Přetržená šlacha na článku prstu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ditta77
Závislačka 4206 příspěvků 06.03.19 17:38
Přetržená šlacha na článku prstu

Maminy, která jste měla stejný zdravotní problém, zahojil se vám prst dobře a bez následků? Popravdě mám obavy, že už ten prst nebude jako „předtím“ :? Řekne se, je to jen prst, mám to na prostředníčku levé ruky-jsem levák a nemůžu vzít do ruky ani tužku…až teď jsem si uvědomila, jak je každý prst důležitý :)

Reakce:
Kskaja
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 06.03.19 17:57

Měla jsem úraz, amputace kousku prstu, zlomeniny, pretrhnuta slacha prstenicku.. Vše na prave ruce.. A vše do roka Ok.. Následky teda v podobě amputace mam. Ale ok.

Ditta77
Závislačka 4206 příspěvků 06.03.19 18:04
@Kskaja píše:
Měla jsem úraz, amputace kousků prstu, zlomeniny, pretrhnuta slacha prstenicku.. Vše na prave ruce.. A vše do roka Ok.. Následky teda v podobě amputace mam. Ale ok.

No ty bláho 8o …to teda byl ošklivej úraz…Jak fungujete s tím postiženým prstíkem? :think:

Kskaja
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 06.03.19 18:09

@Ditta77 pohoda.. Vůbec to není znát. ;)

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 06.03.19 18:56

Před asi 25 lety jsem nedopatřením strčila prostředníček pravé ruky do kladky s vypruženým ocelovým lanem na sedačku přes řeku. Zlomilo mi to kost posledního článku téměř v kloubu a skoro článek amputovalo. Vysel mi jen na jedné šlaše, druhá byla přetržená. Prst mi lékaři dali dohromady, prst už není tak ohebný, ale je v podstatě v normě. Museli mi udělat sádrovou dlahy, co nejvíc zvednutou nahoru, tedy tak, že se počítalo se zkrácením šlachy, tak aby se zkrátila tak, že dokážu po uzdravení prst normálně narovnat. To se povedlo. Nervy se mi vzpamatovali až asi po dvou letech.

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 06.03.19 18:58

Jo a zapomněla jsem napsat, že jsem pravák. Několik měsíců jsem pak s rukou psát nemohla, tak jsem psala levou. Vypadalo to jak od prvňáka. :mrgreen:

Enmamma
Závislačka 3701 příspěvků 06.03.19 19:01

A protože se bere tužka do ruky mezi palec, drží se ukazovákem a opírá o prostředník a to jsem schopná nebyla i dlouho po úraze, tak jsem musela změnit úchop a opřela jsem tužku o prsteník a držím nejen ukazovákem, ale i prostředníkem. Zvykla jsem si natolik, že tak držím tužku dodnes.

tulipán
Závislačka 4051 příspěvků 06.03.19 19:08

@Ditta77 Memu tatovi se to stalo asi 3 x. Dulezite setrvat a dodrzet klid (nosil takovy ten hrozny naprstek). Hybnost byla pak vporadku. Spatna zprava je, ze lecba trva pomerne dlouho, cca dva mesice. At ti to dobre sroste.

Váš příspěvek
Reklama