Přetažená kůžička na pindíkovi

4419
1.4.08 10:53

Přetažená kůžička na pindíkovi

Ahoj holky, nenašla jsem odpověď na svoji otázku, tak se zkusím zeptat.

S Honzíkem jsem byla asi před měsícem na chirurgii, nešla mu stáhnout kůžička na pindíkovi. Tam mu ji uvolnili, neměl ji srostlou, jen jí nějak uvolnili. Prý ji měl přilepenou 8O :wink: , že kdybychom doma víckrát víc zatáhly, mohlo to povolit i doma. Jenže teď mi jde o to, jak to vůbec má vypadat u tak malého dítěte????? Jak u dospělého?? Jde mi o to, že ta kůžička se stáhne pěkně, ale není vidět žalud jako dospělého, čili kůžička se nestáhne jakoby pod žalud. Neumím to jinak popsat. Taky jsem si všimla že když si to stáhne, ta uzdička je nějaká kratší a připadá mi, že ho to dál nepustí a jakoby se mu ten pindík „kroutí“ za tou uzdičkou. Píšu asi krkolomně, ale nerada bych pak něco zanedbala.
Jak to mají prosím vaši kluci?? Díky moc, vím že je to taková intimnější otázka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1234
1.4.08 11:02

Packo,
tak našemu Matesovi to jde přetáhnout až za žalud, ale taky špatně a jak má tu kůžičku na konci úzkou, tak jak mu ji dostanu přes ten žalud, tak se za ním zase stáhne a nechce zpět a Matýsek hrozně pláče :cry: ¨
Naštěstí to moc často neděláme, nechávám to na doktorce, když k ní vždycky jdeme, té to jde lehce.
Mně to buď ani nejde přetáhnout, protože tak nějak tlačím celýho pinďu do břicha, nebo když už, tak mi právě ta kůžička přeleze ten žalud a nechce zpět. Mates u toho ječí a já se nemůžu soustředit :roll:
No, u Ondry to naštěstí vypadá dobře, tomu to jde parádně už od narození.

Ovšem pokud má Tvůj Honzík tu uzdičku takhle utaženou, jak píšeš, že mu to nejde pořádně přetáhnout, to by asi doktorka měla vidět a ta už bude vědět, jestli se s tím má něco dělat nebo ne. Třeba vám řekne, že to časem povolí, ale nevím.

Tak hodně štěstí a žádné problémy s pinďou!!!

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
1.4.08 11:08

No díky :wink: , ona mu jde hezky přetáhnout, jen to skončí nad „okrajem“ žaludu, ten není vůbec vidět a je to takové jakoby přilepené, no ale stáhnou to jde. Ta uzdička nevím, za měsíc jdeme na očkování, tak se zeptám, ale přijde mi, že při stažení se ten pindík za tou uzdičkou jakoby táhne, jakoby byla krátká, ale třeba se to časem uvolní. No uvidím, ale díky za odpověď, mě totiž úplně stačilo to uvolnění na chíře a následné tři dny :roll: , hrůza :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
1.4.08 11:10

Já vím Packo, je to hrozné, když nevíš, jak pomoct a malého to bolelo. Ale neboj, paní doktorka určitě bude vědět, jestli je to takhle normální nebo se s tím bude muset něco dělat.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
1.4.08 11:14

Jo jo, uvidíme. Ale snad to bude dobrý. Vím že kámoš si tu uzdičku řešil až teď nedávno, při styku ho to strašně bolelo, tak si říkám, že kdyby třeba, tak ať si to nemusí řešit až v dospělosti.
Ach ty malý pindíci :lol: , se v nich vůbec nevyznám :lol: :lol: , počkám si na dr., díky Medůzo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
1.4.08 12:16

Ahoj Packo, Tomíkovi to taky nejde přetáhnout úplně, přesně tak, jak píšeš - přetáhnout ano, ale ne až úplně za žalud. Taky jsme byli na urologii - ve dvou letech, částečně to pomohlo, ale stejně se mu předkožka „přilepila“ zpátky a nejde ještě přetáhnout úplně.

Jen jsem chtěla napsat, po tom, co jsem četla příspěvek do Medúzy, že nás na urologii upozorňovali, že je hrozně nebezpečné, když se předkožka přetáhne až za žalud a nejde vrátit zpátky. Pokud by to trvalo déle, může se tam zaškrtit nějaká céva či co. Říkali nám, kdyby se to náhodou stalo, máme okamžitě frčet na chirurgii 8O No a pak jsem měla „s klidem“ několikrát denně přetahovat, co to dá :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
1.4.08 13:29

Jůů, náš mladej to má taky „přilepený“.Kůžičku přetáhnu teď už pardně, ale nevykoukne celej žalud, na spodním okraji to má prostě přilípnutý. Nám dr dala mastičku s cortikoidama nebojaksetomunadává, že prý by to mělo povolit. No pravda nemažu pečlivě denně, ale jako nif mof … teď se mu asi na 3 místech (jak to ta vypadá) udělali jako pididírky že jako by se to odlepovalo… tak uvidíme.
Kamarádka byla na podzim s klukem na zákroku, kde mut u kůžičku odlepili.

• Nahlásit
  • Citovat
2786
1.4.08 21:08

myslim, ze to vic pretahnout v tomhle veku ani nema jit. Ono to porad roste, takze nic nedelat nasilim a hlavne ne kdyz to pak jde hur zpatky.Kamaradka tak prave zkoncila na pohotovosti a malem mu pry odumrel :(

Cas od casu se udela takova kulicka mazu, ktera ten okraj predkozky vytlaci a udela dirku a tim se to vlastne uvolnuje.

Predkozce trikrat hura :-D

Nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
2.4.08 09:22

Ahoj, zrovna minulý týden jsme byli na dětské urologii na zákroku. Synovi budou 4 roky, měl zkrácenou uzdičku a částečně se mu ještě neodlepila předkožka. Zákrok proběhl v celkové narkóze. Uzdičku přefikli :?, má tam asi čtyři vstřebatelné stehy a předkožku odloupli. Nebylo to nic akutního, ale doktor nám doporučil, to udělat nyní. Prý později, až začně pindíka používat nejen na čůrání, může dojít k natržení té uzdičky a to je hodně bolestivé a krvácivé.
Nyní přetáhneme předkožku až za žalud.
Ahoj Pavlína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.4.08 10:28

Ahoj,mám 7letého a 16měsíčního syna.U prvního jsem se bála kůžičku přetahovat.Když byl miminko,tak vůbec a později s tím měl problémy.Nešlo to přetáhnout kůžička byla úzká a bolelo to.Zkoušely jsme to pod vodou a zabíralo to. :) Časem se to srovnalo a dnes už tento spůsob očisty zvládne sám. :wink: Mladšímu synovy už jako miminku stáhla kůžičku doktorka při prohlídce.Tam toho,ale bylo schovaného :oops: Teď přetahujeme pravidelně při koupání a jde to krásně.Kůžička se stáhne až pod žalud.Tak tohle máme vyřešené a pro změnu mu utíkaj kuličky.Vždy při přebalování je vracím zpět.Jsem z toho dost nervozní.Bojím se aby neutekly do břicha.Tento problém se prý řeší až později.Tak je zatím musíme hlídat.
Přejeme hodně štěstí ti malí pindíci dají člověku zabrat :lol:Dráža

• Nahlásit
  • Citovat
4393
3.5.08 20:17

Ahoj holky a od kdy jste přetahovaly kůžičku?mě bylo řečeno že do jednoho roku si pindíka nemám všímat :lol: Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
7.5.08 12:49

Ahojte, taky mi Dr. říkala, že se na pinďu mám rok jen „dívat“, dokonce se prý tyhle problémy řeší až po 3 roce!!! tak nevím, já zatím nic nepřetahuji, jen opatrně čistím ve vaně… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.08 20:30

Ahojky já Adámkovi začala pindíka přetahovat už od půl roku a vždycky po koupání když jsem ho natírala olejíčkem ono to nikdy nebolí a malej nic necítí a dnes když už má 13 měs to praktikujeme po každém koupání vždy s olejíčkem a nikdy ne na sucho a zatíkm jsme žáden problém nespozorovaly.

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama