přetáčení z bříška na záda

92
10.9.04 10:03

přetáčení z bříška na záda

Ahoj, chtěla jsem se zeptat kdy se vaše děti naučily přetáčet z bříška na záda. Moje 6,5 m holčička se už od 20. týdne umí přetočit ze zad na bříško, ale zpět jí to stále nejde. Když už je na bříšku unavená tak začne kňourat a pak brečet to jako mámo otoč mě zpátky :wink: Děkuji. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
10.9.04 10:13

Ahoj, náš malý to oficiálně neumí do teď /13.měsíců/. Z bříška za záda se otáčí jen ve spaní od 10. měsíce. Od té doby co se naučil být na bříšku, na zádech být nechtěl, pouze při pití mléka nebo spaní a to jsem ho vždycky položila já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
10.9.04 10:33

Luci,to je v pohodě.Naše holčička se otočila na bříško poprvé v 5,5 měsících,už jsem pomalu začínala plašit,že není tabulková,ale většina dětí,které znám,se rozhodně neotáčely už ve 4 měsících,jak radí chytré knížky.
Zpět na záda se naučila otáčet asi po měsíci,takže jí bylo 6,5 měsíce.Byla to úleva,protože jinak jsem nedělala nic jiného,než otáčela a otáčela,na břiše být nechtěla.Ale to už asi dobře znáš.

Měj se :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.9.04 15:25

otaceni

Ahol Luci, buď v klidu, moje dcera se otaci z břicha na zada od 5 měsíců, hned a okamžitě, na břichu prostě nebude a řve… otočku ze zad na břicho prostě nechce udělat i když by ji dnes v 7 měsíci určitě zvládla, protože sedí i stojí s minimální odporou..
Ahoj SARA

• Nahlásit
  • Citovat
29
11.9.04 10:21

Ahoj Lucko,
jak už psaly holky, myslím, že můžeš být v klidu. Naše malá (7,5měs) se otáčí z bříška na záda od 5 měsíců, ale ze zad na bříško se to naučila až teď a to až poté, co se naučila sama si sednout a stát. Asi je to opravdu u všech individuální. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.04 14:47

:wink: Ahoj Lucko,
můžeš být úplně v klidu. Podle mne se to děti naučí když to opravdu potřebují. Našemu Dandovi je dnes 7 měsíců a z bříška na záda přepadává a vůbec mu to nevadí. Opačným směrem se otočil jen párkrát a to omylem. Nemá snahu si ani sedat. Za to leze a staví se. Na zádech se mu líbí a doplazí se kam chce. Taky jsem z počátku trochu znervózněla, ale teď už jsem v pohodě. Monika

• Nahlásit
  • Citovat
550
12.9.04 22:47

Ahojky,
tak naše Bětka se začala přetáčet den před 10 týdnem, ano týdnem. Byli jsme z toho celý pryč a pochopitelně náležitě hrdí a koukali na Anežku jestli se taky začne přetáčet. No a když jsem se tím chlupila na rehabce, tak mě doktorka upozornila, že se nepřetáčí, ale přepadává :D Holt má těžkou hlavu a už teď ví jak tím zadkem mrsknout. Anežka to začala dělat asi po týdnu.
Myslím že fakt není kam spěchat a hlavně to nejde se řídit tabulkama. Já jsem se například v půlroce postavila a pak teprve jsem si sedla. A když se mamka teď na rehabce chlubila, že jsem běhala už v 9 měsících tak jí doktorka řekla, že to taky není dobře. No ale co s dítětem když si začne běhat samo, svázat? Šéfový holčina vůbec neuměla lézt, pak jí začli cpát do chodítka (protože byl chvíli klid) no a pak začala chodit. A lézt se naučila až po několika měsících chození.
Jasně že optimální je, když to má jistou posloupnost jako: hlavička, hříbátka ze zad na bříško, z bříška na záda atd. Ale když si něco přeskočej a pomíchaj tak co naděláš.
Třeba když jí malinko pomůžeš tak na to přijde jak to má dělat, jednou se určitě přetočí, hlavně si z toho nic nedělej a nenech se oblbnout chytrostma od okolí :P
Kutálení zdar.
Monča a princezny 14t.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
21.3.12 12:40

Tak náš junior 4m se začal přetáčet z břicha na záda, ale ze zad na břicho ani omylem.. Máte to někdo taky tak? Vyloženě mi přijde že se mu nechce, ikdyž už je na boku, tak se vůbec nesnaží jít na břicho. Ale jak je na břichu, tak na záda jde ukázkově :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SasulkaV
3.4.12 10:18

Ahojky, naše Juli se začala na bříško přetáčet necelých 4 měsících, napřed přes levý bok a kolem 5 měsíce to dopilovala i přes pravý bok. Teď je jí půl roku a z bříška na záda jí to nejde. Chvíli si hraje na bříšku, ale jakmile odhází všechny hračky z dosahu, tak začne kňourat a vztekat se, takže msuím nastoupit já a přetočit jí na záda. Než se otočím je zpět na bříšku. =o) Každé miminko je jiné a vůbec bych se netrrápila tím, jestli něco zvládá tabulkově. Buclatější miminka jsou trochu línější a chlapečci jsou taky většinou ve všem o měsíc později. Takže bych to neřešila. Pokud je miminko jinak prospívající a nemá jinou pohybovou neduhu, tak bych byla v klidu.
Mějte se, papa

• Nahlásit
  • Citovat
1
6.4.12 14:30

v půl roce se neotáčí

ahoj, mám doma skoro půlroční holčičku (za 14 dní ji bude půl růku) a neotáčíse. Už od 4 m se jí občas podařilo přepadnout z břicha na záda, ale ze zad na břicho se nedostala ještě ani jednou. Nechávám ji povalovat na dece s hračkami, ale vždycky se mi otočí jen na bok a zakloní se a když si myslím, že už by se mohla konečně otočit, tak jde zpátky na záda. Prý máme do sedmi měsíců čas podle doktorky, ale já na ni za poslední měsíc a půl nepozoruji žádné změny. Dělá pořád to samé. Myslíte si, že se mohla zaseknout? když pase koniky tak po chvíli začne brečet a musím ji otočit zpět na záda… bojím se, že je něco špatně. :,( Dík za odpověď Lenny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
6.4.12 18:20

Malá se ze zad na břicho otáčí cca měsíc, naopak to neumí a vypadá, že to ani nepotřebuje :).

Příspěvek upraven 19.02.13 v 13:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SasulkaV
6.4.12 19:13

Leny, já bych si s tím zatím hlavu nelámala. Pokud ti MUDr. řekla, že máte ještě čas,tak se zbytečně nestrachuj. Většina miminek se sice přetáčí kolem 4 až 5 měsíce (naše mála začla cca ve 4), ale některá miminka hlot potřebují více času než vycvičí potřebné svaly. Naší Julince trvalo měsíc než dopilovala přetočení z boku úplně na bříško. Pořád jsme říkali „už to skoro má, to už se za chvíli přetočí“ a nakonec jí to trvalo měsíc. jeden den ráno jsme vstali, položila jsem jí na deku a odskočila pro čistou plenku. Než jsem se vrátila byla na bříšku. Důležité je co ti řekne doktorka. Zkus kouknou na www.babyonline.cz, jsou tam různé info a mimo jiného také cviky jak správně stimulovat miminko, aby se vyvíjelo jak má.
Papa

• Nahlásit
  • Citovat
1463
19.2.13 13:50

No to bych asi měla si hodit mašlu jak to tu čtu muj má 7 a otačí se jen na bricho, ale mi teda cvicime vojtovky už

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
25.6.14 07:25

Naše malá se otáčí z bříška na záda cca od 2,5 měsíce, teď čekáme až to zvládne i naoopak. Jsou ji 3 měsíce, rozhodně nepomáháme, jen motivujeme hračkama a když to přijde dřív nebo až v půl roce je nám jedno-hlavně že je veselo! :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20772
25.6.14 08:04

@majkeee Jestli ona ti na ty zádíčka spíš jenom nepřepadává. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama