Přestěhovaní dětí bez mého souhlasu - nekomunikuje

8
8.5.20 11:44

Přestehovaní bez meho souhlasu

Dobrý den, jdu sem s dotazem s bývalou přítelkyní jsme se cca 6 měsícu zpět rozešli. Máme spolu dvě děti a zatím bez soudního rozhodnutí. Z počatku to fungovalo normálně než se nechala ovlivnovat aktualním přítelem a na jeho natlak si mě všude zablokovala nekomunikuje prostě nic. Nechce mi davat děti a co jsem zjistil tak se přestěhovala do jineho města tím padem nevím kde jsou moje děti. Otazka zní mužu ji nahlasit za unos? K soudu jsem podal žadost o upravu styku ale jde mi o to stěhovaní pokud nemame určeny styk tak si to nesmí dovolit bez meho souhlasu? Napada mě jediné řešení nahlasit to na policii a oni ji najdou, u soudu ji to asi taky nepomuže. Nebo je jiné řešení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24715
8.5.20 11:47
@Tobiase píše:
Dobrý den, jdu sem s dotazem s bývalou přítelkyní jsme se cca 6 měsícu zpět rozešli. Máme spolu dvě děti a zatím bez soudního rozhodnutí. Z počatku to fungovalo normálně než se nechala ovlivnovat aktualním přítelem a na jeho natlak si mě všude zablokovala nekomunikuje prostě nic. Nechce mi davat děti a co jsem zjistil tak se přestěhovala do jineho města tím padem nevím kde jsou moje děti. Otazka zní mužu ji nahlasit za unos? K soudu jsem podal žadost o upravu styku ale jde mi o to stěhovaní pokud nemame určeny styk tak si to nesmí dovolit bez meho souhlasu? Napada mě jediné řešení nahlasit to na policii a oni ji najdou, u soudu ji to asi taky nepomuže. Nebo je jiné řešení?

Ještě tu je OSPOD. Měli by ti poradit, jaké máš možnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11546
8.5.20 11:53

Asi bych ji zkusila zavolat nebo napsat sms, ze pokud do 24 hodin nerekne, kde s detmi je a jak budete pokracovat do vyroku soudu, hlasis ji na PCR. Treba to bude stacit, aby ji doslo, ze jedna nezakonne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8911
8.5.20 11:54

@Tobiase Děti tedy zatím nemá svěřené do péče? Asi ne že? Zajdi na OSPOD, a tam popiš situaci. Když půjdeš na policii a řekneš, že se ex odstěhovala s dětmi neznámo kam, a ty o dětech nic nevíš, tak by to asi měli řešit. Nevím, jestli by to bylo bráno jako únos, ale možná i jo. Težko říct. Zkus si tam zavolat, a uvidíš, co ti řeknou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12978
8.5.20 11:55

A není to proto, že to nebylo v pohodě a že ses choval jako kretén?

Protože pokud první co tě napadlo je TO za únost, tak mi to přijde jako reálná šance že má sakra důvody tě odstřihnout.

Takže bych s těma trestníma oznámeníma na tvém místě dost šetřila, zejména pokud si některé věci třeba zálohovala.

čím větší peklo budeš své partnerce dělat proto, že odešla z vašeho svazku, tím víc poničíš svoje děti.

Takže ne - to správné řešení je domluvit se s mediátorem, nebo to řešit skrze rodinnou konferenci a hledat řešení.

Ne mávat trestními oznámeními.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16021
8.5.20 12:05

A jak jsou deti staré? Kdyby přecházeli treba na jinou skolu, tak by v te minulé měli mít záznam kam šli :nevim: jinak TO to je cesta do pekla, neni nic horšího nez rodice, co se vzájemně udávají na policii. Deti to pak semele po psychické strance, polid jim nechceš za kazdou venu delat problemy, tak si pockej na soud tam se vse dovis :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16161
8.5.20 12:07
@Tobiase píše:

ale ty nemáš děti svěřené do péče, že ne? tudíž ona žádný rozsudek soudu neporušuje a jako rodič je unést nemůže tím, že se přestěhuje do jiného města. To že se bez souhlasu přestěhovala, ji může u soudu trošku přitížit, ale záleží dost na okolnost a verzi druhé strany. Nicméně pokud by jsi místo normálního řešení začal vyhrožovat policii, mával trestním oznámením pro únos a nechal je hledat policii (ikdyž to by musela být teda historka, aby vyrazili hledat), soudu to taky bude avizovat, jakým způsobem řešíš problémy a jak se dá s tebou dohodnout a za mě teda nic moc…
Zajdi za pořádným advokátem na rodinné právo, zajdi na ospod a řeš to v klidu a tak jak se má. To ti pomůže nejvíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
8.5.20 12:15

Kdyby manžel vzal děti a zmizel s nima neznámo kam, tak jdu na policii. Jako nechápu některé komentáře tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
8.5.20 12:20
@Keyllah píše:
ale ty nemáš děti svěřené do péče, že ne? tudíž ona žádný rozsudek soudu neporušuje a jako rodič je unést nemůže tím, že se přestěhuje do jiného města. To že se bez souhlasu přestěhovala, ji může u soudu trošku přitížit, ale záleží dost na okolnost a verzi druhé strany. Nicméně pokud by jsi místo normálního řešení začal vyhrožovat policii, mával trestním oznámením pro únos a nechal je hledat policii (ikdyž to by musela být teda historka, aby vyrazili hledat), soudu to taky bude avizovat, jakým způsobem řešíš problémy a jak se dá s tebou dohodnout a za mě teda nic moc…
Zajdi za pořádným advokátem na rodinné právo, zajdi na ospod a řeš to v klidu a tak jak se má. To ti pomůže nejvíc…

Ne nikdo je nemá svěřené do péče. A kontaktovat ji nemužu. K soudu jsem to podal v pondělí zkusím ješte OSPOD. Ale štve mě že nevím kde děti jsou a že nemám žádný kontak… tak u soudu to bude zajimavé… je toho víc.. Normálně jsem se to snažil rešit měsíc po tom co dvezla syna od mé babicky a přestala komunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
8.5.20 12:23
@karkarka píše:
Kdyby manžel vzal děti a zmizel s nima neznámo kam, tak jdu na policii. Jako nechápu některé komentáře tady.

To ja taky ne dam tomu šanci do pondělí. A nejlepší je že syn chtěl bydlet se mnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
8.5.20 12:35
@Tobiase píše:

Odstěhovat se do jiného města může, únos by byl pokud by vycestovala mimo republiku. Pokud není určený soudně styk s dětmi, nic neporušuje. Co by jsi chtěl na policii vykládat? Že se tvá bejvalka dovolila odstěhovat? Tvoje šance jsou podat k soudu žádost o úpravě styku, doložit placení výživného, protože vůbec nepíšeš kolik platíš. A jestli platíš. Zajít na Ospod a tam vyložit situaci. Podle toho se zařiď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6791
8.5.20 12:53

@mamule42 nebo může jet do vedlejšího města, děti si vyzvednout ve škole a odvézt si je k sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14478
8.5.20 12:58

Zkusil jsem si představit situaci, že nevím kde jsou mé děti. No asi bych neváhal a okamžitě zašel na policii. Nepodaval bych žádné trestní oznámení, jen bych chtěl vědět kde jsou a chtěl je kontaktovat. Vlastně je to povinnost, mám za ně odpovědnost. Musím přece vědět kde jsou a v jakém stavu, když jsou moje, ne? Okamžitě policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16161
8.5.20 13:02
@karkarka píše:
@mamule42 nebo může jet do vedlejšího města, děti si vyzvednout ve škole a odvézt si je k sobě.

ale, takže najednou ví, kde jsou? :think: ty děti jsou s matkou posledních 6 měsíců, poslední týdny otce neviděli, ale proč si je někde neodchytit a nesbalené, bez rozloučení, je neodvézt. To těm dětem určitě prospěje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16161
8.5.20 13:04
@Tobiase píše:
To ja taky ne dam tomu šanci do pondělí. A nejlepší je že syn chtěl bydlet se mnou…

kolik je dětem? ona je odhlásila ze školky/škol, od lékaře a odstěhovala se a ty nevíš kam? její rodina taky neví? trvalé bydliště zrušené? změnila práci? její rodina a kamarádky netuší, kam zmizela? to asi ne, že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama