Při kolikách nelze kojit

103
13.7.15 09:56

Při kolikách nelze kojit...

Malá měsíc, se začala u kojení dost kroutit, je vidět, že je to bolestmi bříška, tlačí, kroutí se…dokud to teče dobře, první minutu, tak je to fajn, pak musí začít sát a snažit se, aby se spustilo další a je znát, že jí to bolí, takže vykojí minimum…díky tomu mi přijde, že mám mí%n mlíčka, menší poptávka, menší nabídka…co s tím? zažila některá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63738
13.7.15 10:01

Zkus kojit ve spánku nebo v polospánku hned jak se promne oko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
13.7.15 10:14

Máš doma nahřívací polštářek? Je dobré ho nahřát a dát na bříško, klidně i při kojení. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
13.7.15 10:19

@theu prohřát pomasírovat bříško a klidně i prsa aby se mlíčko snadněji spouštělo.
na bříško je fajn dat i nějaká probiotika. třeba probiotické kapky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19085
13.7.15 10:21

@theu zkus peckovy polstarek. A nam hodne pomahalo pritisknout jeho brisko na muj pupek - to teplo ze me mu delalo na brisko prave dobre. Vzdycky se pri tom pekne pos…:) Kdyby se to to nedarilo, nahrala bych polstarek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2039
13.7.15 10:35

@theu Taky jsem to zažila, zvláště u dcery. V tomhle období už se to mlíčko přestává tak snadno spouštět, takže se musí víc snažit, což se některým mimčům nechce, do toho to bříško, no je to náročné. Určitě koj dál, hodně nahřívej bříško, cvič nožkami, nabízej prso častěji, pokud máš pocit, že máš méně mléka. Mateřské mléko je dobře stravitelné, tam nějaký interval 3 hodiny vůbec neřeš a koj dle potřeby, ono to půjde… Držím palce, hlavně vydržet s nervy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6481
13.7.15 10:52

A nepotrebuje si odbrknout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
13.7.15 10:53

U nás pomohla probiotika (Bio Gaia), po měsíci kolik a bolení stačilo dávat 3 dny a jako když utne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
14.7.15 21:47

Holky, já zkouším vše možné, ale je to teda šílený, první dcera to měla taky dlouho, nic nepomohlo…nicméně mám strach, že nebudu moci kojit, fakt mi přijde, že skoro nic nevypije, jak u toho pláče a propíná se…dá se to ustát, aby se kojila dál?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
15.7.15 09:57

Já měla to samé s první dcerou. Opravdu šílené. Všechny rady - nahřívat bříško, cvičit s nožkami, kapičky apod. nepomáhaly. Ani to kojení ve spánku - buď nepila, ale jen cumlala prso, nebo začla pít, následně se probudila a začalo „to peklo“ na novo. Nějak jsme to tehdy ustály a mléko jsem si udržela. Občas pomáhalo sednout na míč, pohupovat se na něm a malá se přitom krátce napila. Při kojení jsem chodila po místnosti a pohopovala jsem se, taky trochu pomohlo. Ale pamatuju, že to byl celodenní a celonoční boj. Po kojení jsem se snažila něco odstříkat - aby se produkce mléka zvýšila. Nic jiného neporadím.
Pamatuju se, že mi jí bylo tehdy moc moc líto, že je takhle maličká a už má takovéhle starosti. Zvláštní je, že teď, už v prepubertě, je stále taková citlivější než jiné dívky, snadněji se rozpláče, je křehčí, tolik „nevydrží“ jako jiné děti, i sociálně mi přijde, že je trochu „neohrabaná“. Nevím, možná to souvisí s tím trápením, kterým se prošla během těch prvních sedmi měsíců, které v kuse proplakala, nebo spíš - prořvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
15.7.15 10:32

@Tóňa2 to asi nebude souviset, moje první dcera to samé prožívala do 8měsíců, jak píšete vy, teror, úplně jsem to obdbí vytěsnila, jak pro mě bylo těžké no a dneska ve dbou a půl letech je sice trošku nejedlík, to tomu zase přisuzuji já :)) ale jinak se všude hrne, se všema se kamarádí, je taková od rány…ono je to asi v povaze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19085
15.7.15 10:37

@theu ja s kojenim bojovala prvni tri mesice - syn porad plakal, moc nepil, po odpojeni hned brecel. Brecel proste porad. Kojila jsem hodinu, nekdy i hodinu a pul a za hodinu, dve zacal ten kolotoc znovu. Byla jsem teda zoufala, ze nemuzu nic delat, protoze cely den jen kojim, bylo to hrozne vycerpavajici. Ale drzela jsem a ve tretim mesici ziskal silu a zacal pit, najednou uz jsem kojila JEN pul hodiny!! Pak 20minut. Opravdu se to postupne hodne zlepsilo, prislo mi, ze prisel jak na to a nebyl uz jen takove miminko bez sily. Zkus to vydrzet no, pokud nemas ani silu ani chut, tak zkus UM. Je to na tobe. Ja jsem byla na nervy pri kazdem kojeni, bolely me prsa, bradavky do krve, bolave, neustale zanety… byl to hrozny boj. Nakonec kojim jeste ted, pres kloboucky a s neustalymi nabehy na zanet, ale nejK jsem to dala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
21.7.15 20:04
@theu píše:
Malá měsíc, se začala u kojení dost kroutit, je vidět, že je to bolestmi bříška, tlačí, kroutí se…dokud to teče dobře, první minutu, tak je to fajn, pak musí začít sát a snažit se, aby se spustilo další a je znát, že jí to bolí, takže vykojí minimum…díky tomu mi přijde, že mám mí%n mlíčka, menší poptávka, menší nabídka…co s tím? zažila některá?

Přesně tenhle problém jsem řešila před týdnem taky. A problém byl v kojení - špatná technika přisátí, dcera se vždy na lokala vzduchu a už to jelo. Zavolala jsem LP a ta mi ukázala jak správně kojit a problém vyřešen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama