Přetržené vazy v kotníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Míša Bery
Kecalka 261 příspěvků 20.02.17 21:40
Přetržené vazy v kotníku

Ahoj holky,

nemůžu bohužel najít na internetu odpověď, která by mě uspokojila, tak se chci zeptat tady. Manžel si před deseti dny přetrhal vazy v kotníku (lékař tak diagnostikoval na základě rtg) a dostal sádru. Problém je ovšem v tom, že ho ta noha pořád hrozně bolí. Teď má v sobě už dva ibalginy a pořád tady funí bolestí. Měla některá toto zranění a je normální bolest i takto pod sádrou a déle než po týdnu? Nebylo by lepší udělat magnetickou rezonanci?

Reakce:

harpyje
Extra třída :D 10670 příspěvků 20.02.17 21:46

Mně přetržený vazy kur…ky bolej už docela dlouho. a to hlavně nepravidelně jeden den hodně, že mi tečou slzy, druhý den skoro vůbec. Mám to na ruce, radit si tedy každopádně netroufám, jen moje zkušenost.

pannda
Kelišová 6574 příspěvků 35 inzerátů 20.02.17 21:47

Dneska se spíše dává ortéza, i sádra je někdy na místě. Bolestivost bývá dlouho, po 10 dnech bych se možná ukázala lékaři, či konzultovala. Sádra mu znemožnuje ledování, což zmírňuje otok a případný zánět.
Zkusila bych něco na výživu šlach, INOVO 6 apod.

morinka7
Kelišová 6819 příspěvků 20.02.17 21:54

@Míša Bery
Mě přetrhané vazy taky boleli. Měla jsem teda hlavně ruce ;) Zlomenina mě bolela jen 3 dny. Pro jistotu si může dojít na chirurgii aby na to koukli. Mohl se tam skřípnout nějaký nerv nebo za tím může být něco jiného, pokuď ho to bolí hodně.

Ester13
Kelišová 5817 příspěvků 20.02.17 22:10

Mám to právě teď spolu se zlomeninou. Zlomenina OK, vazy bolí jak prase.

Míša Bery
Kecalka 261 příspěvků 20.02.17 22:12
@Ester13 píše:
Mám to právě teď spolu se zlomeninou. Zlomenina OK, vazy bolí jak prase.

A zabírají ti prášky na bolest? On si vzal už dva ibalginy a pořád nic. A hlavně je taky divný, že v tý sádře ho to pár dní nebolelo a začalo to až teď. Je možný zánět?

Ester13
Kelišová 5817 příspěvků 20.02.17 22:16
@Míša Bery píše:
A zabírají ti prášky na bolest? On si vzal už dva ibalginy a pořád nic. A hlavně je taky divný, že v tý sádře ho to pár dní nebolelo a začalo to až teď. Je možný zánět?

Ne, nezabírají, brala jsem si Algifen. A to bolest snáším dobře. No, zánět možný je, to Ti na dálku neřeknu.

j-p
Extra třída :D 11729 příspěvků 20.02.17 22:17

@Míša Bery no ja nemůžu posoudit jak je to ze sadrou, JÁ ji odmítla ale 3.mesice jsem brecela bolesti. Takže A další 3.měsíce rehabky. Nepřála bych to nikomu. Ať je brzy fit a mne ibalgin pomohl na chvíli.

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 20.02.17 22:38

Pretrzene vazy RTG neodhali. To bude videt bud pri artroskopii nebo magneticke rezonanci.

Osobne jsem mam pretrzene vazy v koleni a bolelo to jen kdyz mi vyskocilo koleno.

Whitedog
Závislačka 2641 příspěvků 20.02.17 22:41

@Míša Bery

Bolí to hodně, hojí se dlouho, ortéza a berle na 6 týdnů…

Aony
Závislačka 3035 příspěvků 20.02.17 22:46

Na rtg nejsou vazy videt..pri urazu je cela noha otekla bolava..a da se to pouze odhadnout..jenom na magnetu nebo ultrazvuku to pujde videt..na artroskopii bych v zadnem pripade nikdy nesla!!! Podivej se jakou barvu maji prsty postizeneho kotniku..jestli je nema extra studene..Fialo­ve..ono u toho kotniku je obrovske nebezpeci..ze se nekde ucpe ceva..a pak uz se to nabaluje..pokud se vam to nebude zdat..jedte na pohotovost..mra­venceni..neci­tlivost prstu..to vsechno by se nemelo ppdcenovat..drzim pal­ce!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >