Nesnáším bolesti při MS, děsím se porodu

257
27.4.16 20:04

Při ms hrozné boleti, jak porodím?

Mám před porodem a začínám mít velké obavy, že bych raději volila císařský řez. Při menstruaci jsem bolestí brečela a vždy jsem do sebe musela ládovat několik prášků proti bolesti. Bolest to pro mě bylo šílená, kdy jsem si přála umřít. Začíná mě velmi děsit porod, protože na bolesti v podbřišku jsem velice háklivá. Jiná bolest mi nevadí, například u zubaře, to je pro mě nic. Vzhledem k tomu, jak vím, jak jsem se chovala při menstruaci, tak je mi jasné, že při porodu se v žádném případě neuvolnim. Bolí to jako ms? Můžu být celou dobu ve sprše? Vždy mi trochu pomohla teplá voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8115
27.4.16 20:12

Nestresuj se dopředu, vždy je možnost epiduralu nebo rajského plynu ;), já jsem tvůj opak, radši budu 100× rodit, než si nechat vrtat zuby bez umrtvení ;-). Jinak porod bolí, ale ten výsledek stojí za to. Já rodila 2× bez léků na bolest a dalo se. Ono i hodně záleží, jaké bolesti mít budeš ( já pokaždé křížové, bylo to fakt výživné, ale zvládla jsem to bez ;-) ). Když ti sprcha dělá dobře, tak můžeš většinu času trávit tam. Já byla ve sprše tak 70% času, PA chodili kontrolovat miminko tam ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.16 20:15

@katerina.Tr při menstruaci jsem se plazila po topení, brala brufen, zvracela a malem omdlevala. Porod jsem zvládla v poho. Ve sprše asi můžeš být celou dobu, kdy tě nebudou vyšetřovat a nebo nebudeš na monitoru. Jinak u prvního mě sprcha desné vadila, raději jsem byla v posteli. Druhý jsem doma ležela ve vane a v porodnici stihla jednu rychlou sprchu.

• Citovat
  • Nahlásit
3686
27.4.16 20:17

@katerina.Tr jako bych četla sebe, taky to mívám. A porod sem měla s epiduralem a pomohl, sice tak třeba na hodinu ale pomohl, pak mi dali ten zbytek a další hodina klid, ale já rodila 18 hodin, takže jako, nezbyde nic jiného než to vydržet. Ty jsi těhotná?
Mě voda nepomáhala, ani míče. Řekli mi ať chodím, jenže to se nedalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2748
27.4.16 20:17

Porodní bolesti a menstruační jsou trochu jiné, takže klid, všichni to zvládli, taky to zvládnete, hlavně nestresovat dopředu!-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
27.4.16 20:18

ANO bolí to :mrgreen: ale taky jsem rodila bez epiduralu a všech lécích. Sice v tu chvíli si říkáš že už to nezvládneš, ale neboj.. zládneš ;) Do císařského řezu bych dobrovolně nikdy nešla!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
27.4.16 20:21

@Dojcanis ano jsem těhotná. jestli to bude trochu podobný ms, tak to opravdu nevydržím, protože při ms jsem do sebe naházela tolik panadolů a stejně brečela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9708
27.4.16 20:29

Ja myslim ze ty bolesti spolu ani nesouvisi, navic telo je pod vlivem hormonu, bude to uplne neco jinyho. Neboj se, cisar by byl uplne zbytecnej, jizva na deloze zbytecna, navic porod ti pomuze a deloha se vycisti a ms pak uz treba nebude bolestiva. Mne treba po porodu presly vsechny priznaky, ktery jsem driv pred ms mela a i bolest v prubehu me presla, porod me vlastne vylecil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6371
27.4.16 20:32

Moje porodní bolesti mi ty menstruační moc nepřipomínaly :nevim:
Taky mám bolestivou ms a porod jsem zvládla v pohodě ;) :palec: Ber to, že jsi vytrénovaná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
27.4.16 20:41

Já ani nevím jestli.to.je jak menstruacni bolest, přece jen sem 9měsíců ms neměla, tak sem si to při porodu moc nepamatovala, ale vím že u porodu jsem zas umřít chtěla já, a to mám ku*evsky bolestivou ms

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5052
27.4.16 20:43

Já teda při MS vždy lezla a lezu po zdi prášky na bolest beru jen při MS jinak ani na zuby neberu…
první porod jsem si dala epidural a nemohla jsem do sprchy… epidural nezabral vůbec a i přesto jsem porodila… jak to bolelo :think: už si nepamatuju v okamžiku co jsem dceru držela tak jsem zapomněla

druhý porod jsem hlásila už o dveří, že bez epiduralu :mrgreen: byla jsem asi 3h ve sprše a nic mně nebolelo a málem jsem tam usla… pak to bylo šup šup a já říkám co to bylo POROD nebo spím :mrgreen:

je to jiná bolest zapomeneš a pak se ti vrátí ta mrcha a polezeš po zdi až do přechodu :hug: ničeho se neboj

jen jsem si vždy říkala :think: to musí být spotřeba v porodnicích vody :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
27.4.16 20:43

@darkblack já sem o cisarak prosila, já už nemohla, ale oni, že ne, že se to rozjíždí, sice pomalu ale jo, fakt sem tam klecela a prosila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
27.4.16 20:48

@Dojcanis oni se v tom někteří doktoři snad i vyžívají, když je rodička na pokraji sil, tak nechápu, proč si nemůže říct, jak to chce ukončit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13661
27.4.16 20:53
@Dojcanis píše:
@darkblack já sem o cisarak prosila, já už nemohla, ale oni, že ne, že se to rozjíždí, sice pomalu ale jo, fakt sem tam klecela a prosila

Já taky a dvakrát :mrgreen: :roll: :oops: :mavam: Jednou mi nedali ani ten epidural a podruhý jo, nejlepší hodina z těch dvaceti, co? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24635
27.4.16 21:00

Já teda vidím hlavní rozdíl v tom, že kontrakce trvá jen chvíli a pak je zas chvíli klid.
Při MS to bolí jak kráva celý den v kuse :roll:, kontrakce začne, pomalu ta bolest nabíhá, funíš, funíš, ku_va funíš a pak to zas začne polevovat a nějakou dobu klid, oddech.
Teda bavím se o porodu bez nějakého urychlování atd…
A až už ty pauzy jaksi moc nejsou a myslíš, že už je to tvůj konec, tak za chvíli je miminko na světě :lol:
Plus ty hormony, ty udělají hodně…

Já při MS zobu Brufeny (pch, Panadol :roll: :lol: ), k zubaři bez injekce nevlezu a porody bez tlumení bolesti v pohodě, nebylo to potřeba.

Samozřejmě to nebude platit pro všechny, ale nemusí se rovnat bolestivá MS hororovému porodu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat