Prezenční studium ve 26, lze to zvládnout?

27
1.6.20 08:37

Prezenční studium ve 26, lze to zvládnout?

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s prezenčním studiem na VŠ v tomto věku, případně starším? Nejde mi teď o nějaké poplatky, školu jako takovou si naštěstí platit muset nebudu, jelikož mám zatím Mgr. pouze ze soukromé. Spíš mi jde o to, zda máte některá zkušenost s tím, zda je reálné stíhat klasickou práci (naštěstí mám home office) a do toho prezenční studium. Kombinovaná forma v mém případě bohužel neexistuje, je to z velké části praktický obor. Uvítám jakékoilv rady a zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27589
1.6.20 08:48
@badmm píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s prezenčním studiem na VŠ v tomto věku, případně starším? Nejde mi teď o nějaké poplatky, školu jako takovou si naštěstí platit muset nebudu, jelikož mám zatím Mgr. pouze ze soukromé. Spíš mi jde o to, zda máte některá zkušenost s tím, zda je reálné stíhat klasickou práci (naštěstí mám home office) a do toho prezenční studium. Kombinovaná forma v mém případě bohužel neexistuje, je to z velké části praktický obor. Uvítám jakékoilv rady a zkušenosti :kytka:

Podle mě ne. Už z logiky vyplývá, že prezenční studium vyžaduje tvou přítomnost :nevim:

Pokud teda tvoje práce na HO není jen nějak formální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
1.6.20 08:48

Záleží na oboru. Takové ty velkokapacitní humanitní a sociální vědy (např. ekonomie, právo, mezinárodní vztahy apod.) obecně jdou, ale třeba u medicíny si to moc neumím představit… Pak jsou obory, kde se musí hodně na praxe, tak tam to taky bude obtížnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
1.6.20 08:54
@badmm píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s prezenčním studiem na VŠ v tomto věku, případně starším? Nejde mi teď o nějaké poplatky, školu jako takovou si naštěstí platit muset nebudu, jelikož mám zatím Mgr. pouze ze soukromé. Spíš mi jde o to, zda máte některá zkušenost s tím, zda je reálné stíhat klasickou práci (naštěstí mám home office) a do toho prezenční studium. Kombinovaná forma v mém případě bohužel neexistuje, je to z velké části praktický obor. Uvítám jakékoilv rady a zkušenosti :kytka:

Název prezenční studium je jedna věc, druhá věc je reálně, kdy a na čem je povinná nebo nutná docházka v jakém rozsahu.

To si zjisti ke konkrétnímu oboru - studijní plán a nejlépe osobně od někoho, kdo tam studuje.

Jinak jo, měli jsme spolužáky i po čtyřicítce, kteří normálně někde pracovali a neměli žádné oficiální úlevy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.20 08:58

@badmm Za mne ano. v 26 jsem zacala prezencni magistra a za 2.5 roku promovala. Pritom jsem delala full time - jen jsem mela flexibilnejsi praci (mohla jsem si napracovat). bylo to uplne ok. Sice dovolena a nektere vikendy padly na studium ale ty dva roky se to da vydrzet. Jsem v oboru, kde bych mela bez magistra vetsi problemy takze mne hnal dopredu i motiv.
Ale zvladnout se to da v pohode. Jeste zalezi kolik prednasek je povinnych, jakych obor atd. My meli povinnych docela dost ale spousta prednasek se i nahravala i treba studenti) coz dost pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 09:05

Někdy jde domluvit na prezenčním individuální studijní plán. V praxi to znamenalo povinné všechny laborky, terénní cvičení, praxe. Přednášky nepovinné. Vycházelo to na jeden den v týdnu. Měla to tak kolegyně, normálně pracovala a jeden den v týdnu měla studijní volno. Na oplátku, že si doplnila VŠ vzdělání se musela „upsat“ zaměstnavateli na 5 let. Já školu dělala klasika kombinovaně a brala jsem si na zkoušky dovolenou nebo náhradní, občas mi to napsali jako služební cestu a upsat jsem se nemusela. Jde všechno, ale bývá to náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
1.6.20 09:40
@Anonymní píše:
Někdy jde domluvit na prezenčním individuální studijní plán. V praxi to znamenalo povinné všechny laborky, terénní cvičení, praxe. Přednášky nepovinné. Vycházelo to na jeden den v týdnu. Měla to tak kolegyně, normálně pracovala a jeden den v týdnu měla studijní volno. Na oplátku, že si doplnila VŠ vzdělání se musela „upsat“ zaměstnavateli na 5 let. Já školu dělala klasika kombinovaně a brala jsem si na zkoušky dovolenou nebo náhradní, občas mi to napsali jako služební cestu a upsat jsem se nemusela. Jde všechno, ale bývá to náročné.

Tak nejak.
Je to strasne hodne o motivaci, o tom jestli mas/nemas deti, jestli mas nekoho kdo pomuze, partner neni blb co po tobe vyzaduje domaci prace protoze na ty uz fakt cas neni a v neposledni rade o penezich. Mimochodem treba na diplomku jsem si vzala mnohem vic volna a z prace odesla protoze jsem vedela ze po dokonceni skoly ji budu menit… Ale ta motivace je nejvic. Proste chtit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama