Preventivní prohlídka u lékaře bez zdravotního pojištění

Anonymní
24.8.20 21:44

Preventivní prohlídka u lékaře bez zdravotního pojištění

Ahoj, mám docela zapeklitou otázku, žiju v zahraničí, potřebuji ale na preventivní prohlídku v ČR, ale z VZP jsem se odhlásila (protože je trestné mít více jak jedno pojištění v EU).. když tam teď půjdu ani ne hned nepřihlásí, četla jsem něco že budu muset čekat do 1.ledna? Popř. mi poraďte prosím kolik by stálo kdybych šla rovnou k lékaři bez kartičky a chtěla si to zaplatit prostě sama poradite mi prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
838
24.8.20 21:46

Ahoj, máme to samé co ty. Partner si plně hradil veškerá vyšetření v CZ.
Nebylo by nejjednodušší jít tam, kde jsi pojištěna? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 21:49
@GirlsNick píše:
Ahoj, máme to samé co ty. Partner si plně hradil veškerá vyšetření v CZ.
Nebylo by nejjednodušší jít tam, kde jsi pojištěna? :-)

A je to hodně drahé? Vejdu se třeba do 1000kc? Za jednu preventivku?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 21:50

@GirlsNick nebylo protože ta preventivka musí být v ČR

• Citovat
  • Nahlásit
838
24.8.20 21:53

Partner volal přímo doktorovi, u kterého byl.
Měl k tomu ještě vyšetření navíc nějaké.
Platil okolo 4K.
Zkus zavolat přímo tam, kam jdeš na preventivku, to bude uplně nejlepší, ne? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16771
24.8.20 21:54
@Anonymní píše:
Ahoj, mám docela zapeklitou otázku, žiju v zahraničí, potřebuji ale na preventivní prohlídku v ČR, ale z VZP jsem se odhlásila (protože je trestné mít více jak jedno pojištění v EU).. když tam teď půjdu ani ne hned nepřihlásí, četla jsem něco že budu muset čekat do 1.ledna? Popř. mi poraďte prosím kolik by stálo kdybych šla rovnou k lékaři bez kartičky a chtěla si to zaplatit prostě sama poradite mi prosím?

Zeptej se přímo doktora. Já to takhle měla a platila jsem si taky preventivku. Jinak mě přihlásili hned po příjezdu, ale měla jsem papír, že jsem byla pojištěná v zahraničí od - do.

Příspěvek upraven 24.08.20 v 21:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 21:55

@GirlsNick snad mě ještě vezme, nebyla jsem tam 3 roky. 8o :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1116
24.8.20 21:55

Myslím, že jako samoplatci ti pteventivku někdo udělá, i do té 1000 se třeba u nás vejdes, záleží co bude obsahovat (odběry, mamograf, ok test, popř nějaké rtg či sono). Resp. k čemu to potřebuješ, co všechno to má obsahovat a jaký potřebuješ výstup - potvrzení pro práci či nějakou instituci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 21:56

@P4ja jenže já se právě nevrácím a kdybych si obnovila pojišťovnu v ČR tak ji musím zrušit tady což dělat určitě nebudu, ale děkuju vám :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 21:57

@Nuníček pro obnovení řidičského průkazu

• Citovat
  • Nahlásit
20808
24.8.20 22:00
@Nuníček píše:
Myslím, že jako samoplatci ti pteventivku někdo udělá, i do té 1000 se třeba u nás vejdes, záleží co bude obsahovat (odběry, mamograf, ok test, popř nějaké rtg či sono). Resp. k čemu to potřebuješ, co všechno to má obsahovat a jaký potřebuješ výstup - potvrzení pro práci či nějakou instituci?

Tak s timhle vsim se do tisicovky nevejde ani nahodou. A navic polovina z toho neni soucasti bezne preventivni prohlidky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116

Tak to bych zašla za bývalým obvodakem, bude mít kartu v archivu, není to preventivka, ale prohlídka na řidičský průkaz, u nás za 500.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16771
@Anonymní píše:
@P4ja jenže já se právě nevrácím a kdybych si obnovila pojišťovnu v ČR tak ji musím zrušit tady což dělat určitě nebudu, ale děkuju vám :srdce:

Tak potom nepiš, že by tě tady přihlásili až od 1.ledna, když o to nestojíš. A prostě zavolej doktorovi a domluv se. Většinou berou v pohodě. Ale hlavně jim řekni dopředu. Někteří s tím mají problém, že by to měli psát jako placenou věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
24.8.20 22:01
@mroe píše:
Tak s timhle vsim se do tisicovky nevejde ani nahodou. A navic polovina z toho neni soucasti bezne preventivni prohlidky.

Proto jde se ptala na co to bude mít, psala na řidičák, tak to se vejde a ty věci okolo samozřejmě nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 22:05

Super, tak vám děkuju všem, zavolám tedy k doktorce a domluvím se

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie