Přestěhování z Rumunska

Anonymní
14.3.20 21:24

přestěhování z Rumunska

Ahojte maminy, chtěla bych se zeptat, jestli jsem správně pochopila rodičák. jsem těhotná s přítelem v rumunsku. pojedu na porod k nám domů do žatce. přihlásím se zpátky k trvalému pobytu a i bez doložení příjmu dosáhnu na 10 000 Kč měsíčně? přítele asi dám do RL dodatečně po vyčerpání. má rodičák ještě nějaké podmínky? po pár měsích se vrátím do bukurešti za přítelem. netušíte ještě, jestli se něco dokládá v průběhu rodičáku nebo budu mít až do konce klid? děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7454
14.3.20 21:26

Pokud se odstěhuješ znovu z ČR, jsi povinná to hlásit a rodičák by ti měl být pozastaven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
14.3.20 21:27

Ty ses tu ptala nedávno, že jo? Koukám změna strategie. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7454
14.3.20 21:27

A ty si v ČR platíš zdravotní pojištění? Nebo jak tady chceš porodit? Jako samoplátce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 21:32
@MrsNorris píše:
Ty ses tu ptala nedávno, že jo? Koukám změna strategie. :roll:

Cooo??? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.3.20 21:33
@Aduš8 píše:
A ty si v ČR platíš zdravotní pojištění? Nebo jak tady chceš porodit? Jako samoplátce?

mamka mi dá u sebe pracovní smlouvu do nemocenské. to jsme už domluvené.

• Nahlásit
  • Citovat
21733
14.3.20 21:44

Těch 300 tisíc, co nás stát vyhodí do luftu za tohle rumunský šméčko, by Oliverkovi docela pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
14.3.20 21:58

Pokud bude dítě žít v Rumunsku, budeš pobírat rodičák podle rumunských předpisů. Abys mohla pobírat rodičák podle českých předpisů, tak dítě by muselo mít v ČR nejen trvalý pobyt, ale muselo by se zde i prokazatelně zdržovat, mít tu svého dětského lékaře a podobně. Pokud s ním budeš v Rumunsku, budeš čerpat rumunský rodičák - jak co do výše, tak i co do délky. Pokud to budeš chtít nějak oblafnout a přijde se na to, tak to budou po tobě vymáhat zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 22:08
@Garamel píše:
Pokud bude dítě žít v Rumunsku, budeš pobírat rodičák podle rumunských předpisů. Abys mohla pobírat rodičák podle českých předpisů, tak dítě by muselo mít v ČR nejen trvalý pobyt, ale muselo by se zde i prokazatelně zdržovat, mít tu svého dětského lékaře a podobně. Pokud s ním budeš v Rumunsku, budeš čerpat rumunský rodičák - jak co do výše, tak i co do délky. Pokud to budeš chtít nějak oblafnout a přijde se na to, tak to budou po tobě vymáhat zpět.

Hmmm tak já tu budu často jezdit a zapsat se k dětské doktorce je to nejmenší. No zeptám se ještě radši známé, co kdysi pracovala na sociálce, jak moc se to v reálu řeší.

• Nahlásit
  • Citovat
23617
14.3.20 22:25
@Anonymní píše:
Hmmm tak já tu budu často jezdit a zapsat se k dětské doktorce je to nejmenší. No zeptám se ještě radši známé, co kdysi pracovala na sociálce, jak moc se to v reálu řeší.

Musíš být trvale na území České republiky. Jezdit každý měsíc na kontrolu k dětské se ti fakt z Rumunska nevyplatí. Nechápu kvůli penězům takhle lhát a ještě zatajit otce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
14.3.20 22:38
@Anonymní píše:
Hmmm tak já tu budu často jezdit a zapsat se k dětské doktorce je to nejmenší. No zeptám se ještě radši známé, co kdysi pracovala na sociálce, jak moc se to v reálu řeší.

Jen jezdit a být nahlášený u lékaře fakt nestačí. nemám to z doslechu, měli jsme v rodině zkušenost - dítě český občan, rodiče čeští občané, všichni trvalé bydliště v ČR, ale v cizině dlouhodobě pracovně. No a na rodičák nebyl nárok - respektive byl, ale na ten v cizině, který byl ovšem o hodně kratší. Vyplacený český chtěli zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama