Preventivní kontrola znamének

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anet456
Povídálka 24 příspěvků 11.02.19 12:31
Preventivní kontrola znamének

Ahoj,
Chodíte si nechat pravidelně kontrolovat znaménka? Jakým způsobem prohlíží doktor/ka? Stačí pouze ta ruční osvětlená lupa, mají to doktoři „v oku“? Našli vám někdy něco podezřelého? Nestalo se vám, že doktor odmavl, že je vše OK, vy jste si stali za vyříznutím podezřelého a vaše obavy se potvrdily?

Díky moc za reakce, Aneta

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12091 příspěvků 11.02.19 13:00

Mě znaménka kontroluje doktorka pohledem, lupou a podezřelá lupou s propojením na PC. Teď tam našla jedno potenciálně nebezpečné a půjde ven. Z

Lenka_Hal
Kelišová 6919 příspěvků 11.02.19 13:04

Chodim a zatim vse vypadalo ok, jen kdyz jsem rekla, ze to chci ven, protoze to roste, slo to ven i na pojistovnu.

Eiculinka
Závislačka 3290 příspěvků 11.02.19 13:40

@nozu Ahoj, u kterého dr. Ti znamínka kontrolují? Mám nad rtem docela vystouplé a uvažuji o kontrole a následném vyříznutí.

Lujza031
Kecalka 159 příspěvků 11.02.19 14:22

Znaménka si kontroluji sama. Problémová znaménka rostou, mění tvar, nemají jednotnou barvu. Já byla přímo na plastice, ale asi ti poradí i kožní. Muži mají problém se znaménky na zádech a ženy na nohách. Já měla jedno na stehnu, zvětšilo se, tak jsem běžela k doktorovi.
Bohužel s věkem se to zhoršuje.

Anet456
Povídálka 24 příspěvků 11.02.19 14:30

Já si nechala zkontrolovat na ambulanci na poliklinice. Ale teď jsem zase v nervech, že mě Dr odbyla.. vše prohlídla ručním dermatoskopem a jedno jediné tím digitálním. Prý ok a mám přijít za rok, že jsou některá potřeba sledovat. Co znamená, že potřebují sledovat jsem se nedozvěděla. Takže jsou riziková a já budu rok zase v nervech!? :/ Jsem prostě šílená :zed:

Keyllah
Extra třída :D 10676 příspěvků 11.02.19 14:34
@Anet456 píše:
Já si nechala zkontrolovat na ambulanci na poliklinice. Ale teď jsem zase v nervech, že mě Dr odbyla.. vše prohlídla ručním dermatoskopem a jedno jediné tím digitálním. Prý ok a mám přijít za rok, že jsou některá potřeba sledovat. Co znamená, že potřebují sledovat jsem se nedozvěděla. Takže jsou riziková a já budu rok zase v nervech!? :/ Jsem prostě šílená :zed:
že jsou asi větší/vystouplej­ší/mají jiný tvar atd. a tam je právě dobré chodit co rok, ona to přeměří a okoukne a zjistí, jestli jsou ok. Já takto chodím s dcerkou, udělalo se jí velké znaménko na kotníku, tak hlídáme jak moc a rychle roste -) chodíme co rok. Celkově jsem klidnější, jen ten den v nervech, jestli je vše ok ;)
Lenka_Hal
Kelišová 6919 příspěvků 11.02.19 15:18

Mne zase bylo receno, ze i nektere muzou rust a nic to neznamena, ale pokud rostou, jsou rizikova. Hlavne se uz nesmeji nova objevit.

nozu
Extra třída :D 12091 příspěvků 11.02.19 16:56

@Eiculinka chodím na kliniku laser med v Praze Podolí. Je tam kožní lékařka, vyšetřuje na pojišťovnu

nozu
Extra třída :D 12091 příspěvků 11.02.19 16:59

@Anet456 nepanikař. Mě tím digitálním prohlédla jen pár, když se jí to nezdálo. Kdyby se doktorce něco hodně nelíbilo, určitě by doporučila odstranění a ne sledování.

Eiculinka
Závislačka 3290 příspěvků 11.02.19 18:15

@nozu díky, Prahu mám daleko. Mrknu na něco v okolí :)

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >