Při jaké teplotě v místnosti nechat spát dítě od 0m a víc

28.2.16 11:24

Pri jake teplote v mistnosti nechat spat dite od 0m a vic

Ahoj vsem. Zajima me jaka je minimalni teplota v mistnosti pro spanek miminka? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71422
28.2.16 11:29

@LenkaLenka.cz Žádná minimální teplota není… prostě podle teploty oblečeš mimino, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.16 11:36
@j.a.n.i1 píše:
@LenkaLenka.cz Žádná minimální teplota není… prostě podle teploty oblečeš mimino, ne?

Nebo jestli je idelani teplota pro dobry spanek.Kdyz v tom lezi skoro celou noc. Jinak jo, je to logicky co pises.Ale hold nezkuseneho cloveka napadnou nekdy i hloupe otazky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
28.2.16 11:36

@LenkaLenka.cz Doporučuje se ve vyvětrané, zatemněné a chladnější místnosti-já bych řekla kolem 20 stupňů…navíc každé mimi je jiné první dcera byla horkokrevná, takže jsem jí oblékala méně, jen lehkou zavinovačku…a druhá je zmrzlík, musím občas přiat i deku a čepičku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.16 11:39
@BaMaK píše:
@LenkaLenka.cz Doporučuje se ve vyvětrané, zatemněné a chladnější místnosti-já bych řekla kolem 20 stupňů…navíc každé mimi je jiné první dcera byla horkokrevná, takže jsem jí oblékala méně, jen lehkou zavinovačku…a druhá je zmrzlík, musím občas přiat i deku a čepičku…

Myslela jsem ze to je blba otazka ale nakonec jsem se dozvedela co jsem chtela :) diiiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
28.2.16 11:41

Mě doktorka říkala přes den 24 v noci 20 jak píše @BaMaK ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
28.2.16 11:52

@LeniczkaK Tak to bych naše musela nechat jen v plínce, taky záleží jak staré, novorozence možná ano, ale když už má pár týdnů…a co spaní venku, teď přes zimu? Podle mě ideál, klidně 2 hodiny…podle mě je to zdravé a pro imunitu prospěšné, ale co člověk, to názor :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17520
28.2.16 11:52

V noci my dospeli mame v loznici v rozmezi 18-20 stupnu v dome. V Pze v byte jsme bezne meli s bidou 18 stupnu v loznici, protoze ta prvorepublikova krasna ratejna s vysokyma stropama a velkyma oknama situovana na sever se s wavkama vic vytopit ani nedala.
Deti maji kazdy ve svem pokojiku pres noc 21 stupnu, pres den mame termostat na 22 stupnu, ale realne maji v pokojikam cca 23-24 stupnu, v obyvaku mame kolem tech 23 stupnu a loznice je nejchladnejsi a tonam vyhovuje (zvyk z Phy)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
28.2.16 11:57

Tak třeba my měli v ložnici od nějakých 17 až do 30 podle roční doby… a na táboře nebo na výletech bylo v noci třeba jen kolem 7° a taky nebyl problém, jen dostal zimní fusak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23385
28.2.16 12:39

My jsme spávali s dětma taky tak v těch 17 stupních, jak byly starší tak i míň. Sama doktorka říkala na spaní 17°C. Přes den stačí 20°C. Mít v ložnici přes 20°C tak umírám a nevyspím se, tento problém máme naštěstí jen v létě a i tak si v ložnici držíme nízkou teplotu.
Děti jsem oblékala přiměřeně teplotě a aspoň se mi neodkopávaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20203
28.2.16 12:52
@LenkaLenka.cz píše:
Ahoj vsem. Zajima me jaka je minimalni teplota v mistnosti pro spanek miminka? :)

Odpovím ti asi takhle, jaká je minimální teplota na to, aby si mimino mohlo venku chrupat v kočáře?

Jak psala @j.a.n.i1, když budeš s miminem někde na chalupě, pod stanem a podobně, tak prostě dítě akorát příslušně oblékneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9903
28.2.16 13:01

No blbá otázka to určitě není…devatenáct až dvacet stupňů ideálka - a jak tady holky píšou, oblíkat dítě, podle toho, jakej je typ…my třeba nepoužíváme ani v zimě spací pytel, protože se mi v něm vždy zapotila…je prostě jen v overalu a pod peřinou, kteoru má stejně ustavičně odkopanou :) přetápět není dobrý…ani zbytečně navlíkat do čepice na noc a tak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
28.2.16 13:53

Porodní asistentka mi říkala přes den tak 21-23 (ale dávám 24, někdy i 25) a na spaní stačí 20, těch 20 se mi osvědčilo ( hezky ale zavinout :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
453
28.2.16 14:16

@BaMaK tak já třeba mám i večer víc než 20, nebo aspoň to ukazuje teploměr, ale pocitově mi to nepřijde, protože jsou chladné zdi a nějak to cítím.. A to jsem zvyklá z baráku že když se šlo na záchod tak chodba se nikdy nedala vytopit a bylo tam i o 10 stupňů míň než v pokoji.. A určitě jsem i pro otužování, procházka každý den ideální, ale jak tu píší ostatní, podle toho oblékat..

Já třeba oblékám jen jednu vrstvu (bavlněný overal) a na spaní +deka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama