Při chůzi stáčí hlavičku napravo

10
28.7.13 08:48

Při chůzi stáčí hlavičku napravo

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost: Malá začala chodit ve 14 a 3/4 měsících. Při chůzi ale stáčela a stáčí hlavičku doprava. Před očkováním se o tom manžel zmínil obvodní doktorce a ta nás poslala na neurologii a neoočkovala nás. Na neurologii nás poslali na dětské k CT vyšetření, kde zjistili, že je vše v pořádku a neuroložka nás objednala na kontrolu až v září a malou mohla obvodní dr. oočkovat. Malá má dny kdy tu hlavičku doprava stáčí a dny, kdy zase chodí normálně. Vůbec nevím, co to znamená, a připadá mi to divný. Na dětském, když jsme ležely, tak nám sice všichni doktoři říkali, že je úplně v pohodě. Asi to moc řeším, ale kdyby jste ji fakt viděli, nedalo by Vám to klid jako mě. ještě jen dodám, že ta chůze není ani taková perfektní, ale spíše capkavá, občas i padá. Za každý příspěvek a zkušenost předem moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

valkil
28.7.13 09:36

Taky jsem to u syna dost pozorovala (jen já), a od doktorky mám papír na neurologii, ale ted přes léto, kdy je málo oblečený a pozoruju ho, tak už se mi to tak nezdá, a na tu neurologii zřejmě asi nepůjdu.

Kolik je dceři?
Malej až teď ve 2 1/2 letech chodí skoro tak jako „dospělý“ Ale běhání je furt takové široké.

• Citovat
  • Upravit
3578
28.7.13 10:07

Ahoj.Syn mel problemy se stacenim hlavicky od 3mesicu. Chodili jsme kvuli tomu na rehabilataci a cvicili vojtovku. Kolem 8 mesice to vymizelo.Bylo to vzdy jen par dni a pak to ustalo. S manzelem jsme si mysleli ze je to svaloveho puvodu. Chvili byl klid a pak po roce jak maly zacal chodit se to zase objevilo. Jedenkrat za mesic na nekolik dni mel hlavicku na stranu.Byli jsme kvuli tomu taky v nemocnici a na neurologii vse vporadku a zaver pravdepodobne svaloveho puvodu. Chteli mu delat CT to jsme odmitli. A z niceho nic je klid od unora je maly bez problemu.Muzu se zeptat to staceni hlavicky je porad? Byli jste i na ocnim vysetreni? My byli i tam. Mohla by to byt kvuli ocickam, ze spatne vidi tak staci hlavicku.Tak nam to dr. vysvetlovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
28.7.13 10:20

Syn měl si predilekcí problémy od 3. měsíce, chodili jsme na rehabku a protahovali. Pak se to zlepšilo, ale když začal lézt a pak chodit, tak to bylo zase patrné. Poslali nás opětovně na neurologii, kde doktorka říkala, že to taky vidí (syn to dělal jen občas), ale že to bude svalového původu. Byli jsme pro jistotu posláni na oční vyšetření, které bylo taky v pořádku. Takže ve výsledku máme jen protahovat krční svaly. Časem se to upravilo a dnes (jsou mu dva) to nepozoruju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
28.7.13 10:24

Malé je už 16 a 3/4. Běhá taky tak jako těžkopádně a chůze jak jsem již psala. U nás to stáčení hlavičky vidí teda všichni. Tak uvidíme, jen jsem z toho taková přešlá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3578
28.7.13 10:31

@drnda4 Chapu te.Byla jsem z toho taky velmi nestastna.Co zajit na rehabilitaci aby vam poradili nejake cviky na protazeni krcniho svalstva. Pokud vyslo CT vporadku a neni to od ocicek tak je to na 100% svaloveho puvodu jak u nas. Preji at se to male co nejdrive upravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
28.7.13 10:34

Na RHB budu ale asi potřebovat doporučení lékaře, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3578
28.7.13 12:53

@drnda4 jo na rehabilitaci musi byt zadanka. Jestli mas rozumneho pediatra tak by ti to mel bez problemu napsat.Snad to pomuze a poradi ti tam.Jo a lozila mala spravne? Stridala rucicky, nozicky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3578
28.7.13 12:55

@Manticora Muzu se zrptat jak jste protahovali krcni svaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
28.7.13 15:14

Malá lezla úplně v pohodě, střídala horní i dolní končetiny správně. Tam problém nebyl. Můžu se zeptat, jak protahujete ty krční svaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
28.7.13 19:03

Ahoj, omlouvám se za zpoždění, byli jsme venku. V podstatě jsou to jednoduché protahovací cviky, které nám na neurologii ukázali. Když byl menší, tak vleže, jemně uchopit jednou rukou za vrchol hlavy a hlavičku uklánět střídavě k jedné a pak k druhé straně k rameni. Hlava musí být v jedné rovině s ramenem. Dát hlavu do krajní polohy k rameni a nechat chvilku, cca 3 vteřiny a pak na druhou stranu. Nesmí to jít přes bolest, žádné křupání, jen plynulý, pomalý úklon. Když je dítě starší (my cvičili, když začal chodit), tak totéž vestoje, lze i vleže, pokud bude ležet v klidu.
Doporučuju ale určitě to oční vyšetření, ony kolikrát ty dětské doktorky ani neví, že by to mohlo souviset. Oční vyšetření nebolí, jen je náročné na čas a spolupráci dítěte.
POkud chcete více info, klidně pište.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama