Preventivka a poplatek za ultrazvuk

223
20.4.17 08:54

Preventivka a poplatek za ultrazvuk

Dnes jsem byla u gynekologa na preventivní kontrole a nemile mě překvapilo, když mi sestřička sdělila, že už pojíšťovna neproplácí ultrazvuk a že si jej musím sama hradit. Chodím do Silesia medical v Ostravě-Porubě. Chtěla jsem se zeptat jestli je to pravda nebo se jen snaží z lidí dostat další peníze? Chtěli za něj 380kč nebo že si musím zřídit jejich stříbrnou klientskou kartu za 200kč, která platí rok a ultrazvuk platit potom nemusím. Samozřejmě jsem zvolila zřízení karty. Máte někdo s něčím podobným zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

217
20.4.17 08:58

Tak to nevím, pojišťovny proplácí většinou 3 ultrazvuky, ale jukni do jejich podmínek, třeba se to změnilo. No a nebo si to nebo něco jinýho nech proplatit z příspěvku preventivní péče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
20.4.17 09:00

No to je mazec, ale slyšela jsem to už, že někteří gynekologové ultrazvuk ani nemají, že ho pojišťovna neproplácí, nebo proplácí ale několikrát za těhotenství, to fakt nechápu, můj doktor mi ho dělá vždy při běžné prohlídce i pokaždé při těhotenské…
změň doktora, tohle je fakt masakr… já platím 30 Kč za zrcadlo a můj lékař je kapacita, bývalý primář, jezdí za ním ženy z celé republiky

• Nahlásit
  • Citovat
20807
20.4.17 09:08

Tak to mě překvapuje, protože jsem žila v tom, že i jako netěhotná mám na ultrazvuk jednou za rok nárok, dělali mi ho pravidelně :think: tak si tu taky počkám na odpověď…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
20.4.17 09:11

Byla jsem na preventivce asi 14 dni zpět a za ultrazvuk jsem neplatila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
20.4.17 09:14

@voodoo Tak to vypadá, že je to jen taktika jak z lidí vytřískat peníze. Škoda mluvit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50190

Pojišťovna proplácí 3 ultrazvuky v těhotenstí. Zbytek je nadstandard, který si NĚKTEŘÍ lékaři nechávají platit. Kolikrát právě těmito jakoby balíčky. A to je ještě celkem vstřícný, že 200,– za rok. Z Prahy vím i třeba o 2.000,– jenom za těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57

Jinak to bude spíše o tom kam chodíte. Ja chodila ke gyn, který mi na 2. Kontrole rekl ze kdyz cekam ty dvojčata ze bude treba častější utz a pojišťovny proplaci jen tri tak si je budu muset zaplatit. Chtel platit i za to ze manžel mohl byt u utz. Takze jsem rychle našla jineho. Utz mi dělal pri každe kontrole a manžel mohl se mnou do ordinace bez problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 09:17

Kvůli doktorovi raději anonymně… mně při preventivce právě upozorňoval, že si pojišťovny v rámci preventivky ty ultrazvuky nepřejí a psal mi ho na jiný den - asi jakože mi ho dělal kvůli nějakým potížím. Nechápu moc pojišťovnu, i on nad tím kroutí hlavou, ale neuděláš nic.

• Nahlásit
  • Citovat
50190
20.4.17 09:18

A ještě ti dám info, že můj gynekolog má za moje těhotenství vykázané tři ultrazvuky á 330,–, ale jinak mi dělal ultrazvuk na každé prohlídce. Ty ale vykázané nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
20.4.17 09:19

No, je možné, že jim pojišťovna ty UTZ. skutečně už neproplácí. S novým rokem přišla nová úhradová vyhláška a je možné, že se zkrátka do limitů nevešli a pojišťovna jim to neproplatila. Já chodím na gyndu, kde se zase platí za CTG. Mám VZP a prý jim to taky neuhradí. Takže za každý monitor jsem platila 100,–, anebo jsem tedy mohla začít chodit do porodnice, měla jsem dáno na výběr. Je to možné, každý lékař to má skutečně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
20.4.17 09:21
@Anonymní píše:
Kvůli doktorovi raději anonymně… mně při preventivce právě upozorňoval, že si pojišťovny v rámci preventivky ty ultrazvuky nepřejí a psal mi ho na jiný den - asi jakože mi ho dělal kvůli nějakým potížím. Nechápu moc pojišťovnu, i on nad tím kroutí hlavou, ale neuděláš nic.

já nechápu proč ho neudělá jenom tak, stejně ho tam má… to jako potřebuje proplatit elektřinu, gel, kondom, nebo co…

• Nahlásit
  • Citovat
50190
20.4.17 09:23
@Anonymní píše:
Kvůli doktorovi raději anonymně… mně při preventivce právě upozorňoval, že si pojišťovny v rámci preventivky ty ultrazvuky nepřejí a psal mi ho na jiný den - asi jakože mi ho dělal kvůli nějakým potížím. Nechápu moc pojišťovnu, i on nad tím kroutí hlavou, ale neuděláš nic.

Ono na tom není nic moc nepochopitelného. Při zdravém těhotenství není potřeba dělat při každé poradně utz. V některých zdrojích pohledáš, že to ani není pro plod vhodné. V případě obtíží se ultrazvuk udělá a stav plodu se zkontroluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.17 09:33

@Doe_Jane tak mohl by, ale pokud má možnost nechat si to proplatit, tak proč by to neudělal, že jo… Je ke mně uprimny a po mně ty peníze nechce
@Tunrida zakladatelka se ptala na prevenci a jestli je možné, že při ní pojišťovna nehradí UTZ, jen jsem ji napsala, že ano…

• Nahlásit
  • Citovat
1770
20.4.17 09:37

@Tunrida těhotenské kontroly do toho samo nepletu, tam proti třem UTZ nic nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie