Přetáčení miminka na bok a spaní na bříšku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.7.22 22:36

Přetáčení miminka na bok a spaní na bříšku

Ahoj maminky, ale i tatínci :mavam:

Máme čtyřměsíčního Vojtíška a začal se přetáčet na bříško. Hodně se mu to líbí a na bříšku by byl skoro pořád. Ale spíše z čeho mám strach, tak z toho, že začal spát na boku i bříšku. Neni to brzy? Dávám ho na záda, ale to se mu nelíbí a hned se skoro přetočí na bok, nebo bříško. Mám ho nějak víc hlídat? Přes den to jde, ale v noci si sem nejistá. :think:
Nebo to nemám řešit a nechat ho, jak mu to vyhovuje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
555
3.7.22 22:56

Nech ho spát jak chce a neřeš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
3.7.22 23:18

A čemu by spaní na břiše mělo vadit? Mě děti dávaly spát na břicho už sestry, když byly na neonatologii v inkubátorech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2377
3.7.22 23:45

Nech ho. Jakmile se začne přetáčet sám, nemá smysl ho vracet. Miminka se nemají dávat na břicho kvůli SIDS a pak taky, aby se něčím nezadusilo, ale to už u vás snad nehrozí. Jak umí na břicho, tak sám už i zvedne hlavu a přetočí ji ze strany na stranu, takže by to mělo být už relativně bezpečné :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13653
4.7.22 05:37

Kdyz se pretoci sam, je to v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13653
4.7.22 05:40
@vedma007 píše:
A čemu by spaní na břiše mělo vadit? Mě děti dávaly spát na břicho už sestry, když byly na neonatologii v inkubátorech.

Je to rizikovy faktor pro SIDS. Nevim, jestli se to dnes porad dela v kontrolovanych podminkach, treba u tech nedonosencu, co nekolik mesicu jen lezi polohovani muze davat smysl, ale obecne se to uz nedoporucuje, deti se maji davat spat na zada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat