Přetrvávající bolest zubu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NatyKli
Kecalka 175 příspěvků 23.05.19 14:06
přetrvávající bolest zubu

Zdravím všechny, včera jsem byla na zubní pohotovosti se šílenou celodenní bolestí zubu na kterou nezabíral žádný prášek, zubař mi ho vyvrtal a dal mi tam vložku, bolest zubu ale stále přetrvává, sice je bolest o něco menší ale stále celodenní, stále mi zub reaguje na studené věci a jelikož jsem 100km od domova tak ke svému zubaři se dostanu nejdříve za týden a na pohotovost se mi znovu nechce.. Nemám s bolestí zubu moc velké zkušenosti tak nevím jestli je ta bolest po vrtání normální? :think:

Reakce:
Ostružka
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 23.05.19 14:41

@NatyKli ahoj, úplně normální. Já byla na vrtání předevčírem a můj zubař mě vždycky varuje, že to bude bolet ještě dva dny, jak je to podrážděné. Vem si brufen, tlumí zánět, ať se ta bolest nějak nerozjede. Kdyby to po 3 dnech nepřešlo nebo byla teplota k tomu, tak zpět na tu pohotovost.

NatyKli
Kecalka 175 příspěvků 23.05.19 14:59

@Ostružka I ta reakce na studené může trvat? Dost se právě bojím abych tam neměla nějaký zánět, to jsem četla že se hodně projevuje tou reakcí na studené

Mičule
Kelišová 5795 příspěvků 23.05.19 16:58
@NatyKli píše:
@Ostružka I ta reakce na studené může trvat? Dost se právě bojím abych tam neměla nějaký zánět, to jsem četla že se hodně projevuje tou reakcí na studené

Zánět reaguje především na teplé. Projevuje se tepavou bolestí, obzvlášť v noci (jak si lehneš zvýší se krevní tlak v hlavě). Na studené je zpravidla citlivý živý zub.
Nicméně začínající zánět tam být asi může. To ti po netu nikdo neřekne. Dělal dr rentgen?

Mičule
Kelišová 5795 příspěvků 23.05.19 17:00

@NatyKli teď čtu líp, že ti tam dal vložku. Ttakže zub asi umrtvil, vyčistil kanálek a s vložkou provizorně uzavřel. Tak to tě možná čeká ještě velmi zajímavý týden, než se dostaneš ke svému dr.

NatyKli
Kecalka 175 příspěvků 23.05.19 17:16

@Mičule Právě že mi nic necistil, jen mi vyvrtal kaz a pak mi tam dal nějakou vložku a řekl ať si zajdu k mojí zubařce a ta mi tam dá plombu. Ale bolí to fakt strašně, a to jsem si myslela že když mi to vyvrtá tak se mi uleví

NatyKli
Kecalka 175 příspěvků 23.05.19 18:39

@Mičule Teď jsem volala ještě na tu pohotovost a řekli mi, že pokud mne to bude bolet i zítra tak mám přijet a dají mi tam nějakou umrtvovací vložku nebo co, tak nevím

Mičule
Kelišová 5795 příspěvků 24.05.19 11:20
@NatyKli píše:
@Mičule Teď jsem volala ještě na tu pohotovost a řekli mi, že pokud mne to bude bolet i zítra tak mám přijet a dají mi tam nějakou umrtvovací vložku nebo co, tak nevím

Pravděpodobně byl kaz hodně hluboký. Mohl byt až do dřeně nebo při vyvrtávání dojde k přehřátí a začne nekroza dřeně. V obou případech nezbyde než zub umrtvit.
Pak je tu ještě šance, že je zub jen pordrážděný a ještě se to zklidní. :nevim: vývoj a uvidíš. Držím palce

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 02.06.19 14:06

Doufám, že to dobře dopadlo, zuby umí potrápit

Váš příspěvek
Reklama