Pretrhané vazy a zlomenina bérce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tia1977
Povídálka 14 příspěvků 04.02.17 14:49
prethane vazy a zlomenina berce

Zdravim, nemate nekdo zkusenosti se zlomenym bercem a pretrhanymi vazy? Muj otec minulou nedeli spadl na ledu a diagnoza nekolikacetna zlomenina berce plus pretrhane vazy, dali mu sadru na celou nohu, s tim ze ji ma na 5 tydnu.Byla bych moc vdecna pokud s tim ma nekdo nejake zkusenosti, aby jste napsali. Zajima e delka lecby atd.Diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mroe
Extra třída :D 14469 příspěvků 04.02.17 15:40

Tak na to ti fakt nikdo rozumne neodpovi - krome lekare tveho otce. Zalezi, jak a kde presne to ma zlomene, jestli bude potreba operace ( nemuzi byt hned)… atd…
Zkusenosti jinych, kteri to nemaji zlomene uplne stejne, nejsou stejneho veku a zdravotniho stavu, jsou uplne naprd.

Hel3
Povídálka 22 příspěvků 02.03.18 14:54
Pretrhane vazy

Dobrý den, před 5 dny jsem měla úraz kolene. V nemocnici, kam me odvezla rychlá mi po rtg a vyšetřením pohmatem řekli, ze mam pretrhly krizový a postranní vaz, dostala jsem ortezu řetězu a řekli, at se hlásím u Ortoped. Boli to jako čert, ale natekle ani modrinu nemám. Na nohu nedoslapnu a nepokrcim ji:( Mam pry v posteli sundat ortezu a zvedat nohu, rekl ortoped po tel.aniz by me videl. K nemu jdu za dva dny Má někdo podobnou zkušenost? Dekuji

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 02.03.18 15:02

Chlap měl taky zpřetrhané křížové vazy a neměl modřinu a otok je minimální. Jak je to i s přetrhlým postranním vazem nevím, ale s tím křížovým se časem na tu nohu postavil a dokonce na ní i chodil. Jenže si tím „ničil“ celej kloub, koleno mu jakoby vyhazovalo třeba i jen při chůzi ze schodů. Nakonec musel na plastiku vazu, a i když to byla pakárna a dlooouhá rekonvalescence, dneska má pokoj a může dělat vše i lyžovat.

Hel3
Povídálka 22 příspěvků 02.03.18 15:15

Děkuji @Mar__tanka1983 a ještě se zeptám: jakým vyšetřením muži prokázali pretrzeni vazu. Děkuji

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 02.03.18 15:35

@Hel3 měla jsem přetržený přední křížový a boční vaz. Jediné kde to uvidí je artroskopie nebo neinvazivně magnetická rezonance.
Mě koleno nebolelo ani těsně po úrazu. Měla jsem nohu 5 týdnů fixovanou v ortéze, píchala si injekce na ředění krve kvůli krevním sraženinám. Po sundání ortézy jsem chodila asi na 12 rehabilitací. Protože koleno mám při běžných činnostech stabilní, tak mám jen na sporty ortézu. Teď chci začít běhat bez ortézy, tak uvidím co na to koleno bude říkat.

To ze nedošlápneš a neohneš nohu a bolí to vypadá spíš na prasklý meniskus. Nebo všechno dohromady.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 02.03.18 15:39

@Hel3 Oni ze začátku (pohmat) mysleli, že je jen natržený, dokonce podle toho asi i půl roku kloub léčili. Pak změnil ortopeda a ten hned na první pohmat tušil, že to bude horší a poslal ho na laparoskopii, aby se zjistilo co a jak a jak je na tom meniskus, tak zjistili, že vaz vlastně zmizel (jak se v půli přetrhnul, tak se mu smrsknul a zůstaly mu vlastně jen „pucky“ toho vazu na kloubech a to ho tam navíc nějak dřelo). Takže po zahojení laparoskopických vstupů šel už na klasickou velkou operaci - plastiku.
Za mě jen pohmat je o ničem. Chtělo by to minimálně sono (jestli to na něm bude vidět), aby koukli, co se tam stalo. Jde o to, že pokud je tam nějaký nevratný poničení, tak aby ses zbytečně, jako můj chlap, půl roku netrápila…

Hel3
Povídálka 22 příspěvků 02.03.18 16:27

@Mar__tanka1983 @Tess 85 děkuji za odpovědi. V práci nejsou nijak nadšený z vidiny dlouhé neschopenky :zed: no a pokud se pan doktor v Klatovech nemýlí je to pro me zle. Do práce se jen tak nevrátím. :,( :,( :,( Jsem vlakvedouci a tak několikrát za den sejít na peron a ve vlaku do schodů a ze schodů neni mozne. Je mi dost na nic. Ještě ke všemu nemám ani pojistku. :(

Hel3
Povídálka 22 příspěvků 02.03.18 16:34

Ještě ke komu se rozhodnout jít. V pondělí mám jít k soukromému ortopedovi, který me ani nevidel a do tel. mi rekl, at si sundam ortezu a zvedam nohu. Nejspíš si to rozmyslí a půjdu tady v místě bydliště. Než financne zatížit rodinu.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 03.03.18 00:57

@Hel3 jsi z Klatov? Ten ortoped šikovnej, co mýmu chlapovi pomohl je z Přeštic ;) Prý vypadá trochu jako bláznivej Beethoven, ale je fakt dobrej, mýho chlapa správně odiagnostikoval a navíc i odoperoval. Jmenuje se Žán, nebo tak nějak, zkusím mrknout po netu na kontakt.

Příspěvek upraven 03.03.18 v 01:03

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 03.03.18 00:59

Tak sem ho našla : Josef Žán https://www.firmy.cz/…restice.html má ordinaci v Přešticích a v Blovicích, v každém týdnu dělá pár dní tam a pár tam, tak mu zkus zavolat a uvidíš jestli bere pacienty ;)
Mrkla sem i na znamylekar.cz a i tam má výborný hodnocení…

Hel3
Povídálka 22 příspěvků 03.03.18 12:19

Děkuji, jsem Rakovnika. Do Klatov me odvezla rzs.

Hel3
Povídálka 22 příspěvků 03.03.18 14:06

@Mar__tanka1983

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 04.03.18 11:04

@Hel3 ahaaaa, tak to je škoda, no…tak uvidíš, snad i u vás seženeš někoho šikovného, kdo se na tebe nevyprdne…

Hel3
Povídálka 22 příspěvků 15.03.18 00:24

@Tess 85 ahoj, tak ležím jako lemra. Operovat me nebudou. Byla jsem u ortopeda musim cvičit. Zvedat nohu, propinat, a zkouset pokročit, coz jediny fakt nedavam. Dnes me zacala noha i brnět, proto nemuzu spat. Zitra zavolam tomu doktorovi, je to divny a neprijemny. Dnes me vydesili, ze se mozna nebudu moct vratit do práce :'( to se snad nestane. Svoji praci mam vazne ráda a bavi mě.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >