Při odsávání rýmy je v odsávačce krev

1589
27.11.20 12:13

Při odsávání rýmy je v odsávačce krev

Naše malá má od pondělí rýmu, první dva dny ji z nosu teklo jak z kohoutku, to už je teď dobré, ale od včera má při odsávání nosu hleny zabarvené krví. Nevíte proč to tak je? Nijak často neodsávám. Jen ráno, po obědě a před spaním večer. Nos má i po odsátí z větší části ucpaný, když mluví tak mluví přes nos. Do nosu stříkám mořskou vodu a na noc nasivin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1994
27.11.20 12:18

Má to podrážděné od té odsávačky. Lepší jen stříknout vincentku a nechat vytect. A naučit smrkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
27.11.20 12:23

Odsávání je nutné pouze v případě miminek, když kvůli velké rýmě nemohou správně sát…jinak je nejen zbytečné, ale někdy i situaci zhoršuje, protože vyvolává další produkci hlenu. Je třeba večer zvednout pod hlavou, studenější vzduch, miminka nosit a nosit aby rýma odtékala, větší děti nutit smrkat…Vincentka a podobné spreje na zvlčení…Na noc Fenistil kapkdy nebo diathiaden dle věku dítěte…při velké rýmě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
27.11.20 12:27
@Adelka951 píše:
Má to podrážděné od té odsávačky. Lepší jen stříknout vincentku a nechat vytect. A naučit smrkat.

Ma 2 roky, snažím se jí vysvětlit jak smrkat, ale zatím bez úspěchu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
27.11.20 12:28

To je z té odsávačky, je to kontraproduktivní. Lepší je když už, tak konvička. Já nedělám nic a jen utírám nudle. A učím smrkat. Je to super, smrká teď do všechno látkového, včetně prádla na sušáku :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
27.11.20 12:28
@Aglája75 píše:
Odsávání je nutné pouze v případě miminek, když kvůli velké rýmě nemohou správně sát…jinak je nejen zbytečné, ale někdy i situaci zhoršuje, protože vyvolává další produkci hlenu. Je třeba večer zvednout pod hlavou, studenější vzduch, miminka nosit a nosit aby rýma odtékala, větší děti nutit smrkat…Vincentka a podobné spreje na zvlčení…Na noc Fenistil kapkdy nebo diathiaden dle věku dítěte…při velké rýmě

Malá má 2 roky. Fenistil ji dávám, ale zvednout pod hlavou je scifi, protože po posteli cestuje :mrgreen: Takže nemám odsávát? Ani když má ucpaný nos?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1994
27.11.20 12:29
@PeBa12 píše:
Ma 2 roky, snažím se jí vysvětlit jak smrkat, ale zatím bez úspěchu :?

Tak trénujte, v tomto věku už to hravě zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
27.11.20 12:30
@Petula306 píše:
To je z té odsávačky, je to kontraproduktivní. Lepší je když už, tak konvička. Já nedělám nic a jen utírám nudle. A učím smrkat. Je to super, smrká teď do všechno látkového, včetně prádla na sušáku :lol: :lol:
:lol: A máš nějaký tip jak to dvouleté vysvětlit prosím, já mám pocit, že jsem zkusila už všechno :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
27.11.20 12:32
@Adelka951 píše:
Tak trénujte, v tomto věku už to hravě zvládne.

Ono se to líp řekne než udělá :mrgreen: Před každým pokusu o smrkání se buď vzteká nebo uteče a honit se s ní mě fakt neba :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
27.11.20 12:34

@PeBa12 no já to nějak ukazovala, jak smrkám já, dost jsem to přehrávala (asi dobrý divadlo)..pak jsem jí držela u nosu kapesník, a ať foukne. To se jí nelíbilo, vztek a neúspěch. No a pak jsem ji párkrát přistihla, jak to nenápadně zkouší :) takový první vlaštovky. Pak rýma přešla. Jenže teď frká fakt do všeho..minule si třeba z linky stáhla hadr a už se s ním šolíchala přes nos :zed: :poblion: rýmu naštěstí nemá, takže není všechno onudlený. Uvidíme při další rýmě :lol: ale možná nějaký zkušenější matky ti poradí, jak se smrkání vyučuje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
27.11.20 12:40

Ano i nase pediatricka to nedoporucuje, opravdu jen v pripade nouze u miminek, ktere kvuli tomu nesajia nejedi…Smrkani muze byt oroblem, mala uz ti ve dvou letech umela, starsi neumi jeste v 11 :):):) ne nadsazaka, ale smrka obema dirkama najednou a tak do 5 let to byl problem:). Ale zkouset zkouset…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
27.11.20 12:42
@Petula306 píše:
@PeBa12 no já to nějak ukazovala, jak smrkám já, dost jsem to přehrávala (asi dobrý divadlo)..pak jsem jí držela u nosu kapesník, a ať foukne. To se jí nelíbilo, vztek a neúspěch. No a pak jsem ji párkrát přistihla, jak to nenápadně zkouší :) takový první vlaštovky. Pak rýma přešla. Jenže teď frká fakt do všeho..minule si třeba z linky stáhla hadr a už se s ním šolíchala přes nos :zed: :poblion: rýmu naštěstí nemá, takže není všechno onudlený. Uvidíme při další rýmě :lol: ale možná nějaký zkušenější matky ti poradí, jak se smrkání vyučuje :mrgreen:

Já se jí to snažím taky furt ukazovat, ale prostě mi na to hází bobek :zed: :lol: Starší syn dostal rýmu zároveň jak ona, tak toho taky pořád vidí smrkat a nic :mrgreen: A zas se bojím, že když jí tam ten sopel nechám tak aby ji neboleli uši :think: Jako aby z toho nebyl zánět středního ucha apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1589
27.11.20 12:44
@Aglája75 píše:
Ano i nase pediatricka to nedoporucuje, opravdu jen v pripade nouze u miminek, ktere kvuli tomu nesajia nejedi…Smrkani muze byt oroblem, mala uz ti ve dvou letech umela, starsi neumi jeste v 11 :):):) ne nadsazaka, ale smrka obema dirkama najednou a tak do 5 let to byl problem:). Ale zkouset zkouset…

A co s plným nosem teda? :lol: A hlavně jak už sem psala, nehrozí z toho zánět středního ucha? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
27.11.20 12:45

@PeBa12 zánět středního ucha je z nějaké bakterie, která tam naleze a nemusí to být „rýmová“ bakterie. Já třeba zánět středního ucha nikdy neměla, není to pravidlo, tak nestresuj něčím, co vůbec nemusí být ;) uvidíme, co ještě přibyde za rady…ale vím, že tvrdohlavá batolata jsou oříšek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
27.11.20 12:54
@PeBa12 píše:
A co s plným nosem teda? :lol: A hlavně jak už sem psala, nehrozí z toho zánět středního ucha? :think:

Ale ta rýma tam nezůstane ona odteče a utře se a píšu zkoušet smrkat…, starší nesmrkala pořádně dlouho a nikdy zánět středního ucha neměla. Pokud na ně trpí a smrkat nechce, tak asi je třeba nějak vyčistit…ale obecně je odsávání spíše na škodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat