Preventivní vyšetření plodnosti ženy a muže

Anonymní
1.6.15 09:53

preventivní vyšetření plodnosti ženy a muže

Ahoj. Předem se omlouvám za anonymitu, ale mám zde známe a tohle je pro nás velmi soukromá věc a nechceme, aby o tom někde věděl. Proto prosím o zachování anonymity :kytka:

bude teď den neplodnosti tak v centrech asistované reprodukce je vyšetření na plodnost zdarma. Chtěla jsem jít už minulý rok, ale to se mi bohužel časově nepodařilo, proto chci jít letos. Já bych si moc dítě už přála, ale přítel zatím ne. Budeme přestavovat dům, ale vlastně to bude z velké části novostavba a jakmile bude hotovo tak cca za rok se pustíme do snažení o dítě. S přítelem jsem se domluvila, že půjdeme oba na toto vyšetření když už je ta možnost. Nemusela jsem ho nutit, ale i on má sám zájem se dozvědět víc…
Tak teď k jádru pudla :-)

Jde mi o to, že jsem měla dost gyn. obtíží.. Zatím neřekl lékař nic konkrétně, ale naznačil, že by bylo nejlepší se na dítě brzy vrhnout. Je mi 26 let a asi to myslel na mé problémy, které byly… Mám strach, možná někomu přijdu jako hysterka a předem se omlouvám jestli tento dotaz nebo diskuze někoho obtěžuje.. Mám strach, že se dozvím, že je třeba ve mě nějaký problém, nebo že by bylo vhodné se o dítě začít snažit ihned, ale co pak bude dál když to teď neplánujeme? Není lepší zůstat ve sladké nevědomosti? Nebo se to raději dozvědět hned a snažit se s tím ještě něco dělat? Nevím jestli by nějaké špatné výsledky přesvědčili mého přítele o to se pustit do dítěte ihned.. Mám strach, že zjistím něco s čím si momentálně neporadím. Je dobré na to vůbec chodit? Omlouvám se, ale potřebovala jsem se nějak vypsat… Vím, že plaším předčasně, ale dítě si přeji několik let..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5913
1.6.15 10:31

Teda netuším, jaké vyšetření plodnosti Vám tam ten den udělají. Předpokládám, že partnerovi udělají spermiogram a tebe prohlédnou ultrazvukem, či vezmou krev. :think: Ale v každém případě, si myslím, že pokud je někde problém, je lepší to vědět co nejdřív ne? Aby se s tím dalo něco dělat a jednou jste se toho dítěte dočkali. I když ani to, že řeknou, že jsi zdravá není žádná záruka. Existuje spousta párů, kde jsou oba zdraví a dítě se jim prostě nedaří. My jsme prošli už spoustu vyšetření a prostě nikdo nezjistil příčinu toho, proč se nedaří. Neměla by jsi se tím tak nervovat a přemýšlet o něčem, co ještě není jisté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
1.6.15 10:34

O takové akci jsem tedy neslyšela, nevím, co je myšleno tím vyšetřením plodnosti? Jakože spermiogram a co u ženy? Hormonální profil? To ti stejně nic neřekne, teď může být stav takový a za rok makový.
Já nevím, ale asi bych to předčasně neřešila, stres je akorát tak dobrý na to, aby se vám pak nedařilo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5913
1.6.15 10:41

Jo to je taky pravda.
Tohle vyšetření ti řekne aktuální stav. Asi bych na to šla pouze v případě, že jsi rozhodnutá to pak začít řešit a partner taky. Jinak je to asi takhle předem zbytečné. Rok nebo dva jsou dlouhá doba, může se stát cokoliv. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5913
1.6.15 10:52

Je to tohle?

V případě žen půjde o náběr hormonu AMH a ultrazvukové vyšetření ve třetí den cyklu tzv. Antral Follicle Count (AFC) včetně interpretace výsledků. Mužům bude nabídnuto vyšetření spermií a vyhotovení spermiogramu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 10:56

Ahoj, na Tvém místě bych na preventivní vyšetření nešla, šla bych opravdu až po nějakém čase (roce) neúspěšného snažení. Ono opravdu to nemá cenu řešit takto dopředu, protože lidské tělo se může rychle změnit, tzn co je v pořádku teď nemusí být za rok a naopak :-) Myslím, že by to vyšetření zbytečně stresovalo a stres jak známo početí zrovna nenahrává. Mohu se zeptat, kde jsou ty dny neplodnosti? My už se snažíme téměř rok, tak přemýšlím, že bych to začala řešit. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.15 11:00
@boruvkay píše:
Je to tohle?V případě žen půjde o náběr hormonu AMH a ultrazvukové vyšetření ve třetí den cyklu tzv. Antral Follicle Count (AFC) včetně interpretace výsledků. Mužům bude nabídnuto vyšetření spermií a vyhotovení spermiogramu.

ano je to tohle :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
5913
1.6.15 11:02

@ana_stazie22 našla jsem že třeba v CUBE v Praze to mají 4.6.
Ale třeba moje centrum asi nic takového nepořádá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.15 11:03

Moc všem děkuji za reakce :kytka:
Já vím, že plaším zbytečně, ale strašně si dítě přeju a už vlastně jen ´´čekám´´ na to snažení.. a vím, že to asi není úplně v pořádku, a proto se tím asi stresuji.. Kdyby to vyšlo nějak špatně tak bych ráda začala hned pracovat na dítěti, ale momentální situace by asi nebyla vhodná :( Moc děkuji všem za podporu.. Opravdu je to jen aktuální stav?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.15 11:04
@boruvkay píše:

Jojo, já to viděla u více center. Minulý rok bylo hodně na výběr, záleží odkud jsi? @ana_stazie22

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.15 11:06
@boruvkay píše:

Někde jsem dokonce četla, že by měli dokázat i říct kdy je nejlepší se začít snažit a že by od nich mělo přijít nějaké další doporučení třeba i na nějaké další vyšetření.. Je to pravda? Moc děkuji za reakce, vůbec s tím nemám zkušenost..

• Nahlásit
  • Citovat
5913
1.6.15 11:06
@Anonymní píše:
ano je to tohle :kytka:

Tak pokud je to tohle, tak fakt na to jdi pouze ve chvíli, kdy s tím budete dál pracovat. Jediné co ti tak zjistí je, zda máš v pořádku hormonální profil a číslo AMH a to ti je teď stejně k ničemu. Stejně jako spermiogram. Aby byl průkazný měl by se po 3 měsících opakovat. A pokud to teď fakt nehodláte řešit a pořizovat dítě, pak je zbytečné se tím zabývat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5913
1.6.15 11:08
@Anonymní píše:
Někde jsem dokonce četla, že by měli dokázat i říct kdy je nejlepší se začít snažit a že by od nich mělo přijít nějaké další doporučení třeba i na nějaké další vyšetření.. Je to pravda? Moc děkuji za reakce, vůbec s tím nemám zkušenost..

To si nějak nedokážu představit. Možná tak pokud tam přijde pár a řekne, 6 měsíců se snažíme a nic. Ale ve chvíli, kdy jste se zatím vůbec nesnažili.
A nebereš náhodou antikoncepci? To by pak bylo naprosto zbytečné tam chodit. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.15 11:13
@boruvkay píše:
To si nějak nedokážu představit. Možná tak pokud tam přijde pár a řekne, 6 měsíců se snažíme a nic. Ale ve chvíli, kdy jste se zatím vůbec nesnažili.
A nebereš náhodou antikoncepci? To by pak bylo naprosto zbytečné tam chodit. :zed:

Antikoncepci právě neberu.. Nijak se nechráníme, provozujeme řadu let přerušovanou soulož, ale taky se před několika lety stalo, že sem měla asi 2× pozitivní test a vždy to s MS odešlo. Řešila jsem to s dr… Kdyby dítě neplánovaně přišlo tak to neřešíme a necháme si to, neprovozujeme to takhle jen tak.. Měla jsem velké problémy s čípkem a dost jsem trpěla na cysty… Hodně lidí mi i říká, že je divné, že za těch téměř 8 let nic, tak aby jsme potom neměli problém.. O to mi jde.. Asi kdyby jsme se dozvěděli, že s tím budeme mít problém tak to začneme už zkoušet i když budeme přestavovat dům… Ráda bych věděla jak na tom jsem, abych něco nezanedbala..

• Nahlásit
  • Citovat
11689
1.6.15 11:13
@Anonymní píše:
Moc všem děkuji za reakce :kytka:
Já vím, že plaším zbytečně, ale strašně si dítě přeju a už vlastně jen ´´čekám´´ na to snažení.. a vím, že to asi není úplně v pořádku, a proto se tím asi stresuji.. Kdyby to vyšlo nějak špatně tak bych ráda začala hned pracovat na dítěti, ale momentální situace by asi nebyla vhodná :( Moc děkuji všem za podporu.. Opravdu je to jen aktuální stav?

No samozřejmě… Spermiogram se může za rok rapidně změnit.
A velmi správná poznámka je ta o antikoncepci, jestli bereš nějaké hormony, tak na to fakt nemá cenu chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama