Prevence pigmentových skvrn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hejkalka 7
Kecalka 339 příspěvků 1 inzerát 16.02.17 07:14
Prevence pigmentových skvrn

Ahoj, už několik let mě trápí pigmentové skvrny v obličeji. Každý rok se mi udělá pigmentový knír, postupně se přidávají i skvrny pod očima. Přes zimu to vždy zmizí, ale zjara to hned vyleze. Přitom mažu x-krát denně padesátkou, úmyslně se nevystavuji sluníčku. Ovšem nemůžu se držet zavřená doma až do podzimu. U kožního lékaře mi byl doporučen pouze ochranný krém s vysokým faktorem. Máte nějaké triky, jak na pigmentové skvrny vyzrát? Máte s něčím dobrou zkušenost? Díky za nápady!

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24684 příspěvků 16.02.17 07:19

Jediné co mě napadá, dávat na inkriminované místo hodně krycí make-up, který by udělal clonu paprskům :think:…a pak teda ještě burka, ale to asi není úplně to, co bys chtěla…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 16.02.17 07:23

Známe tyto problémy rozjelo užívání HA. Po par letech se s kožní lékařkou dopátrala mozneho problému, vysadila a do dvou let naprosto bez potíží…

Aslei
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 16.02.17 07:41

Také to mam, před pár lety jsem mela knír, ted to mam na čele a loni par fleku pod očima. Moje mamka to má také. Přes zimu paráda, to zesvetla ale na jare opět vyleze. Já používám 50 krem a makeup takže to zakryju. Jinak nosím v létě kšilt a když se opaluju, tak přes obličej ručník. Když jsem jezdila k mori, no, tak to bylo horší, to jsem se neubránila a vypadala jak exot protoze na čele to mam jak ve tvaru tiskaciho velkého áčka :) Hruza no, nejhorší je, ze už to brzy zase začne

Milada69
Nováček 10 příspěvků 16.02.17 08:14

Pigmentové skvrny, hlavně tedy ten „knír“ a fleky na lícních kostech způsobuje HA. Taky jsem tím prošla a měla jsem stavy, že bych nejraději nevyšla ani mezi lidi. Občas mě někdo upozornil, že mám asi vousy od kávy pod nosem :cert:. Děs! Existují na to přípravky, které bohužel pro obsah 2% hydrochinonu - který 100% zabere, zakázala EU vyrábět a dovážet. Já to ještě stihla, takže jsem se skvrn za 3 týdny nenávratně zbavila. Byl to denní krém, noční krém a sérum - to se aplikovalo místně na 10 min a pálilo, jako čert, ale skvrna se rozpouštěla a vstřebávala doslova před očima. Protože dnes bych tento přípravek sehnala jen mimo zemi EU, tak neriskuji dál, HA neberu a k moři vyrážím s 50 na tváři a kšiltem :-) Bohužel už si nevzpomenu na název přípravku (nějaký Anti dark cream), ale pokud jezdíte do zemí mimo EU (stačí třeba dovolená v Egyptě), tak v lékárnách je volně prodejný krém Porcelana či Neostrata, stojí směšných pár dolarů (cca do 200.-Kč) Důležitý je ten obsah 2% hydrochinonu, to ve složení lehce objevíte. Pozor na tu Neostratu, je i u nás, ale 2% hydrochinon je nahrazen cituji:Výtažky z alpských rostlin a SabiWhite®, prokázaná alternativa k osvědčenému hydrochinonu - ale třeba také funguje :-) Taky jsem slyšela, že pokud máte známou lékarnici, tak by to mohla namíchat :-), ale nevím… Přeji úspěšný boj, já jsem ráda, že to mám za sebou a pleť beze skvrn, ale ta hrůza ve mě zůstala, takže se raději důkladně preventivně chráním. Pozn.: Porcelana - oblíbený krém na bělení pro Michala Jacksona 8)

Motýlice
Kelišová 5043 příspěvků 16.02.17 08:16

Můžeš zkusit krém s kyselinou azelaovou, pokud ho sneseš. Já ho používám primárně na akné, ale docela dobře funguje i proti pigmentacím. SKINOREN z lékárny nebo WHITE ACTION od Syncare. Pokud máš citlivější pleť a ne mastnou, tak spíš to druhé. A taky chemický peeling pomáhá. Existuje i jemná alternativa s kyselinou mandlovou, po které můžeš hned mezi lidi. Moje bývalá kosmetička mi ho přes zimu dělávala a byla jsem moc spokojená.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 16.02.17 13:39

Mně se osvědčilo nechat si pigmentový flíček na obličeji nechat na kožním odstranit tekutým dusíkem. Dělá se to ale v zimě a bývá to zdarma. Pak to chce místa mazat opalovacím krémem. Některá pokožka k tomu má sklony i bez braní HA.

Hejkalka 7
Kecalka 339 příspěvků 1 inzerát 16.02.17 14:46

Díky za rady, HA jsem vysadila už před několika lety, make-up tedy nepoužívám. Teď po zimě mám pleť krásnou. Ovšem to sluníčko venku v těchto dnech mě děsí. Už to zase začíná. A to si mažu obličej třeba co 30 min daylongem 50+. Nepomáhá mi to. Sluníčku se vyhýbám, jak jen to jde, ale stejně na něj někdy vylézt musím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >