Přetrvávající vysoký tlak po prodělané preeklampsii, hellp syndro

11.4.17 11:29

přetrvávající vysoký tlak po prodělané preklamsii, hellp syndromu

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli mezi Vámi není některá, která prodělala preklamsii nebo hellp syndrom a po porodu má pořád problémy s tlakem (i po delší době od porodu)? A další věc mě zajímá, jestli po této nemoci i třeba pořád se zvýšeným tlakem šly do dalšího těhotenství? Moc děkuji za odpověď. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

181
11.4.17 11:55

Ahoj ja mam po preek. Poporodu jsem brala porad dopegyt pak uz jsem vysadila a ted 22 mesicu po porodu mam problem s tlakem mam 90/50 nebo 180/120 hrozne me to kolisa byva me spatne. Do dalsiho jdu urcite. Ani po celemtehotenstvi v nemocnici a tezkem porodu me nenapadlo ze by byl jedinacek :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18087
11.4.17 12:08

Po porodu mi vysoký tlak zůstal, docela trvalo než ho srovnali, ted čekám druhé a je fakt že tlak zlobí, ale tohle má každá jinak takže ti nikdo neřekne co se stane tobě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 12:12

Ja mam pul roku po porodu (predcasnem 27. tyden) a mam stale vysoky tlak neco pres 140/90 a nechce si mi upravit. Rada bych nekdy v budoucnu mela sourozence pro malou ale mam s dalsiho tehotenstvi strach.
:think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18087
11.4.17 12:16

@Magda2016 vydrž půl roku je ještě málo, co na to kardiolog?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
11.4.17 12:18

Já mám pořád vyšší tlak po preeklampsii, kvůli které jsem rodila ve 30.týdnu. Jsem 4 měsíce po porodu.
Další dítko díky těmto komplikacím nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 12:34

Ja ted hned neplanuju druhe tehotenstvi, az mozna najdu odvahu tak nejdriv tak za rok a pul. jen me zajima jestli vubec jeste muzu mit dalsi mimi. Ona ta zkusenost je opravdu tvrda. trochu me znervoznuje ten tlak, po hellp syndormu jsem myslela ze se sam upravi ale porad nechce spadnout. pred porodem jsem tlak mela dobry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
11.4.17 12:35

@Magda2016 Já teda po preeklampsii nemám, první dvě děti jsem odnosila bez vysokého tlaku, se třetím jsem otěhotněla už s léčeným vysokým tlakem. Dr. mi změnila léky na Dopegyt. Teď jsem ve 23. týdnu, riziko preeklampsie mi vyšlo, ale zatím se držím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18087
11.4.17 12:37

@Magda2016 a chodíš s tlakem na kardiologii? Nebo jen tak čekáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 12:46

Byla jsem na kardiologii, ale doktor mi nedovede odpovedet - jestli ten tlak je porad po tom syndormu nebo z ceho je ani jeslti se to muze opakovat, jen mi napsal prasky a poslal domu, coz me moc neuklidnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18087
11.4.17 12:49

@Magda2016 tak ono se ti těmi prášky sníží a uvidíš časem jestli se to zpraví úplně, ono ti nepoví co se s tlakem stane v dalším těhotenství to nemůže předvídat nikdo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 12:59

Ja jsem prave slysela ze kdyz ti jednou predepise prasky na tlak tak se jich jen tak nezbavis nebo je pak uz beres cely zivot, tak doufam ze to teda casem odezni a zbavim se jich :-) s tim dalsim tehotenstvim je to asi ruleta, to mas pravdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18087
11.4.17 13:06

@Magda2016 může postupně snižovat dávky a uvidí se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 21:13

Ahoj,
po těžší formě preeklampsie nebo HELPP syndromu to trvá někdy dost dlouho, než se tělo zotaví. Někdo je pošestinedělí fit, někomu to trvá rok.
Bohužel někomu může vysoký tlak zůstat - situaci by ti měl vysvětlit tvůj lékař.
Jinak další těhotenství určitě možné je, riziko opakování komplikaci ti zase musí určit tvůj lékař - záleží na tvém konkrétním stavu a další. Zdravotní situaci.

Petit

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama