Při kojení pláče a vzteká se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 13.07.19 11:44
Při kojení pláče a vzteká se

Zdravím. Mam problém poslední týden s dcerou při kojení. Začala se mi při kojení hrozně vztekat, plakat. Byli jsme teď po měsíci v poradně, přibírá, roste. Vztekání je vyčerpávajici pro mě a hlavně se bojím, že se ani ona díky tomu nenají dostatečně. Vždy musím dávat pauzy, střídat prsa, když ji dám dudlík, hned se uklidní a pak zkouším přiložit znovu a zase zacne řev…ale mám pocit, že nějak hlady nebrečí, tak nevím, zda ji to stačí nebo prostě bojkotuje moje prso. Nevím co s tím. Nechci zatím dokrmovat UM, chtela bych do půli roka čiste kojit, ale jsem z toho teď trochu na nervy, navíc i máma s tchyni do mě husti, že jí to už určitě nestačí (JEN MM), to mě taky depta. Chci být v pohodě, ale občas je to všechno náročný. Za 9 dní jí budou tři měsíce. Prosím, máte někdo podobné zkušenosti? Přešlo to? Jak jste řešily? Potřebuji nějak podpořit :(
Děkuji všem :kytka:

Reakce:
Levandulina
Kelišová 6820 příspěvků 5 inzerátů 13.07.19 12:17

A zkusila jsi jinou polohu při kojení? Moje čtyřměsíční začala taky tak blbnout. Vždycky jsem jí držela v náručí a koila. To už nejde, u toho řve. Tak kojím v leže. Ale to fakt musí mít hlad. Když nemá, tak řve, že jí asi do toho nutím…

P4ja
Extra třída :D 10701 příspěvků 13.07.19 12:20

@kazetkakiki Hodila bych se do klidu, a pokud prso nechce, tak bych jí nenutila. Může plakat a vztekat se z jiných příčin, třeba prdíky, mokrá plínka atd. Pokud přibírá a má za den 6- 8 počůraných plínek, tak bych to neřešila. Já si prožila podobné dva dny, když jsem začala menstruovat. To jsem jí asi opravdu nevoněla, ale srovnalo se to. Do kojení jsem šla s tím, že to není žádná věda, a pokud se vztekala, tak jsem jí pochovala zkusila přiložit, ale když nechtěla, tak jsem to neřešila. Hlavně se nenech ukecat nesmysly. Mimino se jinak vyjádřit neumí než pláčem, tak může plakat z víc příčin.

Zkus jí víc pomazlit, chovat, aby tě víc cítila a buď v pohodě, to přejde :) :kytka:

kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 13.07.19 13:00
@P4ja píše:
@kazetkakiki Hodila bych se do klidu, a pokud prso nechce, tak bych jí nenutila. Může plakat a vztekat se z jiných příčin, třeba prdíky, mokrá plínka atd. Pokud přibírá a má za den 6- 8 počůraných plínek, tak bych to neřešila. Já si prožila podobné dva dny, když jsem začala menstruovat. To jsem jí asi opravdu nevoněla, ale srovnalo se to. Do kojení jsem šla s tím, že to není žádná věda, a pokud se vztekala, tak jsem jí pochovala zkusila přiložit, ale když nechtěla, tak jsem to neřešila. Hlavně se nenech ukecat nesmysly. Mimino se jinak vyjádřit neumí než pláčem, tak může plakat z víc příčin.Zkus jí víc pomazlit, chovat, aby tě víc cítila a buď v pohodě, to přejde :) :kytka:

Děkuji :srdce:. Jojo, čůrá tak 6-8× denně a třeba teď po vztekacim kojení už hodinu spinká, tak si říkám, že když by měla hlad, určitě by takhle v klidu nespinkala. A hodit do klidu se musím, páč stres je fakt zabiják všeho! :roll:

kazetkakiki
Povídálka 47 příspěvků 13.07.19 13:02
@Levandulina píše:
A zkusila jsi jinou polohu při kojení? Moje čtyřměsíční začala taky tak blbnout. Vždycky jsem jí držela v náručí a koila. To už nejde, u toho řve. Tak kojím v leže. Ale to fakt musí mít hlad. Když nemá, tak řve, že jí asi do toho nutím…

Jojo, zkouším i jiné polohy a je pravda, že občas se podaří při jiné poloze, že je v klidu…dnes jsem zkusila i to, že přestanu kojit, dám dudlík, chovám ji, chvíli si hrajeme a během hry najednou vytáhnu prso a dokojim ji a celkem to zabírá :mrgreen:.

beruska9
Extra třída :D 11311 příspěvků 13.07.19 13:04

Mozna fakt vic nepotrebuje, nektere deti se nauci sat velice efektivne a maji za par minut hotovo. Pokud cura a pribyva, tak je vsechno v poradku. Tchyne s mamkou by ji chtely uz davat svickovou, nebo proc by to nemelo stacit? :D
Teoreticky je ale mozny I tichy relfux, muze se ji to vracet a palit, kdyz se napije vic…ale zase, pokud dobre pribyva, tak to nejspis nikdo moc resit nebude a nejspis by se to bylo projevilo u driv.

martina bl
Kecalka 144 příspěvků 13.07.19 13:22

Pokud přibývá na váze a dostatečně čůrá, tak jí mléko stačí. Může mít spurt, skokový vývoj, kdy se s ní dějí náhlé změny a ona si s tím neví rady. Kdybys měla pocit, že jí nestačí mléko, můžeš skusit po kojení odsát a krmit ji tím zbytkem zadního mléka třeba lžičkou.

P4ja
Extra třída :D 10701 příspěvků 13.07.19 13:44
@kazetkakiki píše:
Děkuji :srdce:. Jojo, čůrá tak 6-8× denně a třeba teď po vztekacim kojení už hodinu spinká, tak si říkám, že když by měla hlad, určitě by takhle v klidu nespinkala. A hodit do klidu se musím, páč stres je fakt zabiják všeho! :roll:

Hele malá se nacpala za 4 minuty a stačilo jí to. A pokud ti spí a je v klidu, tak bych to neřešila.

Lucie_Sx
Závislačka 4031 příspěvků 14.07.19 00:59

Souhlas se všemi.
Kolem tří měsíců to má asi každé mimino, začnou sát efektivněji, takže jim stačí kratší doba, navíc jsou pohybově zdatnější, tak se u toho mrskají, atd.
Já musela jednu chvíli kojit ve stoje s pohupováním, jinak se pouštěla, propínala a řvala ;-).

32Kitty
Kecalka 343 příspěvků 14.07.19 08:43

Ahojky, zazivam to same. 2 dny kazdy vecer rev a vztekani se hned jak uvidela prso. :,( Takze ja okamzite slzavy udoli, ze prijdu o mliko atd. No a segra mi poradila „savci polohu.“ Zkusila jsem to a uz 2 dny je klid, mala pije. Zacala jsem tim, ze jsem ji nechala se samoprisat.
https://www.prirozenekojeni.cz/…zene-kojeni/
:hug:
A heslo dne: VYDRZET

Váš příspěvek
Reklama