Reklama

Preventivní prohlídky u zubaře v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 12.10.10 17:38
Preventivní prohlídky u zubaře v těhotenství

Prosím, nevíte jak to je s prohlídkama u zubaře a kolik jich platí pojišťovna? Letos jsem byla v lednu a v červenci, tzn obvyklé 2 prevenčky jako normální smrtelník jsem si už vyčerpala. V tom červenci jsem sice věděla, že jsem těhotná, ale neměla ještě průkazku. No a gynekolog mne honí, abych měla razítko od zubaře v těhuprůkazce nejlíp včera. Pokud bych šla k zubaři na prevenčku ještě letos, budu mít nárok na proplacení od pojišťovny? Nic mi není, zuby mám vpořádku. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petra Z
Hvězda diskuse 51929 příspěvků 12.10.10 17:41

V těhu jsou zdarma 2 prohlídky u zubaře

Pipet
Generální žvanilka 24089 příspěvků 12.10.10 17:48

Já bych šla až v lednu na normální prevenci.
S Majdou jsem od zubaře razítko neměla vůbec a porodila jsem taky, takže žádný stres=)
Nebo zubaři zavolej a domluv se, jestli ti sestřička třeba jen lípne to razítko a pak dojdeš v lednu…

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 12.10.10 17:51
Gina108 píše:
Prosím, nevíte jak to je s prohlídkama u zubaře a kolik jich platí pojišťovna? Letos jsem byla v lednu a v červenci, tzn obvyklé 2 prevenčky jako normální smrtelník jsem si už vyčerpala. V tom červenci jsem sice věděla, že jsem těhotná, ale neměla ještě průkazku. No a gynekolog mne honí, abych měla razítko od zubaře v těhuprůkazce nejlíp včera. Pokud bych šla k zubaři na prevenčku ještě letos, budu mít nárok na proplacení od pojišťovny? Nic mi není, zuby mám vpořádku. :nevim:

:roll: Gyndaři řekni, že nehraješ žádnou přiblblou soutěž, abys sbírala razítka.
Není to přece povinný, jestli to využiješ nebo ne je tvoje věc, gyndař může prohlídku doporučit a to je tak všechno, co s tím může dělat

Semik
Extra třída :D 10249 příspěvků 12.10.10 18:03

Gino já taky byla v lednu a na začátku července a včera kvůli razítku a nic jsem neplatila takže si tam klidně skoč na další jdu v únoru :palec:

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 12.10.10 18:45
Baba píše:
Gina108 píše:
Prosím, nevíte jak to je s prohlídkama u zubaře a kolik jich platí pojišťovna? Letos jsem byla v lednu a v červenci, tzn obvyklé 2 prevenčky jako normální smrtelník jsem si už vyčerpala. V tom červenci jsem sice věděla, že jsem těhotná, ale neměla ještě průkazku. No a gynekolog mne honí, abych měla razítko od zubaře v těhuprůkazce nejlíp včera. Pokud bych šla k zubaři na prevenčku ještě letos, budu mít nárok na proplacení od pojišťovny? Nic mi není, zuby mám vpořádku. :nevim:
:roll: Gyndaři řekni, že nehraješ žádnou přiblblou soutěž, abys sbírala razítka.
Není to přece povinný, jestli to využiješ nebo ne je tvoje věc, gyndař může prohlídku doporučit a to je tak všechno, co s tím může dělat

jj ja na prohlidce v tehu byla ale zadny razitko jsem si nikam davat nenechala, ani jsem nevedela ze tam je kolonka na zubare a ani to po me nikdo nechtel

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 12.10.10 18:48

Ahoj, taky jsem měla letos vybráno a před týdnem jsem šla k zubařce a docela mě překvapilo, že jsem nic neplatila. Jde prý o kontrolu v těhu, takže se to na to nevztahuje. Jinak jsem stejně nepochopila, proč jsem tam musela.

Eva B.
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 12.10.10 19:14

Proboha, co to je za pojišťovny, že hradí 2 prohlídky ročně??? Nebo je to specifikum zubaře??? Já mám vše včetně plomb (obyč) zdarma… (tedy za 30,–). Jinak v těhu neplatíš, pokud je to do průkazky. Stejně jsem šla zbytečně i já, vypadla mi plomba a zubařka nechtěla vrtat s umrtvením (kvůli mimi) a já bez umrtvení (to bych chcípla).

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 12.10.10 19:17

No já bych klidně těch 30 kč zaplatila, spíš se mi nechce platit za plomby od 350 korun výš. :pocitac:

Eva B.
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 12.10.10 19:20

To je fakt děsný, jak to má každej zubař jinak… Já jsem z Plzně a tady většina zubařů bere prachy jen za bílý plomby, ale známí z ostatních krajů mi říkali, že taky platí jako mourovatý zcela všechno. To je hnus :poblion:

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 12.10.10 19:25

No já jsem při autonehodě vrazila zubama do sedačky přede mnou a tím jsem si totálně rozbila sklovinu a většinu předních zubů mám právě odělávaných bílejma plombama. Snad by měli být nějaký kvalitnější. Každopádně v puse mám víc peněz než v peněžence :mrgreen: . Třeba jeden přední zub mě po opravě stál 1200kč :roll: .

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 12.10.10 19:47

Ahoj, tak já platim i za prevenci na kterou chodim 1× ročně, ale jako těhu bych měla nárok na 2 zdarma. Jinak já měla a stále mam problém s „moudrákem“ takže jsem u zubaře byla skoro jako doma, teď se mi za to nechce platit a on mi s tim nic jinýho než čištění dělat nechce a to tam musim každý ráno, takže na to prdim, ale co jsem chtěla. Když jsem byla u zubaře s tou stoličkou a pak jsem zjistila že jsem těhu a gyn. mě k němu poslal na prohlídku, tak mi dal akorát razítko, že jsem tam byla v lednu (poslal mě tam asi v květnu), takže mě neprohlížel a druhou jsem nestihla. I když jsem chtěla jít na obě, ale on se mnou takhle vyběhl :cert:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 12.10.10 20:40

Ty preventivky navic jsou doporuceni, protoze v tehotenstvi se vic kazi zuby, ale hlavne, vic se delaji zanety dasni, i chronicke a ty mohou zpusobit paradentozu. Takze pokud ma zenska dasne v poradku a na preventivky chodi pravidelne, tak si nemyslim, ze by jeste musela nutne na ty dve doporucene :roll: Jenze nekteri doktori opravdu maji pocit, ze prukazka musi byt cela zaplnena. Mnohem dulezitejsi mi prijde kardiokrivka, kvuli pripadnemu akutnimu cisari, ktery se muze prihodit komukoliv.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 13.10.10 09:32

Díky za rady, k zubaři tedy naběhnu. Můj gyndr je jinak hodný, ale děsný pečlivka :roll:
Pettulle, tak moje zubařka by ti moudrák normálně vyrvala :mrgreen: a to je velmi uznávaná odbornice, žádná sadistka nebo neumětelka. Už mi nechala vyndat nebo sama vyrvala 2 a při prohlídce říká, že moudráky nemaj v puse co dělat a že v těhu se nejlíp trhaj zuby v druhém trimestru :mrgreen: Když s nima nebyl problém, tak jsem statečně odolávala, ale jak začly růst křivě, tak jsem je radši nechala dát pryč.Jeden byl tak křivý, že se fakt blbě čistil, stejně by se časem asi zkazil.

Dana1980
Kelišová 5165 příspěvků 13.10.10 13:40

Delam u zubare,tehotna ma narok na 3× preventivni prohlidku v roce :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >