Přetáčí se na břicho a nemůže usnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Delfina
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 17.09.10 12:06
Přetáčí se na břicho a nemůže usnout

Mám takový dotaz, syn se asi před měsíce začal točit na břicho a od té doby máme problém hlavně s denním spaním, pořád se točí a točí a nemůže tak usnout, brečí. Tuhle jsme proto uspávali 1,5 hodiny - musela jsem udělat pauzu, moc křičel. Večer se taky točí, ale většinou usne na bříšku, občas ho pak opatrně otočíme, ale je už tak unavený, že to není s takovým brekem. Dneska jsem to zkusila vyřešit tím, že jsem mu do postýlky dala velký polštář -z tuhého materiálu, takový jako tvrdý molitan a po chvíli spal, nemohl už se otočit. Nemá někdo taky takovou zkušenost a jak jste řešili? díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
leňula2
Echt Kelišová 9029 příspěvků 17.09.10 12:11

Jo jo, to si pamatuju. U nás bylo to stejné. Neřešili jsme to nijak. Tohle období jsme prostě přetrpěli :mrgreen: . Postupně samo odeznělo.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.09.10 12:13

Starší synek, jakmile zjistil, že se svět dá pozorovat z břicha, odmítal ležet na zádech. Už si nepamatuju detaily, ale zjistila jsem u kamarádek, že by bylo nejlepší mu dát na spaní pytel. Byl by se asi vztekal, že s enemůže otočit, ale neotočil by se. Ovšem nevím, jak by ti to pomohlo - vzteká se, že se nemůže otočit, a nebo že se vzteká, že je na břiše a :nevim: nemůže spát …

Aimee910
Kecalka 476 příspěvků 17.09.10 12:47

Na to si taky vzpomínám, nějaký čas špatně usínal na břiše, když jsem ho dala na záda pořád se otáčel. Pak to nějak přešlo, už nebrečel. A od té doby usíná jedině na břiše na peřině :-) .

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 17.09.10 12:52
Emilie píše: …ale zjistila jsem u kamarádek, že by bylo nejlepší mu dát na spaní pytel. Byl by se asi vztekal, že s enemůže otočit, ale neotočil by se. Ovšem nevím, jak by ti to pomohlo - vzteká se, že se nemůže otočit, a nebo že se vzteká, že je na břiše a :nevim: nemůže spát …

Syn spí v pytli, a stejně se otáčel a řval a nespal. Vstávali jsme v noci cca po půl hodině a obraceli ho na záda :roll: . Přešlo to časem, stejně jako u všech ostatních…

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.10 13:03

Do sedmi měsíců byl v zavinovačce :roll:, pak měl kolem sebe kojící polštář. V 11m se konečně naučil spát na břiše.

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 17.09.10 13:43

balím ho do peřiny jak mumii, zalehnu cípy a ukojím ho, pak je ochoten usnout, jinak furt zdrhá a přitom brečí únavou…

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 17.09.10 13:54

taky jsme polohovali ,aby se nepřetočil +zavinovačka

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 17.09.10 14:34

tak našemu spaní na břichu vyhovovalo, jen se přetočil tak usnul a když jsme ho přetočili na záda, šup a byl opět na břichu, takže jsme to vzdali a nechali ho spát tak, jen jsme chodili kontrolovat jestli má hlavičku na straně a nemá ji zabořenou v polštáři, no teda spíš v peřině, polštář neměl, nebo v matraci a usíná tak do teď.

vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 17.09.10 14:36

syn se asi měsíc vytrvale v noci přetáčel a plakal, několikrát za noc jsem ho otáčela zpátky…cca po měsíci se naučil otáčet i zpátky a naučil se spát na bříšku - spí tak nejraději i teď …zkuste ho naučit i opačnou otočku a bude po problému :wink:

martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 17.09.10 14:39

Ahojky nemám odpověd, :nevim: ale připojila bych se k dotazu holky nechávte spát prcky na bříšku.?

luciaskd
Nováček 8 příspěvků 17.09.10 14:53

ahojky tak našemu malýmu je 5měsíců a od 4měsíce se točí i zpět a to je z bříška na záda v ten den jsem přestala řešit usínání na bříšku,protože tak jedině usne :potlesk: nejdřív jsem měla strach,ale ted už hlavičku ovládá a hlavně má pod sebou monitor dechu

neprihlasenagabinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.10 15:18

Madlenka mi jinak nez na brisku nespala od narozeni pokud Ti jen vadi ten pocit tak bych to neresila, ale pokud on tak nemuze zabrat tak nevim…

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.10 15:25
kostickaa píše:
syn se asi měsíc vytrvale v noci přetáčel a plakal, několikrát za noc jsem ho otáčela zpátky…cca po měsíci se naučil otáčet i zpátky a naučil se spát na bříšku - spí tak nejraději i teď …zkuste ho naučit i opačnou otočku a bude po problému :wink:

to už bych spíš vsadila na to naučení spát na břiše. Otáčet z břicha na záda se náš exot naučil až před týdnem (ano, v roce). Dřív uměl chodit. :zed:

martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 17.09.10 16:39

ahojky pavlíček usne na zádíčkách a v noci se otočí na bříško já ho slyším jak se hrabe a jdu ho přetočit a takhle to jde několikrát za noc .Je fakt,že máme monitor u obou tak já to skusím nechat,Aničku tu položím a do rána se snad neposune ani o centimetr :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >