Převedení RP na manžela a nastoupení PN

Anonymni
6.10.09 10:09

Převedení RP na manžela a nastoupení PN

Prostě mě to jen napadlo,nevím,jestli je to realizovatelné.Jsem na RD,malá má 2,5r.Zjistila jsem ,že jsem těhotná a teď: Můžu RP převést na manžela,tím vlastně bych měla nastoupit zpět do práce, a jít na PN?O dceru bych se starala dál,vlastně bychom měli tu PN navíc…Nejsem zlatokopka,nechci být vyčuraná,jen mě to napadlo,když jsem nemohla v noci spát.Před několika lety mi totiž kolegyně tvrdila,že jde zároveň pobírat RP a PN,ale to je podle mě blbost

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6200
6.10.09 10:16

ahoj, nebudu rozebírat jestli jsi zlatokopka, to je každého věc…jeho názorů…svědomí…postojů…
jen věcně, před 3 lety bylo možné pobírat zároveň PN a RD, mě na to tenkrát upozornila mzdová účetní v práci… takže se poptej, zda došlo k nějaké novele a nebo je to stále platné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3470
6.10.09 10:35

Převést na manželA můžeš v pohodě a sama pak jít na PN (jen si to domluv s doktorem). Dohromady to nejspíš nejde u zaměstnavatele jsi na RD a nemocenskou dáváš zaměstnavateli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
6.10.09 11:32

Vím,že dohromady to nejde,musela bys mít smlouvu a výměr,žes do práce opravdu chtěla nastoupit nebo nastoupila,asi by to sociálku zajímalo,bo po 14 dnech vyplácí PN ona,a před nástupem jsi zjistila že jsi těhotná.
Jinak nevím.Ani nevím,jak postupovat,jestli si nejdřív nechat napsat PN a následně dodatečně zrušit RP......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35401
6.10.09 12:45

podle mě nejsi zlatokopka, pokud nepřekračuješ zákon, potom bys byla sama proti sobě, kdyby sis nevzala co nejvíc. Kdo ti bude vděčný, když státu ušetříš peníze?
měli si ty zákony napsat líp
nakonec třeba proplácení zdravotnických poplatků kraji - není to jasné obcházení zákona?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11079
6.10.09 13:33

1. Pokud chceš pobírat nemocenskou, musíš ukončit rodičovskou dovolenou (pobírání RP ne, to s tím nesouvisí).
2. Předčasné ukončení RD ti musí schválit zaměstnavatel.
3. Pokud ukončíš RD, musíš nastoupit do práce.
4. Neschopenku si musíš nechat napsat, až poté, co do práce nastoupíš (tj. nesmíš být na rodičovské dovolené).
5. Zaměstnavatel ti bude muset zaplatit prvních 14 dní nemocenské.
6. Pokud mu dopředu neřekneš, co plánuješ, tak tě fakt bude milovat a nemyslím si, že by tě tam ještě někdy nechal pracovat.
7. Pokud mu to dopředu řekneš a bude mít rozum, tak ti předčasně ukončit RD nedovolí (proč by ti jako měl ty dva týdny nemocenské platit).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35401
6.10.09 13:45

jak ono to je teda s tím hlášením zaměstnavateli, jak dlouho budu na RD?
je to tak, že do 3 let mi ji povolit musí, takže když nahlásím rok a pak požádám o prodloužení, tak mi musí vyhovět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11079
6.10.09 13:50
Pudloslava píše:
jak ono to je teda s tím hlášením zaměstnavateli, jak dlouho budu na RD?
je to tak, že do 3 let mi ji povolit musí, takže když nahlásím rok a pak požádám o prodloužení, tak mi musí vyhovět?

Ano, je to tak. Ale pokud nahlásíš tři a chceš se po roce vrátit, tak ti vyhovět nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35401
6.10.09 14:57

takže nejlepší je prodlužovat si to postupně po měsíci :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama