Přestup na jinou střední školu a rozdílové zkoušky

15.9.19 22:04

Přestup na jinou střední školu a rozdílové zkoušky

Dobrý den, chtěla bych se poradit s jednou konkrétní věcí a to je přestup na jinou sš.
Můj syn nastoupil letos do prváku na střední dopravní průmyslovou školu jenže po 14 dnech zjistil, že se mu tam nelíbí a že bych chtěl přestoupit buď na elektrotechnickou střední školu, gymnázium, nebo na hotelovku. Spíš mě zajímá to jestli se musí při přestupu konat rozdílové zkoušky a to bez opakování ročníku.
Podstatě je to tak, že můj exmanžel tam chtěl donutit syna, aby tam studoval proti jeho vůli tím, že i když měl v posledních 2 letech vyznamenání tak si myslel, že je můj syn levý na učení a že by na ostatních školách nevydržel a také to argumentoval tím že ho nechce od maturity živit, že se nechce zatěžovat alimentama až do synova 26 leta, že s téhle školy nemusí na vysokou. Sice jsem se tomu snažila zabránit, aby nenutil mýho syna studovat kam nechtěl, jenže já jsem se obávala dalších konfliktů tak jsem od toho ustoupila. Proto bych vás chtěla požádat o jakoukoliv radu včetně přestupu, děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15879
15.9.19 22:08

Musíte to řešit hned, teprve začala škola, tak by přestup měl jít bez problémů. Na konci roku už to samozřejmě tak jednoduché nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5824
15.9.19 22:14

Řešila bych hned, protože takových mladých je spousta a místa se mohou opravdu uvolnit. A myslím, že takhle na začátku by ani rozdilovky dělat nemusel, jen bude muset dohnat již probírané učivo. Čím dřív, tím líp. Obejděte ředitele jednotlivých škol a poptejte se na volná místa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 22:38

Dala bych ho na gympl, i kdybych si mela na jeho další studia půjčit. Nikdy bych nezabila budoucnost sveho ditete. Z gymplu si bude moct vybrat jakoukoliv VŠ. Sama mám gympl a 3 VŠ a pokud stale bude chtit jit technickym směrem, má možnost. Takže za mě -zkuste gympl a když to nepůjde teď, tak bych to zkusila za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
2613
16.9.19 08:57

Já vam nechci kazit iluze, ale ono to s tím přestupem nebude tak jednoduchý. Na gymplu logicky byly jiný přijímačky (jiná kritéria pro přijetí) než na prumku, hotelovku.. každá škola to má jinak a jen tak si mezi nima přestupovat opravdu nejde. Pokud se někde uvolní místo, většinou ho dostanou lidi pod čarou, na odvolání apod, ale prostě ti, co přijímačky na danou školu dělali. Treba vam dovolí udělat přijímačky dodatečně, to nevím, ale určitě nepůjde jen tak začít chodit na jinou školu. Možností by bylo rok vydržet tam, kde je (třeba ho to i začne bavit, soudit po 2 týdnech je fakt blbost, v tom bych ho opravdu nepodporovala) a po roce, pokud by zájem trval, si může udělat přijímačky jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15879
16.9.19 16:00

@chaela všude jsou stejné přijímačky, státní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
16.9.19 18:47

@vokishka státní je maturita ne? Nebo jsem sto let za opicema? Neříkej, že na gympl jsou stejný přijímačky, jako na hotelovku nebo dopravku. To potom ponekud postrádá smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8373
16.9.19 19:10
@chaela píše:
@vokishka státní je maturita ne? Nebo jsem sto let za opicema? Neříkej, že na gympl jsou stejný přijímačky, jako na hotelovku nebo dopravku. To potom ponekud postrádá smysl.

Trochu jsi… za těma opicema. :mrgreen:

https://www.scio.cz/…h-zkouskach/

Ale každá škola si v rámci určených pravidel může určit, jakou váhu mají didaktické testy a stanovit si další kritéria. A na prestižní gymnázium bude potřeba získat víc bodů než na méně žádanou školu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
16.9.19 19:35

V tom případě se omlouvám za zcela zcesty původní příspěvek, vážně jsem to netušila.
Pokud to dobře chápu, tak v případě dostatečného počtu bodů na danou školu a volného místa by přestup měl být možný. To jsou mi věci, díky za rozšíření obzoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama