Převářet vodu po roce na UM?

1238
2.8.13 10:11

převářet vodu po roce na UM?

Ahojky, mam dotaz.
Musí se stále převařovat voda na připravu UM pro ročni dite? Prevaruji vodu z kohoutku, ale nevim jestli je to stale treba a jestli nestaci jen tu natocenou vodu z kohoutku jen prihrat? Nebo se na to Um musi vzdy prevarovat? Bude to UM stale hodnotne vitaminama atd.? A do kdy se musi prevarovat voda na piti a prip.na granulovany caj?
Dekuji za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5429
2.8.13 10:15

Já už nepřevařovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
2.8.13 10:16

Sice jsem nedávala UM, ale vodu na pití jsem převařovala asi do 15 měsíců - vařila jsem z 90% čaj, tak to jinak ani nešlo. A proč by mělo UM ztratit vitamíny? Musíš je míchat s vodou o teplotě, jaká je psaná. I mléčné kaše se mají míchat vodou 50°C.
Granulovaný nedávám, tak nevím, dávám klasické sáčky nebo sypaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
2.8.13 10:16

@zoui08 Záleží na každém. Od roka si myslím, že už je to jedno.Vodu jsem jen přehřívala a to samé mléko (obyč).Určitě se tady najde spousta maminek, které kupují kojo vodu a ještě ji převařují :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
2.8.13 10:17

Já jsem nepřevařovala cca od 6ti měsíců. Předpoklad je, že je voda prověřená (obecní vodovod nebo vlastní studna, kde děláš pravidelně rozbor).
Převařovat se má kvůli případným breberkám ve vodě, v ČR mi to přijde trochu přehnaný vůbec, natož u ročního.
Osobně převařuju jen na chalupě na horách (a to doteď), kde je voda z pramene, a nikdy tam nikdo asi rozbor nedělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krakatice88
2.8.13 10:19

Budu za krkavčí matku, ale přečetla jsem plno materiálů o vodě, o účincích různých látek na tělo dítěte apod., vyjela jsem si rozbor vody tady u nás a na základě všeho, co jsem se dozvěděla, už od 7 měsíců věku syna mu dáváme jen nepřevařenou vodu z kohoutku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
15068
2.8.13 10:20

Pro roční? Jaký to má význam? To dítě nežije sterilně. Pokud je voda nezávadná, myslím, že to není potřeba ani pro mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
2.8.13 10:21

@TroisChéris Jsem si to taky nastudovala, a je to v pořádku. Taky jsem si z vodárny nechala poslat rozbor.
Mimochodem, v Německu třeba kojeneckou vodu ani neznají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
2.8.13 10:21

Od 8.měsíce nepřevařuju a do 5. měsíce jsem dávala kojeneckou, balenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mončís
2.8.13 10:28

Já dávala do 5.měsíce kojeneckou a převařovala. Teď 7 měsíců dávám z kohoutku ale převařuji, a za chvilku nebudu převařovat ani tu.

• Nahlásit
  • Citovat
5200
2.8.13 10:29

Já kupuju kojeneckou a ještě převařuju, budeme mít rok. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
2.8.13 10:32

Ne, od půlroku moje děti pijí kohoutkovou, UM připravuju tak, že si natočím z kohoutku studenou a doleju z konvice troškou horké na optimální teplotu, už mám vychytané kolik ml studené a kolik horké, aby to bylo akorát. A na běžné pití dostávají jen studenou z kohoutku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60440
2.8.13 10:33

Nepřevařovala jsem nikdy, děti pily vodu semtam od půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
2.8.13 10:34

Vodu jsem miminu nikdy neprevarovala, dávám studenou z kohoutku. Plus kojení. Kaši dělám z prevarene plus doleju studenou a pak vmicham kaši. Jen ohřát me nenapadlo. Ja i kdyz jsem dělala výjimečně um, tak jsem do flašky nalila horkou z konvice, do toho hodně studený z kohoutku a do toho um. Pak jen zatrepat a podávat. Kdyz jsem viděla matku jak to zalejva vařící a pak to chladí, zatímco malej řval, tak to mi nepřišlo taky ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12262
2.8.13 10:35

Od půl roka nepřevařuju, do půl roka jsem dělala z kojenecké a pak z kohoutku a to jsem na mlíko jen ohřála, vodu máme tady dobrou dle toho i co radil doktor takže na co. malá to přežila bez újmy jak se zdá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama