Přetrvávající suché fleky po periorální dermatitidě

10
26.8.21 13:58

Přetrvávající suché fleky po periorální dermatitidě

Ahoj, dobrý den,

Vím, že už je tu pár diskuzí ohledně periorální dermatitidy, z jedné nejobsáhlejší jsem načerpala spoustu rad. Ale já jsem ze svého průběhu už zoufalá.

Po hrubém peelingu se mi v prosinci 2020 rozjela pod nosem periorální dermatitida. Celá oblast pod nosem se osypala pupínky připomínající akné. Takže jsem na to samozřejmě tři měsíce sama dodělávala tím, že jsem na to aplikovala různé agresivnější krémy a vrstvu makeupu. Až v březnu, kdy to místo začalo brutálně svědit a reagovat zrudnutím absolutně na vše, mi došlo, že to asi bude úplně něco jiného a šla ke kožní. S tou jsem prošla léčbou postupně Elidel krém, Doxybene atb 5 týdnů, Ichtamol, Entizol tablety 2 týdny, teď Rosalex krém. Během celkové léčby antibiotiky zmizely pupínečky a silné zarudnutí, místa se jakoby vyhladila. Poté se celé místo jednorázově ošupinkovalo - pokrylo většíma suchomastnýma šupinama. Ty jsem stáhla lehkým krémem Bioderma Sensitive a opět byla místa hladká. Ale stále růžová / mírně začervenalá. Beru všechny možné vitamíny, dodržuji všechna omezení.

Aktuálně jsou místa už asi 2 měsíce v tomto posledním stádiu - hladká, nesvědí, bez šupin a bez pupínků ale stále viditelná - růžová, občas začervenalá a velmi citlivá. Nesnese to nic ani trošku korektoru a já jsem už psychicky vyčerpaná. Mám stále barevné pruhy pod nosem, co vypadají na holce naprosto všelijak. Nechodím mezi lidi, připadám si prašivá a začínám být zoufalá, zda není pokožka nenávratně poškozená.

Poradí někdo, jak pokožce ještě pomoci s regenerací?

Moc děkuji, Týna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat