoho, kdo bude moje potřeby sdílet, nikoliv trpět.
To se mi povedlo a je to paráda :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66034
29.11.20 21:55

Manželství asi 9 let ( vztah 17). Začla jsem „hledat“ asi po měsíců po rozchodu. Tak nějak pro zábavu. Asi ne prvoplánovitě, ale že z toho nic víc nebude bylo jasné po pár týdnech, pak jsem si ho nechala ještě pár měsíců na tu zábavu. Dlouhodobý vztah jsem začla asi po roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
29.11.20 22:01

Měla jsem vždy pauzu nějaký ten měsíc ale ne příliš dlouho. Nejdelší pauza byla po prvním vztahu, pár měsíců. Na druhou stranu, začala jsem se vztahy pozdě, až těsně po dvacítce, předtím jsem měla jiné starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 23:25

Já měla pauzu půl roku, snesla bych i víc, ale přece si nenechám uniknout super chlapa :). Dodneška ale žasnu nad kamarádkou, měla vztah několik let, rozchod z ničeho nic, (netušila, že mají obtíže), totálně jí to sebralo, báli jsme se o ni. Pak místo podppry dostala masáž od své matky, že takhle zůstane už do konce života sama (bylo jí 24), pak neustále mluvila o tom, jak bude sama a kde rychle někoho najít no a za tři týdny najednou změna nálady, klofla totiž nového, velká láska. Ještě dnes jsem z toho v šoku 8o :lol:. Anonymně, že uvádím příběh někoho jiného (kdyby se v tom poznala).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 12:22

Za týden bude 3 roky jak jsme manžele. Před 2 měsíci jsem řekla že chci rozchod, po měsíci jsem mu napsala že chci zpátky ale nechci aby jsme bydleli spolu. Teď zase chci rozvod. Důvod: nechci děti a nikdy jsem ho nemilovala byl to můj nejlepší kamarád a tak to zůstalo. Je mi ho Líto, je to hodný člověk a hodně me miluje. Domluvily jsme se že budeme se vídat a pockame půl roku, on to chce zpátky a já se bojím ze lepšího nenajdu

• Citovat
  • Nahlásit
14532
30.11.20 16:13

Po třech letech asi měsíc, další vztah trval necelý rok. Pak pauza pět let a další vztah rok. Teď už rok a půl sama. Nikoho nehledám a nikdy jsem nehledala, vždycky si mě dotyčný našel sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 17:38

Jsem 2 měsíce po rozchodu s první láskou a rozhodla jsem se, že sama chci být alespoň půl roku. Kdyby se ale objevil ten pravý, tak mu asi neřeknu ať prostě počká ještě pár měsíců :D a rozhodla jsem se tak proto, že chci být teď sama se sebou, více se poznat, zjistit co chci

• Citovat
  • Nahlásit
24688
1.12.20 13:24

Od čerstvých 18 jsem nebyla sama vůbec, je mi 37. Z prvního vztahu, který trval 1,5 roku jsem přešla rovnou do druhého. Holt mladá, nezkušená, vztah mi nedával asi přesně to co jsem potřebovala ( nebo jsem si myslela, že potřebuju v té době) :zed: a zakoukala jsem se jinde. Nehledala jsem, stalo se to úplně náhodou, neznámý kluk. Tento vztah trval celkem 12 let. Ale už rok před rozvodem jsem obnovila vztah s tím prvním. :oops: Postupně, pomalu, ale v podstatě paralelně ( krize, rozchod, rozvod, odstěhování trvaly dloooouho, sice v manželství, ale sama jsem se cítila už dlouho, ani sex nebyl). Vztah trvá teď 7 let, přes 2 roky jsme manželé. A máme spolu prcka :srdce:
Sama jsem tedy nebyla velmi dlouho, ale hodně mi pomohlo a posílilo samostatné bydlení jen s dětmi, přes 3 roky, než jsme se sestěhovali s posledním partnerem.
Sice jsem tak v životě měla jen dva chlapy, ale jsem vlastně ráda. Potkat někoho, ve vhodnou dobu, není jen tak. To, že jsme se s manželem znali už z mládí, má spoustu pozitiv. Neřešila jsem jeho povahu, minulost, názory, vhodnost jako otčíma k dětem, protože jsem to všechno už věděla, že je ok.
Jinak nevím kde bych na MD a pak v ženském kolektivu v práci někoho poznala nového. A zda bych měla odvahu ho přivést dětem, žít s ním, pořídit si ještě další dítě..Na seznamky moc nejsem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat