Přestup z maturitního oboru na učební

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 14:38

Přestup z maturitního oboru na učební

Zdravím, přestupoval tu někdo někdy z maturitního oboru na učební? Jsem momentálně ve třetím ročníku oboru praktická sestra a ráda bych přešla do třetího ročníku oboru ošetřovatel. Důvodem je špatná finanční situace. Rodiče se na mě vykašlali, bydlím s přítelem a o alimentech se vede soudní řízení. Jelikož nezvládám školu a zároveň brigádu, tak jsem se rozhodla přejít na učební obor. Otázka zní, je možnost, že by mě přeřadili na ošetřovateli do třetího ročníku? Ve čtvrtek jdu na schůzku s ředitelkou dané školy a potom se uvidí.
PS: po dokončení učebního oboru si chci najít práci a dodělat dálkové nástavbu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8132
9.11.21 14:50

Dodělej si maturitní, chybí ti jen kousek do cíle

Příspěvek upraven 09.11.21 v 14:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
9.11.21 14:50

Po dokončení učňáku si chceš najít práci a doplnit vzdělání dálkově. Nebylo by lepší domluvit se s ředitelkou tvé původní školy na individuálním přístupu? Mnoho zdravotních škol nabízí i dálkové vzdělání. Třebas by tě z denního studia převedli na dálkové a mohla bys mít práci a prostě pokračovat ve studiu, jen jiným tempem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 14:54

@Sunlight515 to bohužel právě nejde. Naše škola nabízí individuální studium jen pro sportovce. Měla jsem i schůzku s ředitelem školy a ten mi oznámil, že si mám o individuálním plánu nechat zdát

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 14:58

@DanielaD já bych opravdu ráda, ale nemůžu. Nezvládám školu společně s brigádou. Škola mi zabere denně tak 18h času, protože se opravdu snažím. Ale musím taky chodit na brigádu. Teď mě z jedné vyhodili, že už mě nepotřebuji a žádnou časově sehnat nemůžu. A ze 700 měsíčně taky žít nemůžu. Alimenty mi nepřišly už nějaký ten měsíc a je to zatím v procesu řešení. Přítel mi sice pomáhá, ale hledá si novou práci, protože ve stávající mu změnil nadřízený platební výměr na minimální mzdu.

• Citovat
  • Nahlásit
8132
9.11.21 15:07

Tulipánku, je mě to líto, že máš takové trápení. Přeji ti mnoho sil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
9.11.21 15:09

Chápu, že je to pro tebe hrozně těžké rozhodování i celá situace, ale upřímně ti radím - dodělej si maturitu. Poté můžeš na vysokou klidně dálkově. Maturita ti opravu otevře spoustu dveří kamkoli jinam.
Pokus se najít jinou brigádu. Třeba v prodejně s oblečením někde v nákupním centrum. Já si už před 10 lety od 15 vydělávala takhle jen 2 víkendy v práci 4 tisíce. Přítel najde práci, podpoří tě, ale nevzdávej se maturity. Potom by sis ji už nikdy nemusela dodělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79569
9.11.21 15:09
@Anonymní píše:
@DanielaD já bych opravdu ráda, ale nemůžu. Nezvládám školu společně s brigádou. Škola mi zabere denně tak 18h času, protože se opravdu snažím. Ale musím taky chodit na brigádu. Teď mě z jedné vyhodili, že už mě nepotřebuji a žádnou časově sehnat nemůžu. A ze 700 měsíčně taky žít nemůžu. Alimenty mi nepřišly už nějaký ten měsíc a je to zatím v procesu řešení. Přítel mi sice pomáhá, ale hledá si novou práci, protože ve stávající mu změnil nadřízený platební výměr na minimální mzdu.

Tak pokud ti škola zabere 18 hodin denně, tak je rozhodně rozumné přestoupit, ale ne kvůli penězům, ale spíš protože je na tebe příliš těžká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
9.11.21 15:11

Jinak přes léto si najdeš nějakou brigádu na 2 měsíce, vyděláš si třeba 40 tisíc a zase ti to bude na chvíli stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
9.11.21 15:35

Nevím, jak moc Ti to pomůže. Ale byla jsem v 7.ročníku 8letého všeobecného gymplu. Řešila jsem naprosto stejný problém - bez střechy nad hlavou a brigáda na žití nestačila. Přešla jsem na učební obor cukráře dálkově, vzali mě do druhého ročníku s tím, že mi uznaly všechny předměty z gymplu a musela jsem si dodělat rozdílovky z odborných předmětů. U Tebe je to v podstatě stejný obor. Myslím, že by to mohli akceptovat. Zjisti si, jaké předměty jsou u ošetřovatele jiné a z těch budou chtít pravděpodobně absolvování rozdílových zkoušek za ty dva ročníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
9.11.21 16:06
@Anonymní píše:
@Sunlight515 to bohužel právě nejde. Naše škola nabízí individuální studium jen pro sportovce. Měla jsem i schůzku s ředitelem školy a ten mi oznámil, že si mám o individuálním plánu nechat zdát

Pak bych zkusila zeptat se na jiné zdravotní škole, kde by mi umožnili přestup a dálkové studium. Podívej se po svém okolí, určitě najdeš!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13985
9.11.21 16:11

Ano, je blbost teď přecházet a přijít o možnost mít maturitu. Zkus jinou zdravku. Stejně si myslím, že bys měla chodit na denní studium a živit by tě měl někdo jiný, rodiče, přítel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7618
9.11.21 16:12

Dodělej si školu, třeba i dálkově na jiné škole. Teď to vidíš jako řešení, ale do budoucna se dostaneš úplně k jiným financím. Opravdu ti zabere škola 18 hodin denně? Nestálo by za to slevit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37383
9.11.21 16:31

Za nás dávaly školy i nějaké sociální stipendium pro chudé žáky. Zajdi na ředitelství a popiš jim svou situaci, třeba na něco přijdou.

Ale 18 hodin denně, to mi sebrala snad jen medicíny při zkouškovém, ani to ne - pokud sis nezapřeháněla, tak asi přestup na lehčí obor bude asi správná volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
9.11.21 16:48

Je ti už 18? Zeptej se i na OSPODu, mohla bys mít nárok na nějaké okamžité dávky a snad ti pomůžou. Taky bys mohla jít do klokánku/DD a v klidu dostudovat.
Nevzdávala bych se studia, je to škoda.
18 hodin je ale asi překlep, že? Nebo ty nespíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat