Při jaké teplotě už brát pejska domů?

14342
21.9.19 23:21

Při jakéi teplote už brát pejska domu?

Dobrý den, máme doma 3,5 měsíce straré štěně.. Venkovní rasa.. První týdny byl doma, postupně byl přes den snáma venku.. Před 14 dny, kdy tam nebylo zima jsme zkusili i na noc.. Máme boudu blízko domu, vyteplenou. Vše proběhlo docela dobře, protože pejskem je na to hodný. Hned i doma si zvykl na lůžko, pak když šel poprvní ven na dvě, tři hodinky sám, tak nekňučel.. Zkusili jsme teda to boudu, knuˇčel asi 15 min, a pak spal celou noc- tehdy jsme měli ještě otevřené okno. Jinak běžně spal celou noc.. Zvykl si pěkně, i sám si jde do boudy, kde má svoje hračky a polštářek, ale.. Řešíme situaci.. nechat ho tam, a nebo ho znovu brát třeba doma do chodby. Nevíme, co je lepší… Je to ještě štěně, ale zase někdo říká, že si nenabere srst, dkyž bude přes den venku..
Co myslíte máme ho vzít na noc nebo ne.. Veterinář říkal, př mrazech, že by v zimě nechla doma, tak přemýšlíme, do jaké teploty nechat a pak ho třeba z boudy vzít domů..
Ted tu máme 5 st, když jsem se dívala.. Každopádně ještě před týdnem v tuto dobu bylo přes 15 st..
Spíš jde o to, že si opravdu pěkně zvykl na boudu, máme ji pěkně před okny, vyteplenou, hračky, všechno, na vyvýšeném místě, pěkně všude vidí, a máme strach, že ho odnaučíme, každopádně to počasí… co radíte? Vzít domů do tepla, ale co zbytek dne, až bude sníh je to venkovní pejsek a nebo nechat v boudě, když neni problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
21.9.19 23:30
@kvaček píše:
Dobrý den, máme doma 3,5 měsíce straré štěně.. Venkovní rasa.. První týdny byl doma, postupně byl přes den snáma venku.. Před 14 dny, kdy tam nebylo zima jsme zkusili i na noc.. Máme boudu blízko domu, vyteplenou. Vše proběhlo docela dobře, protože pejskem je na to hodný. Hned i doma si zvykl na lůžko, pak když šel poprvní ven na dvě, tři hodinky sám, tak nekňučel.. Zkusili jsme teda to boudu, knuˇčel asi 15 min, a pak spal celou noc- tehdy jsme měli ještě otevřené okno. Jinak běžně spal celou noc.. Zvykl si pěkně, i sám si jde do boudy, kde má svoje hračky a polštářek, ale.. Řešíme situaci.. nechat ho tam, a nebo ho znovu brát třeba doma do chodby. Nevíme, co je lepší… Je to ještě štěně, ale zase někdo říká, že si nenabere srst, dkyž bude přes den venku..
Co myslíte máme ho vzít na noc nebo ne.. Veterinář říkal, př mrazech, že by v zimě nechla doma, tak přemýšlíme, do jaké teploty nechat a pak ho třeba z boudy vzít domů..
Ted tu máme 5 st, když jsem se dívala.. Každopádně ještě před týdnem v tuto dobu bylo přes 15 st..
Spíš jde o to, že si opravdu pěkně zvykl na boudu, máme ji pěkně před okny, vyteplenou, hračky, všechno, na vyvýšeném místě, pěkně všude vidí, a máme strach, že ho odnaučíme, každopádně to počasí… co radíte? Vzít domů do tepla, ale co zbytek dne, až bude sníh je to venkovní pejsek a nebo nechat v boudě, když neni problém

Tak kdyby bylo - 10 a víc, nechala bych ho třeba v kotelně nebo technické místnosti, pokud máte. Jinak pes srstí obroste. Máme v příbuzenstvu venkovního psa a ten je v zimě krásně obrostlý. Zvyklý být za každého počasí maximálně v boudě. Dřív to tak bylo na vsi. Psy se do domu netahali. Ale mívali odolné druhy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52682
21.9.19 23:32

Jak je velký? On je dost problém aby v noci byl ve velkém teple a pak přes den mrznul venku. To je špatně. není možnost garáž, kůlna… Tam nebude teplo ale ani nebude mráz. jako štěně asi na zimu tak dobrou srst mít nebude :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
21.9.19 23:35

Je to mimino, teď už srst moc nenabere než bude zima. Brala bych ho domů, když bude míň než 5 nad nulou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
21.9.19 23:42

On ted spí, byla jsem se na něho dívat..tak nevím, jestli ho budit a nebo ho nechat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
21.9.19 23:44

@Markéta80 to víme, ale veterinář řekl na zimu, na mraze… ale on pěkně spí je tam zabalený v dece podložce a má chlupatý polštářek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
21.9.19 23:52

Mě spíš zajímalo ta pocitová teplota, jak to vidíte, kdy si ho vzít domů. asi zas tak zimu nebude pořád, možná bude i teplej, někdy chladněj, ale hlavně ted to přechodové období..
Ráno, když vyběhne ven, už si ho berem na chvilku domu potulit a pak už chce ven, pořád tam někdo s ním je takt toto je vpohodě, ale ty noční teploty řešíme.
Jinak je to malý jezevčíček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
21.9.19 23:54
@kvaček píše:
Mě spíš zajímalo ta pocitová teplota, jak to vidíte, kdy si ho vzít domů. asi zas tak zimu nebude pořád, možná bude i teplej, někdy chladněj, ale hlavně ted to přechodové období..
Ráno, když vyběhne ven, už si ho berem na chvilku domu potulit a pak už chce ven, pořád tam někdo s ním je takt toto je vpohodě, ale ty noční teploty řešíme.
Jinak je to malý jezevčíček

Tak jezevčíka bych teda nechala doma. Tím spíš když je to štěně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
21.9.19 23:55

@katast nám řekl veterinář ven, že může, řešil jenom razy, že by měl být někde.. tak nevím, jinak si na boudu zvykl, chodí si tam sám.. :nevim: tak fakt nevím no, z domů mě chce i sám už ven… je vidět, že ho táhne ven…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
21.9.19 23:56

Tak mám ho vzbudit??? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
21.9.19 23:58
@kvaček píše:
@katast nám řekl veterinář ven, že může, řešil jenom razy, že by měl být někde.. tak nevím, jinak si na boudu zvykl, chodí si tam sám.. :nevim: tak fakt nevím no, z domů mě chce i sám už ven… je vidět, že ho táhne ven…

A dala bych mu do boudy slámu nebo dřevitou vlnu. Deky vám navlhnou a naopak mu bude ještě větší zima.
Jako asi venku vydrží, ale jestli mu tam bude dobře :nevim: Žije tak spousta psů, nevím jestli jsou šťastný. Podle mě každej pes chce mít tam kde má smečku (lidi), aspoň podle mých zkušeností. Já už bych psa jenom ven nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
22.9.19 00:00
@kvaček píše:
Tak mám ho vzbudit??? :nevim:

Teď ho nechte klidně spát. Rozmyslete si, kde ho chcete nechávat spát a zítra ho kdyžtak dejte jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
22.9.19 00:01

@katast to chápu, alle je to venkovní pes, on už po hodině chce sám ven i bez nás, tak v tomto problém nebude, hlavně tam pořád někdo je a noci spí, spíš jsem řešila tu teplotu.. On spí celou noc, nekňučí, ale spíš řeším tu teplotu- deku má okolostěn na dece je podložka pro psy měkká…na ni leží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
22.9.19 00:04

@katast každopádně od 5 st mín určitě podle vás nenechávat… tak jak říkám minulý týden zas tak zima nebyla, až dneska, když jsem koukla na tepoměr, včera bylo ještě nad 10 st

Příspěvek upraven 22.09.19 v 00:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
22.9.19 00:05
@kvaček píše:
@katast to chápu, alle je to venkovní pes, on už po hodině chce sám ven i bez nás, tak v tomto problém nebude, hlavně tgam pořád někdo je a novsi spí, spíš jsem řešila tu teplotu.. On spí celou noc, nekňučí, ale spíš řeším tu teplotu- deku má okoniřknu na dece je podložka pro psy měkká…

To ten náš chce taky ven, ale pak je rád, že může zpátky dovnitř za náma. Ale to je na vás.
Dala bych mu tam něco co nenavlhne a udrží mu to teplo až bude zima a asi to zvládne. Já osobně bych ho ale letos na zimu nechala doma a zvykala ho na boudu kdyžtak až od jara. Je to prcek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat