Reklama

Preventivní masektomie - kůži šetřící - zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 11:36
preventivní masektomie - kůži šetřící - zkušenosti?

Zdravím všechny, prosím o zkušenosti. Jsem nostielkou BRCA1. Od prababičky až po mou matku, všechny ženy v rodině měly rakoviny vaječníků či prsou. Lékař mi doporučil preventivní, kůži šetřící masektomii - i kvůli komplikované masivní prsní žláze (na mamografu nelze zobrazir celu, na ultrazvuku také není vidět). Mám prsa velikosti G a velmi tenkou kůži, takže půl roku úplně bez prsou, po půl roce možná rekonstrukce. Máte zkušenost? Při rekonstrukci by mi prý dali implantát pod sval - nezhorší to nějak funkci? Vím, že je to asi nejméně podstatný detail, ale citlivost bradavek - to je asi úplně pryč, že?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Monik29
Kecalka 212 příspěvků 08.08.18 12:38
Anonymní

Doporučuji přečíst knihu „Jak nezemřít“, zvláště kapitolu „Jak nezemřít na rakovinu prsu“. Změnit jídelníček a nechodit na nějakou preventivní! masektomii.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15943 příspěvků 08.08.18 12:44

jako že si necháš uříznout preventivně prsa i když žádnou rakovinu nemáš??? to se vážně dělá? 8o A co preventivně vyndat játra, aby člověk nedostal cirhózu…

jenny.fields
Generální žvanilka 24584 příspěvků 08.08.18 12:48
@aiwwa píše:
jako že si necháš uříznout preventivně prsa i když žádnou rakovinu nemáš??? to se vážně dělá? 8o A co preventivně vyndat játra, aby člověk nedostal cirhózu…

Očividně nevíš, o čem mluvíš. Zkus se vzdělat. http://www.mammahelp.cz/…trukci-prsu/

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15943 příspěvků 08.08.18 12:53
@jenny.fields píše:
Očividně nevíš, o čem mluvíš. Zkus se vzdělat. http://www.mammahelp.cz/…trukci-prsu/

netvrdím, že o tom něco vím, proto jsem se ptala, zda se to běžně dělá. Dík za odkaz :kytka:

Apaji
Kelišová 5309 příspěvků 08.08.18 12:53

@aiwwa

Angelina Jolie podstoupila preventivní odstranění obou prsou, vaječníků i dělohy právě kvůli BRCA (nevím zda 1 nebo 2). Jakmile máš genetickou mutaci BRCA 1 nebo 2, tak je to opravdu na zvážení, protože riziko je obrovské…Takže u takto postižených jedinců to je lepší řešit preventivní mastektomii (případně i odstraněním vaječníků) než potom bojovat o život s následnou chemoterapii, řešením metastáz a klepáním se při každé následné kontrole, jestli se TO
nevrátilo.

Je to těžké, si to připustit, tomu věřím, rozumově je to asi lepší. Jsem šťastná, že toto nemusím řešit, ale chápu, že raději rakovinu předběhnout a nedat jí prostor.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15943 příspěvků 08.08.18 12:55

@Apaji no tak jsem o něco chytřejší, to jsem vůbec nevěděla. U nás v rodině naštěstí žádná žena neměla problém. A já chodím na prevenci. Prostě mě to překvapilo, musí to být hrozné rozhodnutí.

Monik29
Kecalka 212 příspěvků 08.08.18 12:57
jenny.fields

Hodně se o tom píše, ale zda je to pravda … Rakovina si cestu najde, když bude chtít. Ať paní raději zkusí nejdříve, co jsem jí doporučila, nebo si přečte něco podobného, zkusí změnit životní styl a pak se může rozhodovat, zda si nechá něco uřezávat. Víte on farmaceutický průmysl je slušný byznys. Dokonce u nás v čr pán už s rak. tl. střeva se výléčil konopím, ale jelikož ho pěstoval, dostal 8 let ve vězení, to asi pro výstrahu ostatním, ona třeba taková půlroční chemo stojí asi milion kč (bylo napsáno u chlapečka s leukémií).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 13:00
@Monik29 píše:
Doporučuji přečíst knihu „Jak nezemřít“, zvláště kapitolu „Jak nezemřít na rakovinu prsu“. Změnit jídelníček a nechodit na nějakou preventivní! masektomii.

Asi je třeba začít tím, že stejně musím na radikální zmenšení prsou, kvůli bolestem zad. Už tak by mi redukovali mléčnou žlázu. A k prsům - ono je to těžké, mám 4 děti, zemřel mi otec na rakovinu, když jsem byla malá a nechci aby něco takového postihlo moje děti. Na rakovinu mi pak zemřela kamarádka ve 35 - nekuřačka, veganka, šílenec do jogy, teta, strejda, babička, prababička, prateta - všechno velice vzdělaní lidé, co se hýbali, vařili věci ze své zahrádky, nekouřili, nepili. První, kdo rakovinu přežil je má maminka (paradoxně kuřák, ponocovač, odpůrce pohybu a milovník srajda jídla).

Apaji
Kelišová 5309 příspěvků 08.08.18 13:03

@aiwwa

Já to umím pochopit, ono, když člověku vlastně nic není, jít na takový zákrok, aby se chránil do budoucna s tím, že bude následovat rekonstrukce (takže zákroky dva, případně možná i odebrání vaječníků) - to potom jedinec pořád odkládá, že to začne řešit příští rok, a teď jsou Vánoce, a na jaro ne, když začnou za chvíli horka.....Obdivuju, že zakladatelka se takhle odhodlala a hodlá to řešit už bez dalších odkladů.

Když si vzpomenu, jak jsem já odkládala blbou sterilizaci - jednou to bylo před Vánocemi, potom jsem nějak nestihla obligátní únor/březen, v dubnu už začalo být moc teplo, v létě v žádném případě a potom už zase bylo „před Vánocemi“ :lol:

Upřímně přeju, aby to zakladatelce dopadlo co nejlépe, na A. Jolie není nic poznat a ta mrcha (rakovina) nemá co žrát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 13:06
zakladatelka
@aiwwa píše:
@Apaji no tak jsem o něco chytřejší, to jsem vůbec nevěděla. U nás v rodině naštěstí žádná žena neměla problém. A já chodím na prevenci. Prostě mě to překvapilo, musí to být hrozné rozhodnutí.

No k té prevenci, popíšu situaci u mé maminky - preventivní kontrola co půl roku, kvůli rodinné anamnéze - šla na prevenci po pěti měsících, raději před dovolenou - v té chvíli již metastázy na játrech, bránici. Lékařka potvrdila, že co se vaječníků týče, tak je to tak zákeřný nádor, že vše může být hotové do měsíce, když na to přijde.
@Monik29 fénixovy slzy…mé stravování je v pořádku, děkuju za tip. Knihu mám a jsou věci, se kterými úplně nesouhlasím, jsou poměrně radikální, třeba nejíst vajíčka? Jasně z velkochovu, ale domácí proč ne…atd. atd.

Monik29
Kecalka 212 příspěvků 08.08.18 13:09
Anonymní

Tak to zní šíleně! Mám v rodině též jednoho raka za druhým, u zvířat totéž, je to i dobou. Jinak mohu se zeptat, ta kamarádka byla jak dlouho veganka a na co zemřela? Přece jen 35 let je dost neobvyklé. Ta prababička též - trochu se zajímám o genealogii. Já mám zkušenosti, že přišla rakovina, „vyléčila se“ a cca za 10 let se vrátila a to už pak vyléčit nešla, i když děda kuřák zemřel v 52 letech do půl roku. Každopádně ať se rozhodnete jakkoliv, zkusila bych změnit stravu - hooodně se doporučuje rostlinná, jsou tam různé studie, kdy testovali na lidech třeba půl šálku brokolice denně apod. ale výsledky jsou zajímavé a nejde jen o rakovinu, ale celkově. Hodně štěstí :kytka:

Monik29
Kecalka 212 příspěvků 08.08.18 13:10
Apaji

Jak píšete, že rakovina nemá co žrát, tak bohužel, má toho ještě mnoho - tolik orgánů, včetně kostí a krve. Může se projevit kde bude chtít.

inkakřivák
Extra třída :D 13151 příspěvků 08.08.18 13:11
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, prosím o zkušenosti. Jsem nostielkou BRCA1. Od prababičky až po mou matku, všechny ženy v rodině měly rakoviny vaječníků či prsou. Lékař mi doporučil preventivní, kůži šetřící masektomii - i kvůli komplikované masivní prsní žláze (na mamografu nelze zobrazir celu, na ultrazvuku také není vidět). Mám prsa velikosti G a velmi tenkou kůži, takže půl roku úplně bez prsou, po půl roce možná rekonstrukce. Máte zkušenost? Při rekonstrukci by mi prý dali implantát pod sval - nezhorší to nějak funkci? Vím, že je to asi nejméně podstatný detail, ale citlivost bradavek - to je asi úplně pryč, že?

jestli chceš napiš do SZ.

inkakřivák
Extra třída :D 13151 příspěvků 08.08.18 13:12

@Monik29 Raději tyhle řeči nebudu komentovat, dneska se nechci vytáčet, je mi horko i ta.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama