Reklama

Převod stávající hypotéky na jinou nemovitost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

garnier
Kecalka 147 příspěvků 22.03.18 08:32
Prevod stavajici hypoteky na jinou nemovitost

Dobry den vsem. Chtela bych se zeptat, jestli nekdo ma podobnou zkusenost. Hypoteka na byt cca 400 000. Byt prodam a koupim si dum. Lze „pretahnout“ na dum? Ten ma hodnotu nekolik milionu. Jde o komercni banku. Jine zavazky nemame.

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.03.18 08:36

@garnier pokud prodáš, vyplatíš hypotéku :think: čistě teoreticky to jde - ségra měla hypotéku na dům, odstoupili od smlouvy, po domluvě s bankou jim hypotéku převedli na byt - byl ve stejné hodnotě, odhad a vše bylo OK. Dojdi do banky, poraď se tam :palec:

garnier
Kecalka 147 příspěvků 22.03.18 08:37

Zkusime. Dekuji :)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.03.18 08:42

@garnier ono je i otázkou, jestli fakt není lepší doplatit předchozí z prodeje a vzít si novou.. a budeš muset hradit veškeré výmazy a zápisy do katastru. Ale pokud máš jinak historii - platební - ok, tak by neměl být problém.

garnier
Kecalka 147 příspěvků 22.03.18 08:49

Platebni historie je v pohode. Jen jsem se chtela vyhnout znovuzarizovani hypoteky.

Tichošlápek
Extra třída :D 10081 příspěvků 22.03.18 09:02

Tomu se nevyhnes - myslím zařizování. Stejne budeš muset nechat dělat odhady, vzhledem k rozdílným nemovitostem i částkám bude třeba i znovu požádat o schválení hypotéky. Řešili jsme teď podobnou věc - byt na úvěr a stavbu nového domu. Cele to muselo projít komplet schvalovacím procesem ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.03.18 09:02
@garnier píše:
Platebni historie je v pohode. Jen jsem se chtela vyhnout znovuzarizovani hypoteky.

jasné, chápu.. ale ono to papírování kolem bude taky divočina :(

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 22.03.18 09:35
@garnier píše:

Upřímně, možná by to bylo jednodušší, než převádění hypotéky :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.03.18 09:36
@Tunrida píše:
Upřímně, možná by to bylo jednodušší, než převádění hypotéky :think:

já si to též myslím ;)

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 22.03.18 09:43
@martina.se píše:
já si to též myslím ;)

Já jsem zrovna předevčírem byla v bance konzultovat možnost prodeje bytu při konci fixace, byt je jako spoluzástavní a chystáme se ho prodat švagrovi, který si na něj jistě bude brát úvěr a samozřejmě nejvíc v úvahu přichází další hypotéka. Jestli k tomu dojde, bude to opravdu zábavné období. A to jsem tu možnost řešila v rámci stejné banky, pokud se rozhodneme refinancovat jinde, tak si to asi radši půjdu hodit 8o :mrgreen:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 22.03.18 10:03

Jde to převést a je to lepší nez brát novou, přeci prvně se splácí úroky, takže je výhodnější ji zachovat (nevím kolik let ji platíte a jak máte fixaci)
A náročné to nějak nebylo, dvakrát skočit do banky a pak na katastr :nevim:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >