Přetahování předkožky - mast Triamcinolon

3657
11.8.08 13:57

Přetahování předkožky - následně mast TRIAMCINOLON

Honzíkovi je rok a půl a nelze u něho zcela přetáhnout předkožku přes žalud. Zdá se že je částečně přirostlá. Paní doktorka nám dala mastičku „TRIAMCINOLON“, kterou máme každý večer a ráno mazat a snažit se přirostlou část povolovat. Po šesti týdnech by to mělo povolit. Na přetahování předkožky jsem se ptala již od narození syna a od narození se snažíme každý den pravidelně přetahovat (podle pokynů lékařky).
Máte někdo s touto léčbou zkušenosti?

Jak vlastně u malých chlapečků postupovat?
Jak a v jakém rozsahu probíhá chirurgický zákrok, po nezdařeném léčení s mastičkou?
Díky Monča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.8.08 14:29

Ahoj Monco, diskuse na toto tema tady uz vicekrat byla. Zkus mrknout do vyhledavace. Nazory na tuto „problematiku“ se ruzni. A to i mezi lekari. Kazdy ti rekne neco jineho. Ja mam dvouleteho syna a na frantika jsem mu dodneska nesahla. Nepretahuji a cetla jsem v odborne litarature, ze do tri let b y se nemelo podnikat vubec nic, ze i drobne problemy typu „prilepene kuzicky“ se vetsinou samy upravi. Fakt nevim, moc jsem neporadila. Jsem sama zvedava na dalsi nazory.

Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pf
104
11.8.08 14:45

Ahoj, tak nám paní doktorka na náš dotaz kdy a jak s přetahování říkala že do dvou let s tím nemáme dělat nic, pak zkoušet a pokud by tam byl nějaký problém, tak řešit až po dovršení tří let. Nešlo nám to moc dobře, takže nás poslala k odbornému, ten uvolnil malinkatý srůst pak jsme dostali framykoin, mazali a od té doby ťuk ťuk máme po problému. Ale říkal že se nám to může vrátit a že se to stejně řeší až někdy v šesti letech dříve ne. Takže pokud to vidíš jako velký problém a nejsi si jistá tak se zkus obrátit rovnou na odborného lékaře. Já si myslím, že v této fázi se všechno ještě vyvíjí a přetahováním můžeš více uškodit než pomoci. Ještě jsem se nesetkala s názorem že se má přetahovat od narození, a to jsme už u druhé paní doktorky, ta první nám bohužel už odešla do důchodu. Ta druhá je mladá ale názor měla stejný jako první - do dvou let vůbec nesahat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
11.8.08 15:10

My tohle řešíme taky, zatím jenom po koupání „mneme“ kůžičku, někde jsem četla, že násilným přetahování, vnikají drobné prasklinky, které při hojení způsobují opětovné přirůstání a postupné „zjisvení“ na vnitřní straně té kůžičky… Ale těžko radit, jak psaly holky, co doktor to názor, já bych s tím nic velkého do tří let rozhodně nedělala, pokud se mu za tím nedělá nějaký zánět, nerudne to a podobně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.08 16:44

Syn má 2 a půl roku a předkožku má ještě částečně přilepenou, měl ji i zúženou a na to nám předepsala doktorka stejnou mast jako Vám, po dobu mazání jsem žádné výrazné změny neregistrovala, ale pak jsem postřehla, že už ji zúženou nemá, takže ji přetahujeme nenásilně, kam až to jde, četla jsem, že i když se odlepí, do tří let se může znovu přilepit, takže čekáme a uvidíme, ale myslím, že ve Vašem případě je na jakékoliv násilnosti brzo, většinou by se to mělo upravit do těch tří let samo, a pokud se předkožka neodlepí, provádí se potom nějaký jednoduchý zákrok, při kterém se nějakým nástrojem objede žalud dokola a předkožka se tím uvolní. Takže přeji Vám, ať to vše dobře dopadne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
614
11.8.08 17:37

Ahoj, řekla bych, že v roce a půl máte ještě móóóře času :)
Taky jsem byla „aktivní matka“ a pod tíhou různých článků jakože přetahovat od narození a tak jsem si v Kubovým roce vyžádala doporučení na chirurgii, resp. urologii. Tam na mě koukali jak na blázna, co tam dělám, že mám přijít za dva roky :wink:
Ve třech letech jsme vyfasovali taky triamcinolon, trochu pomohl (Kuba měl problém s moc úzkou dírkou na čůrání, přilepenou předkožku měl jen částečně), ale po ukončení léčby se mu předkožka znova stáhla.
V jeho 3,5letech byl na operaci, ten nejúžší konec předkožky mu ufikli a je klid! Sice jsme ještě bojovali s Motolskou chirurgií :twisted: ale nakonec dobrý!
Přilepenou má jen trochu spodní část předkožky, mažem to Ophthalmo-Septonexem, ve vaně pravidelně přetahujem a řekla bych, že výsledky se dostavují :)

S Vojtou už budu opatrnější a rozhodně ho nepoženu do nemocnice hned v roce, ikdyž to vypadá, že zúženou předkožku má taky :?

Omlouvám se za tu dýlku, dneska mám spisovatelskou :oops:
Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.08 21:22

Malemu je 6 let a nepretahne.Jen spicku.Ale musim rict ze se to zacina povolovat a zda se mi ze uz se dostavame dal.
Vroce a pul to jeste neni zadna tragedie.kazde koupani stahuj nenasilne.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
1660
24.8.08 22:43

Ahoj,

řešili jsem podobný prodblém. Již od narození má můj syn zakrytý celý žalud a pouze malinkou cca 2mm velikou dírku na čůrání. Celou dobu mi lékařka říkala ať s tím nic nedělám, že ve třech letech by když tak šel na obřízku. V roce mi to už mi to bylo divný a požádala jsem doktorku o to, aby se na to pořádně podívala. Zjistila najednou, že je dírka opravdu malá a že by měl při čůrání problémy. Dala mi na to tuto mastičku triamcinolon a mazala jsem měsíc. Za ten měsíc se mu to krásně zvětšilo tak na dírku velikosti 6 mm. Bohužel po vysazení se dírka opět vrátila do původního stavu.
Ta mastička jsou kortikoidy a jsou u ní využívány její nežádoucí účinky (zužování kožní vrstvy) bohužel po vysazení si zase tělo pomůže a vrstvu opět vytvoří.
Náhodným testem na moč se zjistilo, že tam má už Martínek zánět a tak ještě na to bral ATB. Jak se to prostě nepřetahuje a nemyje, tak se tam tvoří bakterie. U nás to dopadlo tak, že už mám žádanku na chirurgiji do Motola. Bohužel tak ordinují až od září, tak nevim jak nakonec dopadneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
25.8.08 07:27

Pipino , nééé, na chirurgii nééé!!!

Objednej se na urologii, MUDr. Zeman (je to myslím asistent primáře nebo tak něco, a je fakt skvělej!), telefon je 224 433 748. Mám za to, že doporučení ani nepotřebuješ, ale radši se poptej…

V Motolský chirurgii vědí o pindících prd a akorát z tebe udělají blbce! Věř mi, vím o čem mluvím :?
Nehledě na to, že na chíře se děsně dlouho čeká, urologii jsme měli hotovou se vším všudy ani ne za hodinu a půl :lol:

Držím palečky,
Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
25.8.08 12:59

gandelion: díky moc. Na žádance mám napsáno chíru, ale doktorka mi stejně řekla ať se raději poptám jestli to nemá být urologie. Tak já tedy zavolám přímo tam :-) :-) :huban: :huban: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
7.9.08 14:10

přetahování předkožky

Ahojky holky, koukám, všechny řešíme pindíky, já bohužel taky. Jsme na tom bledě, kouká nám jenom dírka na čůrání, po necelých 2 týdnech používání mastičky Triamcinolon se to o kousek zlepšilo, dírka se zvětšila ale asi chirurgii se nevyhneme. Jestli můžu něco k tomu dotat tak jen tolik, že jestli je předkožka jen častečně přirostlá, tak je možnost, že jí jenom nastřihnou a je po všem, ale jestli je přirostlá až podírku, tak buhužel, je za potřebý objet to dokolečka, což si myslím, že pro dítě je to hodně bolestivé, a já jako máma, nenechala bych trápit syna bez uspání. Dají Vám možnost jestli chcete jen částečně (t.zn.že jí budete muset pak přetahovat) anebo celkovou, to je že mu bude koukat žalud

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katka H.
12.1.10 20:34

Ahoj holky,

máme taky docela velký problém. Naše pediatrička nám dala doporučení na urologii, takže jsem tam s malým před týdnem šla (je mu 20 měsíců). Předkožku mu přetáhli kolem dokola žaludu, protože jí měl tzv. přilepenou. Řeknu vám, že to bylo fakt hrozný, brečela jsem s ním. 3 dny ho to bolelo a nenechal si na pinďíčka šáhnout. Dneska jsme po týdnu zjistili, že mu předkožka zespoda na pinďíčkovi zase přirostla. Jsem z toho zoufalá a nevím, co mám dělat, jestli ho zase hnát na urologii nebo počkat, jestli se to náhodou nespraví. Jestli máte někdo s tímto zkušenost, poraďte. Budu moc vděčná.

Děkuji Katka

• Nahlásit
  • Citovat
13.1.10 13:27

Ahojky,
já byla dneska se svým čtyřletým synem na urologii, ikdyž jsem každý den od narození stahovala, nedalo se to úplně, dnes mu to pan doktor přetáhl,byl to otřesný pláč,a určitě strašná bolest :-( . Doktor mi řekl, že dnes mu na něho nešahat, ale zítra, ikdyž bude určitě plakat musíme mu ho s manželem přetáhnout a umýt, protože by došlo znova k přilepení, proto myslím, že bys tam mohla KATKO H. zavolat a zeptat se nebo rovnou zajít. já uvidím zítra co a jak. Drž se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
prix111
15.1.10 08:23

Triamcinolon

Dobrý den,přesně vím o čem píšete,měli jsme stejný problám.Od malička se nám nepodařilo stáhnout i mastička byla na prd.Stejně jsme skončili v 5letech na urologii,bylo to štrašné,doktor synovi předkožku objel okolo žaloudku takovím želízkem a násilím stáhnul.Už bych mě tam s chudinkou nikdo nedostal pamatuje si to do dnes a to už je 4roky.Od té doby už stahuje.Tchýně mi taky říkávala ať si pindíka nevšímám a jak to dopadlo,možná kdyby jsem se pokoušela od narození stahovat,nemuselo to takto dopadnout.Držte se!!!

• Nahlásit
  • Citovat
15.1.10 11:15

Ahojky,
my teda bojujeme úplně strašně, malý nechce chodit vůbec čůrat, ani nepije, protože si mořád myslí že ho to bude bolet a ničím mu to nejde vysvětlit…násilím ho taháme do vany, kde mu pustíme vodu a aspoň takhle trošku čůrá, sám ani náhodou…když se mu ho snažíme přetáhnout, tak řve ještě víc a když už se nám to podařilo tak jsme zjistili že na žaloudkovi má takovou úplně jemnou kůžičku, která tam je přilepená a při jemném odchlípnutí mu z toho teče krev, jsem z toho úplně zoufalá a zvědavá jak dlouho budeme překonávat jeho psychickou bariéru :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama