Převedení podpory v nezaměstnanosti ze zahraničí do ČR

Anonymní
13.12.20 14:52

Prevedeni podpory v nezamestnanosti ze zahranici do CR.

Ahoj, prosel si tim nekdo? Vim, ze potrebuji formular U1, ale mame tu lock down a odlet se blizi. Pracovala jsem nekolik let v zahranici, nyni pobiram podporu. Hodlam se trvale vratit do CR kde nemam narok na podporu. Pry se to resi prevedenim davek. Mela bych si zazadat o formular v zemi kde jsem pracovala, coz je ted problem. V pripade, ze budu uspesna a ten dokument si opatrim, slo to pak rychle v CR na UP. Ja jen aby se necukali a nezustala bez podpory. Praci samozrejme budu aktivne hledat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10121
13.12.20 15:11

Já mám zkušenost, že z Německa, kdy žadatel formulář U1 měl a žádost odevzdal hned komplet, trvalo přiznání dávky 3 měsíce. A to nebylo v corona době. Český pracák si U1 může vyžádat ze zemí EU i sám, ale pak to bude trvat ještě daleko déle. Tak jako tak počítej s tím, že je potřeba něco do začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 15:19
@Aduš8 píše:
Já mám zkušenost, že z Německa, kdy žadatel formulář U1 měl a žádost odevzdal hned komplet, trvalo přiznání dávky 3 měsíce. A to nebylo v corona době. Český pracák si U1 může vyžádat ze zemí EU i sám, ale pak to bude trvat ještě daleko déle. Tak jako tak počítej s tím, že je potřeba něco do začátku.

Takze je klidne mozne (ja prave obdrzela podporu za minuly mesic a dalsi ma prijit zacatkem ledna), ze v CR mi to i zamitnou a nedostanu nic? Neni pro me lepsi si dokud nenajdu praci, platit zdravotni pojisteni pro cizince, ze zahranici se prozatim neodhlasovat a pobirat podporu? Ja samozrejme doufam, ze budu mit pracico nejdriv, ale v tehle covid dobe se bojim. No a trochu se bojim, ze jim tam hodim formulare, jim bude nejaky mesic trvat se k tomu vubec vyjadrit a nakonec se treba jeste vujadri zamitave.

• Citovat
  • Nahlásit
10121
13.12.20 15:28

Pokud máš odpracovány potřebné měsíce(nevím, jak to je teď), budeš mít normálně na podporu nárok. To je dané zákonem Pokud se ale z daného státu stěhuješ, měla by být povinnost, dané dávky převést do státu, kam odcházíš. Když na to přijdou, mohli by to po tobě chtít zpátky. Ještě je důležité, že v ČR je nejvyšší možná podpora něco kolem 16 000Kč, víc není možné dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 15:38
@Aduš8 píše:
Pokud máš odpracovány potřebné měsíce(nevím, jak to je teď), budeš mít normálně na podporu nárok. To je dané zákonem Pokud se ale z daného státu stěhuješ, měla by být povinnost, dané dávky převést do státu, kam odcházíš. Když na to přijdou, mohli by to po tobě chtít zpátky. Ještě je důležité, že v ČR je nejvyšší možná podpora něco kolem 16 000Kč, víc není možné dostat.

Nejvyssi podpota je cca 19 300. Brala jsem na jaře.

• Citovat
  • Nahlásit
10121
13.12.20 16:00
@Anonymní píše:
Nejvyssi podpota je cca 19 300. Brala jsem na jaře.

Je to možné, já to řešila cca před 4 lety, za tu dobu se to tedy zvýšilo. Tenkrát to bylo kolem 16 400Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat