Přesun do vlastní velké postýlky-jak na to???

2257
31.5.07 22:06

Přesun do vlastní velké postýlky-jak na to???

Ahoj maminky, mám prosbičku. Adélce budou v červenci dva roky a protože se zadařilo další miminko, které se má narodit, když jí bude 2 a 1/2, začínáme s manželem uvažovat pro ni o velké posteli. Náš kamarád je šikovný a celou patrovou postel si udělal sám, manžel je na tom podobně a i mě se líbí. Je bezpečná, má nahoru žebřík a dolů skluzavku. Nemusíme ale nutně mít tuhle, můžeme koupit i klasiku, mě spíš jde o to, jak naučit nebo přesunout co nejšetrněji slečnu, která od půlky noci chrní s námi v manželské posteli?? Kamarád říkal, že kluka tam přesunuli ve dvou letech a úplná pohoda, mám hlavně strach, aby v noci nevylézala (na patrovou postel samozřejmě manžel udělá po stranách dostatečné zábrany). Napadlo mě rozsvítit malou lampičku nebo to světýlko do zásuvky. Prosím o radu, jak jste to dělali a řešili vy. Děkuju moc. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

170
1.6.07 07:30

Tak já bych se toho nebála, my jsem přesunuli malýho do vlastního pokoje asi pred mesícem a uplne v pohode, má teda ale normální postel se zábranami, né vysokou. Býval zvyklý v půli noci na mě zavolat z postýlky,já ho vyndala a valil k nám do postele, a ted úplná pohoda, ráno asi v cca 6hod, nekdy i v 7h si přijde sám k nám do ložnice, takže vydrží celou noc u sebe, první den po přestehování do vlastního pokoje asi v 6hod zavolal mamíííí tak sem tam šla vzala ho k nám a říkala sem si, že by se mohl naučit přijít sám a hned druhý den už přišel sám :lol: , takže opravdu bez problému, vřele doporučuju, tak přeju at to máte přesun v klídku a pohodě :D
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
1.6.07 07:35

Ahojky, my jsme toto absolvovali před měsícem. Malá to vzala v pohodě, do nové postýlky se těší. Řekla jsem jí, že ta první postýlka je už jen pro miminka a ona už je velká, takže má velkou postel jako táta s mámou. Ráno tak před šestou k nám vleze do postele a třeba ještě půl hodinky spíme všichni spolu, jinak je u sebe celou noc. Ale upřímně patrové postele bych se v tomhle věku ještě bála, v noci jsou děti zmatené a když by vylézaly, bála bych se pádu. Ale to už je na vás. Hodně štěstí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
1.6.07 08:31

Ahoj PeZ ,

tak u nás to probíhalo v klidu. Když byl hotový pokojíček, dala jsem Honzíkovu postýlku do pokojíčku, já spala na jeho nové posteli, on prozatím v postýlce, aby si na nový pokojík zvykl. A na jeho narozeniny (1.1.) jsme postýlku SPOLU složili s tím, že už je velký kluk, postýlka mu už je malá a teď bude spinkat ve velké, jako velcí kluci. Zabralo to!!! Ráno na mě pár dní volal, pak se naučil chodit k nám do ložnice. Bylo to naprosto v klidu, žádné lámání přes koleno. Jo a taky jsem ho dávala do velké postele na polední spánek, než jsem ho definitivně dala do velké. To se mu zamlouvalo. Myslím, že to zvládnete na 1* :wink: . Držím palečky.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
1.6.07 13:26

Ahoj PeZo :lol:

Náš malý spí ve svém pokojíčku od 15ti měsíců a od 16ti a kousek spí na velké posteli, protože z malé vylézal. V noci si občas přijde k nám, tak dle nálady ho tam necháme, či ho odneseme zpátky. Problém v tomhle není.
U nás je problém jen dokopat tatínka, aby dodělal zábranu. Zatím máme místo ní k velké přiraženou malou postýlku… :lol:
Aspoň podle našeho malého je to pro dítě i lepší. Jak samostatný pokoj, tak veeeeelká postel na válení a dělání blbostí. Za hlavou má knihovničku s knížkama a plyšákama a tak si sám ráno i sem tam pohraje. Má teda velkou válendu - takovou tu rohovou s bočnicemi za hlavou a po boku u zdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
1.6.07 20:15

Ahoj.

Radimka jsme do velké postele stěhovali ve 20 měsících (také musel uvolnit postýlku pro miminko). Bez problémů - s taťkou společně postel poskládali (normální jednolůžko, masiv), přidělali zábranu (made in manžel) s výlezem, ustlali (já byla zrovna hospitalizovaná v nemocnici), přidělali zástěnu - kapsář… hned první noc spal bez problémů. Snad si připadal jako velký kluk, navíc mám pocit, že volnost pohybu - neomezený výlez - se mu líbí. Občas v noci přišel - tak jednou za týden. V hluboké noci se nechal přesvědčit, že půjde spát zase do své postýlky a ke kamarádům plyšákům, kterým by jinak bylo smutno. Pokud přijde nad ránem, zůstává u nás.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
5.6.07 12:28

Ahoj, malýmu je skoro 17 měsíců a už taky pomalu uvažujeme o velké posteli. Chci rovnou koupit velkou (90×200 cm). Pradíte mi jaká postel, rošt a matrace by byly nejlepší? (značka, materiál, funkce, cena atd.) Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
5.6.07 22:39

Holky, díky moc, dali jste mi optimismus do žil, už to mám v hlavě nakreslený, rozmyšlený rozměr a tak, tak jestli se to povede, bude to paráda…Ještě jednou díky !!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama