Přetrvávající finanční potíže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 22:27
Přetrvávající finanční potíže

**Zdravím :-) **
Potřebuji se tady vykecat a třeba i získat nějakou radu od někoho, kdo si tímto prošel.
Znáte to, když nemáte v obchodě ani na čínskou polévku za 9,90 a výplata ( směšná částka, která sotva pokryje výdaje a přitom chodíte domů sedření… )?!?
Všechno mi začalo tím, že jsem ihned od svých 18tých narozeninách opustila rodné hnízdo a odstehovala jsem se do města, kde jsem absolvovala SŠ. Abych samozřejmě měla na nájemné ( se spolubydlící) a na stravné či jiné, musela jsem si tam najít práci.
Jo, pro upřesnění, na brigády jsem chodila už o pár let dříve a nebylo mi to za problém, si nějakou práci obstarat, abych měla peníze navíc.
Matka na mě i na bratra byla sama a asi víte, o to obnáší, když se živila jako pomocná síla v kuchyni a nebo prodavačka :oops: :think:.
Ovšem v 18ti už to bylo složitější, měla jsem svou hlavu a věřila jsem, že zvládnu jak školu, tak i práci.
Nakonec mě práce pohltila a já školy, 1 rok před ukončením, nechala. :roll: :nevim:
Ted je mi 24 a potýkám se se životní depresí a nespokojeností.
Jeden hodně blízký člen z rodiny se mi snažil vypomáhat finančně, když jsem například narazila na chlapa - vychcánka, který mě obral, jako kuřecí skelet, o všechno.
Jenomže se pomocná částka po letech navíšila na cca 150tis (Bylo v ní zaůčtováno i to, co se neslušilo a nepatrilo, ale pro klid v rodině jsem si za sebe zaplatila vše, o kdy do mne bylo vraženo).
A jelikož byl na mě často vyvyjen natlak, kdy peníze splatím, musela jsem si vzít půjčku.. V době půjčky jsem se stěhovala i od přítele a se zvířaty je to komplikovanější. Takže jediný vhodný byt měl poněkud vysokou kauci, ale na ulici jsem zustat nemohla. o to se má půjčka navyšila…
A ted jsem se silami v koncích. Práci mám, ale výplata je taková, že mi opravdu nezůstane nic a tak se každý měsíc modlím, at já a nebo hlavně mí domácí mazlíčci neonemocní :,( :(.. Ikdyž mam momentálně super chlapa, nemohu na něm být finančně závisla měsíce nebo roky. Jak se safriš z této situace dostat. Jak změnit přístup a pohled k celé této věci?
Má vysněná budoucnost, kterou jsem si jako pubertačka naplánovala, se pomalu a jistě bortí.
O dítěti nemohu ani přemýšlet, protože bych ho s takovými výdaji nemohla ani uživit..
V tomhle mi tento svět přijde velmi nespravedlivý.. Pracuji opravdu od první možnosti, kdy mě to věk dovolil a nikdy jsem se práci nevyhýbala, ba naopak..
Nechci zádné politování. Za školu si můžu sama :jazyk:
Piště vaše zkušenosti! :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 7633 příspěvků 29.03.19 22:38

Nějaký kurz, lepší práce?

terien
Extra třída :D 10706 příspěvků 29.03.19 22:38

Jinak než prací se z toho nevyhrabes. Na dítě máš 10 let čas, teď ať tě to ani nenapadne, to by pro tebe byla konečná. Využij toho, že na to nejsi sama a klidně nějakou pomoc od přítele přijmi, hlavně si sobecky ohlidej svoje, ať tě zase někdo neoškube. A já bych se zbavila i těch mazlíčků, moje budoucnost by mi byla přednější.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 22:42
@lachtanice86 píše:
Nějaký kurz, lepší práce?

Práci jsem ted měnila, ale než se člověk dostane na takové finanční ohodnocení, které je adekvátní dobrému žití, chvíli to trvá :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 22:44
@terien píše:
Jinak než prací se z toho nevyhrabes. Na dítě máš 10 let čas, teď ať tě to ani nenapadne, to by pro tebe byla konečná. Využij toho, že na to nejsi sama a klidně nějakou pomoc od přítele přijmi, hlavně si sobecky ohlidej svoje, ať tě zase někdo neoškube. A já bych se zbavila i těch mazlíčků, moje budoucnost by mi byla přednější.

Tak to prrr ! To je jako by vám někdo řekl, zbavte se dětí :think:
Já mám zdravotní potíže a bůh ví, jestli budu vůbec moct mít děti a tak mám namísto nich mazlíčky.

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 29.03.19 22:48

Musíš napsat tvůj čistý příjem i tvého partnera, kolik činí náklady na domácnost a kolik přispívá partner a pak budeme moudřejší. :hug:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19729 příspěvků 29.03.19 22:49

Nedokončená škola(samozřejmě kvůli pohlcení prací, jak jinak), finanční negramotnost a na krku zvěřinec. Proč myslíš, že jsi tam, kde jsi.

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 29.03.19 22:52
@hanka.br. píše:
Nedokončená škola(samozřejmě kvůli pohlcení prací, jak jinak), finanční negramotnost a na krku zvěřinec. Proč myslíš, že jsi tam, kde jsi.

Pokud je to pískomil a křeček, můžeme být tolerantní. Ti toho tolik nesežerou.

Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 29.03.19 22:55

A co chceš slyšet? Umíš jazyky? Pokud ano, zkus práci někde v zahraničí, spousta agentur nabízí práci i s ubytováním, šetři a z dluhů jsi za pár let venku. Představ jsi, že jsou lidé, kteří platí milionové hypotéky a normálně žijí. Najdi levnější nebo společné bydlení :nevim: já když na tom byla finančně špatně, bydlela jsme u ségry a jak se to líp zvládalo. Najdi si druhou práci, děti nemáš, jsi svobodná.

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 29.03.19 22:58
@Aduš8 píše:
A co chceš slyšet? Umíš jazyky? Pokud ano, zkus práci někde v zahraničí, spousta agentur nabízí práci i s ubytováním, šetři a z dluhů jsi za pár let venku. Představ jsi, že jsou lidé, kteří platí milionové hypotéky a normálně žijí. Najdi levnější nebo společné bydlení :nevim: já když na tom byla finančně špatně, bydlela jsme u ségry a jak se to líp zvládalo. Najdi si druhou práci, děti nemáš, jsi svobodná.

Má chlapa a to je její miláček

D0mina
Povídálka 20 příspěvků 29.03.19 22:58

Dámy, řeknu Vám to tak. Koně nemám :) Když jsem na tom byla finančně dobře, pomáhala jsem kočkám z ulice a 4 si dovedla do domu a časem k tomu přibyl i pes a VÁŽNĚ je nehodlám dát pryč.
Představte si, že bych měla dosti své hlouposti dříve a k tomu ha.zla chlapa, který by mne natrtkal a utekl by ode mne a já bych ted měla „na krku“ třeba dvojčata, taky bych se jich měla zbavit? :nevim:

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 29.03.19 23:01
@D0mina píše:
Dámy, řeknu Vám to tak. Koně nemám :) Když jsem na tom byla finančně dobře, pomáhala jsem kočkám z ulice a 4 si dovedla do domu a časem k tomu přibyl i pes a VÁŽNĚ je nehodlám dát pryč.
Představte si, že bych měla dosti své hlouposti dříve a k tomu ha.zla chlapa, který by mne natrtkal a utekl by ode mne a já bych ted měla „na krku“ třeba dvojčata, taky bych se jich měla zbavit? :nevim:

Odhalila si svoji identitu, ale to nevadí. Moc hezky se na tebe dívá.

Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 29.03.19 23:02

Hele a je ti opravdu 24,nebo těch šestnáct, co píšeš v jednom svém příspěvku o možném těhotenství? :lol: ;)

Šarlota4
Extra třída :D 10814 příspěvků 29.03.19 23:06

Chapu, ze se nekdo vlivem rodiny a nejakou chybou dostane do fin.potizi. To je koneckoncu zivot. Ale mam zkusenost, ze vetsina takovych lidi ma doma Zoo, kterou si absolutne nemuze dovolit a nechce se ji vzdat :nevim: tak jo no krmte morcata, kraliky a buh vi co a nemejte ani na cinskou polivku.

sirikit
Nadpozemská drbna 29341 příspěvků 29.03.19 23:09
@Aduš8 píše:
Hele a je ti opravdu 24,nebo těch šestnáct, co píšeš v jednom svém příspěvku o možném těhotenství? :lol: ;)
Že je jí 16 psala v roce 2011, musíš koukat i na dataci. ;)
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama